پرسپولیس 2 – 1 فولادزندگی شیرین می شود

0 41

تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان از هفته یازدهم لیگ برتر بیستم ساعت 16:40 به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، با گزارش لحظه ای این دیدار همراه باشید:

هفته یازدهم لیگ برتر بیستم، 1399/10/29

ورزشگاه :آزادی

تماشاگر:بدون تماشاگر

داور:محمد حسین زاهدی فرد

کمک ها : علی میرزابیگی – فرزاد بهرامی – علی اکبر نوری/ کمک داور اضافی ۱ و ۲ : سید رضا مهدوی – علی بای

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی(دقیقه 90 آرمان رمضانی)، محمد حسین کنعانی زادگان(دقیقه 85 احسان حسینی)،سیامک نعمتی، سعید آقایی، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا(دقیقه 77 امید عالیشاه)، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری، مهدی عبدی(دقیقه 77 محمد مهدی مهدیخانی)/سرمربی :یحیی گل محمدی

ترکیب تیم فوتبال فولاد خوزستان: محسن فروزان، موسی کولی‌بالی، مهران موسوی، عارف آغاسی(دقیقه 46 وحید حیدریه)، صابر حردانی، محمد آبشک، سید محمد میری، پاتوسی(دقیقه 80 ساسان انصاری)، فرشاد احمدزاده(دقیقه 87 شروین بزرگ)، محمد رضا عباسی(دقیقه 79محمد قاسمی‌نژاد) و پریرا/سرمربی : جواد نکونام

اخطار:

  • پرسپولیس:یحیی گل محمدی(دقیقه 65)، احمد نوراللهی (66)،حمید مطهری(67)،حامد لک(3+90)
  • فولاد:محمد آبشک(2+45)، مهدی هاشمی نسب(67)

اخراج:

 

لحظات حساس:

دقیقه 3: شوت پاتوسی  از پشت محوطه جریمه با اختلاف نسبتا کمی از بالای دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 5: امیری با توپ‌گیری از صالح حردانی موقعیت خطرناکی به وجود آورد که شوت پای چپ او از مقابل دروازه فولاد عبور کرد.

دقیقه 27: سانتر پاتوسی و ضربه سر کولیبالی به تیرک افقی دروازه پرسپولیس اصابت کرد و در ریباند هم شوت شاه‌عباسی به تور کنار دروازه خورد و تبدیل به گل نشد.

دقیقه 51: پرسپولیس بهترین فرصت را داشت تا روی نفوذ پهلوان به گل برسد که شوت پای چپ او دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 56: شوت ناگهانی و راه دور میری دقت لازم را نداشت و به اوت رفت.

دقیقه 57: شوت فرشاد احمدزاده را حامد لک در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 68: دروازه فولاد روی پرتاب اوت از سمت راست زمین و ضربه سر مهاجم پرسپولیس می رفت تا باز شود که حردانی توپ را از روی خط بیرون کشید.

شرح گل:

دقیقه 29(پرسپولیس 1 – 0 فولاد ): ارسال سعید آقایی از جناح چپ زمین را احمد نوراللهی با ضربه سرِ رو به عقب به مهدی عبدی رساند تا او با شوت روی پای زمینی دروازه فولاد را باز کند.

دقیقه 64(پرسپولیس 1 – 1 فولاد): با اعلام ضربه پنالتی به نفع فولاد خوزستان لوسیانو پریرا پشت توپ ایستاد و دروازه حامد لک را باز کرد. لازم به ذکر است تصمیم داور مسابقه با اعتراض شدید محمدرضا کنعانی زادگان همراه بود و این بازیکن اعتقاد داشت توپ به دستش برخورد نکرده است.

دقیقه 77(پرسپولیس 2 – 1 فولاد):پاس چکشی به وحید امیری به احمد نوراللهی رسید و این بازیکن با فرصت طلبی توپ را وارد دروازه محسن فروزان کرد تا نتیجه به نفع سرخپوشان تغییر کند.

شرج بازی:

پرسپولیس در حالی به مصاف فولاد خوزستان رفت که همچنان دو بازی نسبت به سایر رقبای خود کمتر انجام داده است. سرخپوشان برای این بازی همه نفرات خود را در اختیار داشتند و سه امتیاز این مسابقه با توجه به تساوی های اخیر تیم برای آنها موضوع حیاتی به شمار می رفت.

در نیمه نخست این مهدی عبدی بود که باز هم توانست نتیجه را به نفع تیم خود تغییر دهد تا پرسپولیس با پیروزی راهی رختکن شود.

در نیمه دوم اما داور مسابقه در تصمیمی عجیب و اعتراض بر انگیز برخورد توپ به محمد حسین کنعانی زادگان را خطای هند تشخیص داد و اعلام پنالتی به نفع فولاد کرد. همین تصمیم موجب جنجال هایی در بازی شد تا آنجایی که کریم باقری با برخورد فیزیکی کنعانی زادگان را از اعتراض بازداشت.

البته گل تساوی بخش و بحث برانگیز فولادی ها دوامی نداشت و دقایقی بعد احمد نوراللهی که پس از دربی انتقادهای زیادی را تحمل کرد توانست دروازه شاگردان نکونام را باز کند.

با توجه به کسب این نتیجه و پیروزی پرسپولیس با 4 پله صعود خود را به رده ششم جدول رساند تا با 15 امتیاز و تفاضل گل بهتری نسبت به گل گهر جایگاه این تیم را فعلا از آن خود کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.