استقلال برای دومین بار متوالی با گل وقت اضافه و تساوی مقابل پرسپولیس جشن قهرمانی گرفتفرار بزرگ

0 38

مهدی وفامنش – خبرنگار: تیم‌های استقلال و پرسپولیس در دیداری معوقه از هفته هشتم لیگ برتر دوازدهم به میدان رفتند تا نود و چهارمین دربی پایتخت رقم بخورد.
با گزارش لحظه‌ای نود و چهارمین شهرآورد تهران همراه شوید:
دربی ۹۴
هفته هشتم لیگ برتر، دوشنبه 22/10/1399
ورزشگاه :آزادی
هوادار: بدون تماشاگر
ترکیب استقلال:رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، محمد نادری (دقیقه ۶۵ محمد دانشگر)، احمد موسوی (دقیقه ۴۶ شیخ دیاباته)، مهدی مهدی‌پور(دقیقه ۸۰ فرشید اسماعیلی)، مسعود ریگی، آرش رضاوند (دقیقه ۸۸ داریوش شجاعیان)، وریا غفوری، مهدی قائدی و ارسلان مطهری/ سرمربی: محمود فکری

ترکیب پرسپولیس:حامد لک، سیدجلال‌حسینی،محمد‌حسین کنعانی‌زادگان، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، کمال‌ کامیابی‌نیا، میلاد سرلک،احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی(دقیقه ۸۶ آرمان رمضانی) سرمربی : یحیی گل‌محمدی

داور:رضا کرمانشاهی
کمک‌ها: آرمان اسعدی – تورج عیوض محمدی/کمک داور اضافی ۱ و ۲: بیژن حیدری – وحید کاظمی
اخطار:

استقلال: محمود فکری(۲۹)، احمد موسوی(۴۱)، عارف غلامی(۵۵)
پرسپولیس:کنعانی زادگان(۷۵)،سرلک(۸۰)

اخراج:

لحظات حساس:
دقیقه ۳: شوت زمینی سرلک را مظاهری مهار کرد.
دقیقه ۱۵:سانتر عالی برای نوراللهی می‌رفت تا موقعیت خطرناکی را خلق کند اما توپ از روی سر این بازیکن و پهلوان گذشت.
دقیقه ۱۹:پاس احمد نوراللهی برای مهدی عبدی با ضربه سر این بازیکن همراه شد اما توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه گذشت.
دقیقه ۲۳: پس از کار تیمی بازیکنان پرسپولیس توپ به احمدنوراللهی رسید و شوت این بازیکن از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵:پاس عرضی نعمتی به نوراللهی رسید و شوت عالی این بازیکن راهی به دروازه استقلال باز نکرد.
دقیقه ۵۶: کمال کامیابی‌نیا که در محوطه جریمه پیشروی کرده بود، درحالی‌که در زاویه بدی با دروازه استقلالی‌ها قرار داشت هنگام پاس تعادل خود را از دست داد و همین مهم سبب شد نادری توپ را دفع کند و این موقعیت برای سرخپوشان از دست برود.
دقیقه ۶۱: تو سر توپ عالی و دریبل عارف غلامی از طرف مهدی عبدی می‌رفت تا این بازیکن را درموقعیت گلزنی قرار دهد اما تعادل او بر هم خورد و توپ به نوراللهی رسید و ضربه این بازیکن راهی به دروازه استقلالی‌ها باز نکرد.
دقیقه ۶۷: در یک ضد حمله که از طرف احمد نوراللهی شکل گرفت این بازیکن به تنهایی به محوطه جریمه استقلال نفوذ کرد اما شوت او با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

شرح گل:
دقیقه۲ (استقلال ۱ – ۰ پرسپولیس): بازیکنان استقلال با استفاده از غفلت لحظه‌ای مدافعان پرسپولیس به محوطه جریمه نفوذ کردند و ارسلان مطهری گل اول این بازی را به ثمر رساند.
دقیقه ۵۱ (استقلال ۱ – ۱ پرسپولیس):پاس بلند مدافعان پرسپولیس از بازیکنان استقلال عبور کرد و به مهدی عبدی رسید. این بازیکن با حرکتی فریبنده مدافعان استقلال را جا گذاشت و با یک ضربه زمینی دقیق توپ را به تور دروازه آبی‌ها بچسباند.
دقیقه ۶۶ (استقلال ۱ – ۲ پرسپولیس):پاس عالی عبدی برای وحید امیری این بازیکن را صاحب موقعیت کرد او نیز با فرصت طلبی دروزاه استقلال را برای بار دوم باز کرد.
دقیقه ۲+۹۰ (استقلال ۲ – ۲ پرسپولیس): مهدی قایدی با استفاده از غفلت مدافعان پرسپولیس توپ را به سمت دروازه پرسپولیس شوت کرد و سیدجلال حسینی که روی خط دروازه ایستاده بود سعی در برگشت دادن توپ داشت اما توپ به پای او برخورد کرد و درون دروازه جای گرفت.

شرح بازی:
پرسپولیس در حالی در نود و چهارمین دربی به میدان رفت که علی شجاعی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.
نیمه اول این بازی با گل غافلگیرکننده استقلالی‌ها همراه بود و آن‌ها دقیقه ۲دروازه پرسپولیس را باز کردند و نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید. البته پس از گل این قرمزها بودند که صاحب توپ و میدان بودند اما موقعیت‌های آن‌ها به گل تبدیل نشد.
در نیمه دوم ورق کاملا برگشت و شاگردان گل‌محمدی در دقیقه ۵۱ به گل اول دست پیدا کردند و این مهدی عبدی بود که با نفوذ‌های پیاپی خود توانست دروازه مظاهری را باز کند. دقایق اندکی پس از گل اول این‌بار عبدی زمینه‌ساز گل دوم شد و امیری نتیجه بازی را به نفع سرخپوشان تغییر داد اما در دقیقه ۸۶ کادر فنی پرسپولیس دست به تعویض زد و مهدی عبدی که نقش موثری در دربی ۹۴ داشت جای خود را به آرمان رمضانی داد.
در وقت اضافه استقلالی‌ها 2حمله به سمت دروازه سرخپوشان انجام دادند و دربی ۹۴ که تا دقیقه ۹۲ به نفع پرسپولیس دنبال می‌شد به تساوی ۲ بر ۲ رسید.

ضدگزارش؛
ای کاش دفاع می‌آوردیم ….
2گل پیوسی در روز تولد فرشاد آقای گل
دقیقه 18: ارسال عالی نور اللهی با ضربه سر مهدی عبدی راهی به دروازه پیدا نمی‌کند، عبدی ضربه خوبی زد اما می‌توانست بهتر هم ضربه بزند. بعد از گلی که پرسپولیس خورده است بهتر و روان‌تر بازی می‌کند پرسپولیس با این‌که یک بر صفر عقب است اما از همه بازی‌های بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا بهتر بازی کرده است.
دقیقه 19: خیابانی می‌گوید جای 100 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی خالی است، او از یاد برده که ظرفیت ورزشگاه سال‌هاست 78هزار نفر است و اگر 100هزار نفر بیایند بقیه را آقا جواد روی پله‌هایی باید جا کند که نشستن روی آن‌ها از نظر قانونی ممنوع است!
دقیقه 29: محمود فکری به شدت اعتراض می‌کند وکارت زرد می‌گیرد… او بعد از کارت زرد اعتراض را ادامه می‌دهد وکرمانشاهی اگر در این صحنه ادامه اعتراض او را می‌دید، اخراجش می‌کرد و البته شاید هم مطلع شد و اخراجش نکرد به هر حال او که معترض به داور بازی بود در این صحنه باید از داور تشکر می‌کرد که اخراج نشده است.
دقیقه 34: خیابانی می‌گوید استقلال یک گل سرخاب 30ثانیه هم داشته است! عبارتی که تنها مخصوص هوادارن تیم استقلال است و او می‌توانست بگوید استقلال یک بار در ثانیه 30 گل زده است که اگر این‌طور می‌گفت حداقل ما به لحن او اعتراض نداشتیم .
دقیقه 36: سیامک نعمتی بدون این‌که خطایی روی محمد نادری انجام دهد با اعلام داور متوقف شد …صحنه آهسته نشان می‌داد که سیامک نعمتی در گوشه محوطه جریمه خطایی صورت نداده است…اشتباه داور در این صحنه به ضرر تیم فوتبال پرسپولیس بود.
بین 2 نیمه: پرسپولیس با شکست یک بر صفر به رختکن می‌رود اما در بازی شهریورماه همین امسال در جام‌حذفی هم پرسپولیس نیمه اول را با شکست به رختکن رفته ولی در نیمه دوم 2گل زده و یک گل خورده و بازی به وقت اضافه رسیده بود. برای یادآوری بگوییم که آن دیداری که پرسپولیس برابر استقلال در 10دقیقه آخر 3گل زد و3-2 برنده شد در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر از حریف خود عقب بود. این را محض اطلاع گفتیم.
دقیقه 50: اتفاق بازی جام‌حذفی تکرار شد و پرسپولیس که در نیمه اول یک بر صفر عقب بود در همان 5دقیقه ابتدایی نیمه دوم گل مساوی را زد. اگر گل بازی رفت سال گذشته به اسم مهدی عبدی ثبت شده بود او جوان‌ترین بازیکنی بود که در تاریخ دربی 2گل به ثمر رسانده است. او گلزن بازی‌های بزرگ است و قبلا به تیم‌های النصر عربستان و اولسان هیوندای هم گل زده است.
اولین گل مهاجمان تیم پرسپولیس بالاخره در این هفته برابر تیم استقلال ثبت شد.
دقیقه 53: داوری که خیابانی این همه از قاطعیت او حرف می‌زند درباره اخراج عارف غلامی مماشات کرد. درحالی‌که مهدی عبدی می‌رفت با دروازه‌بان حریف تک به تک شود با مهار مدافع جوان استقلال روبه رو شد که به نظر می‌رسید در این صحنه داور بازی از بروز مشکلات احتمالی بعد از اخراج یک بازیکن در دربی نگران بوده است.
دقیقه 59: مهدی عبدی حالا ستاره تیم پرسپولیس است که در صحنه‌ای از اشتباه مدافع استقلال استفاده می‌کند و با توی سرتوپ زدن خودش و نور اللهی را 2بار در آستانه گل صددرصد قرار می‌دهد. خیابانی می‌گوید یکی از هیجان‌انگیزترین لحظات تاریخ دربی… بله اما پرسپولیس در تاریخ دربی از این صحنه‌های هیجان‌انگیز مثل تیرک دروازه و گل درست باطل شده و… زیاد داشته است.
دقیقه 66: وحید امیری برای اولین‌بار در دربی گل می‌زند. او در صحنه گل بغل پایی می‌زند که شیوه فرشاد پیوس در ارسال‌های کوتاه از کنار بود. در روز تولد فرشاد پیوس هر 2گلی که پرسپولیس زد مثل گل‌هایی بود که روزگاری فرشاد پیوس می‌زد هم از مدل گل مهدی عبدی و هم از مدل گل وحید امیری و جالب این‌که در این روز هر 2مهاجم تیم پرسپولیس گل اول خود را برای تیم پرسپولیس به ثمر رساندند.
دقیقه 70: پرسپولیس می‌توانست با ضربه احمد نور اللهی صاحب گل شود اما توپ به خارج رفت. اگر این توپ گل می‌شد پرسپولیس برای اولین‌بار در تاریخ دربی برابر تیم فوتبال استقلال با نتیجه 3بر یک برنده می‌شد البته اگر تا آخر بازی گل دیگری ثبت نمی‌شد!
دقیقه 80: محمود فکری داد می‌زند آقای کرمانشاهی این خطا نبود؟ صحنه آهسته نشان می‌دهد که نه هیچ خطایی صورت نگرفت و قائدی خودش را به زمین زده است.
دقیقه 2+90: وقتی آن فرصت‌های طلایی گل نشد استقلال از 2فرصت نصفه و نیمه خود در نیمه دوم گل مساوی را به ثمر رساند و همه چیز مثل بازی قبل می‌شود و استقلال در وقت اضافه برابر پرسپولیس گل مساوی را به ثمر می‌رساند. ای کاش در این دقایق پرسپولیس خط دفاعی خود را ترمیم می‌کرد و بازیکنانی مثل مهدی شیری و احسان حسینی در صورت امکان محمد انصاری را به جمع خود می‌افزود… حیف شد.. مساوی‌های پرسپولیس و استقلال با نتیجه 2-2 برای سومین‌بار متوالی ادامه پیدا کرد و پرسپولیس در جدول صعود نمی‌کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.