کلانی: همه هواداران و پیشکسوتان پشت یحیی هستندوقتی کریمی و کیا آمده اند کسی نباید داوطلب شود

0 7
کلانی: همه هواداران و پیشکسوتان پشت یحیی هستندوقتی کریمی و کیا آمده اند کسی نباید داوطلب شود

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس دربی را نبرد، درحالی که به‌راحتی می‌توانست ببرد و حقش هم بود این اتفاق بیفتد چون جز در دقایق اولیه بازی، با تفاوتی فاحش تیم برتر میدان بود.
در هفته‌هایی که مشخصا پرسپولیس مشکل گلزنی داشت، یحیی گل محمدی توانست نمایش خوبی با تیمش در دربی داشته باشد، اما مشکل در راس باشگاه و هیات مدیره، چیزی بود که آرامش تیم را بعد از فینالیست شدن در آسیا برهم زده است و گل محمدی بعد از دربی نیز باز هم از ماندن رسول پناه در هیات مدیره که عامل جدایی چندین بازیکن کلیدی در ماه‌های اخیر از جمع سرخپوشان بود، گلایه کرد.
تیم یحیی اگر یاران کلیدی‌اش را بعد از فینالیست شدن از دست نمی‌داد می‌توانست حتی با وجود محرومیت آل کثیر، جام قهرمانی را به خود اختصاص دهد.
در خصوص مباحث موجود و اتفاقات اخیر با حسینعلی کلانی پیشکسوت بزرگِ باشگاه و همچنین تیم ملی ایران صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با کلانی را در زیر می‌خوانید:

-باز هم حواشی زیادی پیرامون باشگاه ایجادشده، مهم‌ترینش اعتراض گل محمدی به ماندن رسول پناه در هیات مدیره است.
یحیی باید بماند و هیات مدیره عوض شوند. حتما مسایلی هست که گل محمدی این گلایه‌ها را مطرح می‌کند. بعد هم تیم را کادر فنی و بازیکنان به اینجا رساندند و مدیرعامل هم سمیعی است، که ابراهیم شکوری به او کمک می‌کند. باید شفاف‌سازی شود آن افراد در هیات مدیره چه می‌گویند و چه‌کار دارند. ما همه پشت آقا یحیی هستیم، هم هواداران و هم پیشکسوتان باشگاه. من قبلا هم‌بارها گفتم که کادر فنی تیم به همراهی بازیکنان و مدیریت سمیعی و شکوری در آسیا فینالیست شدند. کار یحیی گل محمدی و کادرش مشخص است. همه عملکرد آن‌ها را دیده‌اند. کار بازیکنان هم که دیگر عیان است، همه می‌دانند چه کسانی برای باشگاه تلاش می‌کنند و باید موردتقدیر قرار بگیرند. ما همه این‌ها را می‌بینیم.
-با حاشیه‌هایی که تمامی ندارد و هیات مدیره‌ای که هرگز در شأن باشگاه نیست و وزیر هم تکلیف آن را مشخص نمی‌کند، حالا این دیدگاه پررنگ‌تر می‌شود که واقعا نمی‌خواهند اجازه دهند پرسپولیس قهرمانی‌هایش را تکرار کند.
من از چند سال پیش هم این را گفته‌ام، احساسم این است که دست‌هایی در کار است که پرسپولیس را از بین ببرند. باشگاه پرسپولیس متعلق به دولت است، از نظر قانونی باید آن‌ها هیات امنا داشته باشند، که خیلی‌ها عضوش هستند، اما ما اسمی از هیات امنا نمی‌شنویم. این‌ها باید تصمیم‌گیرنده باشند. چیزی که در حقیقت وجود دارد، این است که پرسپولیس تیمی متعلق به مردم است. این حقیقت را نمی‌شود کتمان کرد.
-مدتی بود که با اسم رمز وزیر پرسپولیسی، رقبا به خواسته‌های شان می‌رسیدند!
اصلا حرف این‌ها را نباید زد. آقای x و آقای y را مطرح می‌کنند، اما قوانین چه می‌گوید؟ به کدام‌یک از آن‌ها عمل شده؟ هیات امنا کجاست؟ باید هیات مدیره تعریف شود. مدیرعامل چطور انتخاب‌شده؟ الان تنها چیزی که ما می‌بینیم، کادر فنی پرسپولیسی است. گل محمدی و یارانش از پیشکسوتان این باشگاه هستند. این‌ها تنها گروهی هستند که خیال مان از پرسپولیسی بودن شان راحت است، این‌ها تا امروز در موفقیت‌ها نقش داشتند و پس از این هم نقش دارند. کارشان فوق‌العاده بوده. تمام هواداران و پیشکسوتان هم از آن‌ها حمایت می‌کنند.
-برویم سراغ دربی، پرسپولیس به‌راحتی می‌توانست 3 امتیاز کامل این بازی را به دست آورد.
برای اولین بار بود که چنین آرامشی را در این بازی حکمفرما می‌دیدم. این نشان‌دهنده این است که فرهنگ جدیدی در حال شکل‌گیری در فوتبال ایران است که دارد جایگزین فرهنگ قبلی می‌شود. بازیکنان این بار به دنبال بازی بودند و از درگیری و بی‌احترامی خبری نبود. فکر می‌کنم همه از این بازی لذت برده باشند. خصوصا پرسپولیسی‌ها که خیلی خوب کارکردند و حق شان بود با اختلاف زیاد این بازی را به نفع خودشان تمام کنند، اما در ورزش نمی‌توان این‌طور محاسبه کرد. فوتبال در لحظات اتفاق می‌افتد. به هرحال همه خوب بازی کردند و ما هم از این نمایش لذت بردیم.
-در هفته‌های گذشته با تعدادی از پیشکسوتان صحبت می‌کردم، برخی از آن‌ها معتقد بودند با این تساوی‌ها شانس پرسپولیس برای قهرمانی کاهش پیداکرده، شما هم این‌طور فکر می‌کنید؟
اگر اینجور مسایل را پیش نیاورند، نه. این حاشیه‌ها اگر جمع شود امسال هم قهرمانیم. تیم خوب است، از بقیه تیم‌های لیگ برتری بهتر است، چرا قهرمان نشوند؟ امید به خدا این بحث‌ها و مشکلات حل می‌شوند. وقتی مجموعه‌ای موردحمایت مردم باشد، هرکسی که بخواهد روبه روی آن قرار بگیرد، نمی‌تواند زیاد مقاومت کند. پیشکسوتان، هواداران، کادر فنی و بازیکنان همه باهم متحدند و باید مشکلات از بین برود.
-و انتخابات دهم اسفندماه، چقدر شانس برای انتخاب علی کریمی قائل هستید؟
من در مورد انتخابات و کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند، اطلاع زیادی ندارم، ولی علی کریمی و مهدی مهدوی کیا جزو اسطوره‌های فوتبال ایران هستند که برای شان آرزوی موفقیت دارم. ان شاءا… که بتوانند آن چیزی که مدنظرشان هست را در فوتبال پیاده کنند و پیشرفت این رشته را رقم بزنند.
-این‌طور که می‌گویید یعنی فکر می‌کنید کریمی انتخاب می‌شود؟
باید مجمع به کریمی رای بدهد، مگر کسی بهتر از کریمی و مهدوی کیا آمده؟ چه کسی بهتر از این‌ها که کاملا فوتبالی هستند می‌تواند برای فوتبال کار کند؟ من می‌گویم وقتی کریمی و مهدوی کیا آمده اند دیگر کسی نباید داوطلب شود. آن‌هایی هم که رای می‌دهند باید کاملا شرایط را سبک و سنگین کنند و بدانند چه کسی برای فوتبال خوب است.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.