نکیسا: لک جزو 2 دروازه بان برتر ایران است؛ خوشحالم با کریم همبازی بودمپرسپولیس هوشمندانه برد

0 15
نکیسا: لک جزو 2 دروازه بان برتر ایران است؛ خوشحالم با کریم همبازی بودمپرسپولیس هوشمندانه برد

مرضیه دارابی – خبرنگار: بعد از 4 بازی که با تساوی به پایان رسیده بود، پرسپولیس سرانجام با ارائه یک بازی خوب و تحمیل برتری اش مقابل فولاد، مقابل شاگردان جواد نکونام به 3 امتیاز بازی رسید تا همان‌طور که پیش از این حمید مطهری وعده داده بود، سرخپوشان از این بازی به کورس بازگشته و برای رسیدن به قهرمانی پنجم تلاش خواهند کرد.
البته پرسپولیس در شرایطی بار دیگر در مسیر تساوی قرار گرفت که داور مسابقه با اشتباهی فاحش و عجیب، پنالتی ای علیه تیم اعلام کرد و فولادی ها آن را تبدیل به گل کردند، اما با تلاش تیمی، درحالی که بازی با پنالتی اشتباه به تساوی کشیده شده بود، قرمزپوشان موفق شدند هر 3 امتیاز بازی را از آن خود کنند.
در همین رابطه گفت وگویی داشتیم با نیما نکیسا، دروازه بان سابق تیم ملی پرسپولیس. او هم معتقد است که شاگردان یحیی گل محمدی با ارائه یک بازی هوشمندانه در عین حال که دست شان از نظر مهره ای بسته است، به کورس بازگشته اند.
صحبت های نیما نکیسا را با روزنامه پرسپولیس در زیر می خوانید:

-با اشتباه فاحشی که داور مسابقه داشت، اگر پرسپولیس تیمی منسجم و باقدرت نبود، می توانست این بازی را نه تنها با مساوی، بلکه با شکست تمام کند.
دقایقی از بازی را دیدم. پرسپولیس خیلی منطقی و هوشمندانه به بازی برگشت و جبران کرد. یک نکته ای که خیلی در این بازی مهم بود، واکنش تیم بعد از پنالتی اشتباه بود. داوری به اشتباه یک پنالتی علیه پرسپولیس اعلام کرد. درست است که کنعانی زادگان بسیار پسر مهربان و بچه صادقی است، اما او هم باید بداند داور تحت تاثیر بسیاری از چیزها ممکن است قرار بگیرد. در اخبار شنیدیم که زاهدی فر از پنالتی ای که علیه پرسپولیس اعلام کرد، عذرخواهی کرده. به نظر من حسین اگر اجازه می داد بیشتر مربیان در این زمینه با داور صحبت کنند تا داور را در این زمینه متقاعد کنند، بهتر بود. اگر بخواهیم به لحاظ فنی صحبت کنیم، نقش عبدی و امیری را نمی شود در این برد نادیده گرفت. عبدی حالا به مهاجمی بسیار خوب و ششدانگ تبدیل شده و به نظر من داشتن بازیکنان باغیرت در تیم پرسپولیسی که الان می بینید با کمترین بضاعت مهره ای مواجه است و نیمکتش خالی است، نتایج خوب و راضی کننده ای را رقم زده است. داشتن چنین بازیکنانی مایه افتخار هر باشگاهی هست.
-تیم فولاد را چطور دیدید؟
فولاد تیم بسیار خوبی دارد. جواد نکونام توانسته از آن‌ها تیمی مدعی بسازد اما پرسپولیس خیلی خیلی هوشمندانه از این بازی برای خودش برد ساخت.
-هرچند قبلا هم به کرات در مورد نقش کریم باقری در تیم صحبت شده، اما به نظر واکنشی که او نسبت به اعتراضات کنعانی زادگان داشت، نکته قابل توجهی در دیدار با فولاد بود.
کریم یک بزرگ‌تر واقعی برای هر تیمی است چون هم در تیم ملی و هم تیم باشگاهی اش، بازیکن بزرگ بوده همه می دانند چقدر اخلاق مدار و انسان است و به نظر من بعضی موقع ها همچین شوکی برای یک بازیکن لازم است. کریم سعی می کرد کنعانی زادگان را به خودش بیاورد. بعد از بازی دیدم برخی از کتک کاری و سیلی تیتر زده اند درحالی که این کتک نبود، بلکه به هوش آوردن بازیکن بود. مثل وقتی که یک پدر، پشت دست بچه اش می زند تا هوشیار شود. من بسیار خوشحالم از اینکه در دوران بازی کردنم چنین همبازیانی داشتم که می توانند اینقدر موثر باشند.
-نکته دیگر واکنش مهدی هاشمی نسب و اعتراضاتش روی نیمکت فولاد بود، با او همبازی بودید، چرا به این شکل رفتار می کند؟
ما آنجا کنار زمین نیستیم و نمی توانیم نظری بدهیم. استرس آنجا خیلی زیاد است و مربیان تحت فشار نتیجه گیری هستند. من از واکنش مدیرعامل فولاد نسبت به این نتیجه لذت بردم. ملاحظه کردید فرق یک مدیر فوتبالی با غیرفوتبالی در همین است که بعد از باخت تیمش می گوید وقتی بازیکنی از 2 قدمی دروازه خطا کرده و آن توپ را بیرون می زند مربی مقصر نیست و به این شکل از سرمربی اش حمایت می کند. خوشحالم که آذری اینقدر محکم و فوتبالی رفتار کرد. این بازی پر از تنش و استرس بود و هر 2 تیم به دنبال نتیجه بودند، اما مدیریت باشگاه فولاد از مربی اش حمایت کرد. تمام جذابیت های فوتبال به همین اتفاقاتی است که به صورت غیرقابل پیش بینی رخ می دهد.
-از مدیریت فولاد صحبت کردید اما مشکلات مدیریتی در پرسپولیس امان تیم را بریده و یحیی بارها به این موضوع معترض شده است.
من یک مصاحبه ای کردم و گفتم که جناب رسول پناه یک اشتباهی داشتند و آن هم استفاده از آن ادبیات در آن کلیپی بود که او بیرون آمد. آن نوع صحبت مختص مدیر کلان فوتبالی نیست. او تخصصش در هر قسمتی که هست، چند وقت است که وارد فوتبال شده و من در مصاحبه قبلی هم عرض کردم همه اتفاقاتی که از طرف او در فوتبال رقم خورده، بد نبود و او مسبب اتفاقات خوبی هم بود اما آن نوع ادبیات از او بعید بود و ماندن در هیات مدیره پرسپولیس بعد از انتشار آن ویدئو کلیپ بعید تر و اشتباه تر. البته اینکه تحت چه شرایطی آن صحبت ها را کرده بود، محل صحبت ما نیست، هر کسی ممکن است چیزهایی بگوید که بعدا آدم از گفته خودش هم تعجب کند؛ ولی حالا که این بحث ها مطرح شده، بهتر بود رسول پناه بلافاصله از فضای فوتبالی فاصله می گرفت چون این مساله روی شرایط معیشتی و کاری اش هم تاثیر می گذاشت.
-دوست داریم نظر شما را به عنوان کسی که سال ها درون دروازه تیم ملی و پرسپولیس بودید، در مورد عملکرد حامد لک بدانیم.
لک امروز جزو 2 دروازه بان برتر ایران است، بسیار آماده بوده و خیلی خوب دارد از عهده وظایفش برمی آید. به نظر من آقای اسکوچیج می تواند نگاهی به حامد در راستای انتخاب این بچه در تیم ملی داشته باشد.
-اساسا وضعیت دروازه بان های مدعی کشورمان و کسانی که شانس محافظت از دروازه تیم ملی را دارند، چطور می بینید؟
من فکر می کنم ما داریم به حد و سطحی می رسیم که چند دروازه بان آماده برای تیم ملی داشته باشیم. بچه هایی که دارند خوب کار می کنند زیادند. رشید مظاهری فوق العاده کار می کند. حامد لک را هم که جزو خوب ترین هاست. بیرانوند آنجا در بلژیک دارد خوب کار می کند، غیر از یکی، دو بازی اول که هنوز جا نیفتاده بود، حالا عملکردش رفته رفته بهتر می شود. پیام نیازمند خوب است.
-امیر عابدزاده چطور؟
امیر عابدزاده هم بسیار خوب برای ماریتیمو کار می کند. الان 6-6 تا دروازه بان خیلی خوب را اسم آوردیم که می توانند رقابت جذابی برای پوشیدن پیراهن شماره یک، 2 ،3 تیم ملی داشته باشند و درنهایت کسی که در این رقابت برنده می شود ملت ایران است.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.