‌ماجرای کینه ۲۰ساله ‌هاشمی نسب از پرسپولیسنشد که خاص باشی

0 47
‌ماجرای کینه ۲۰ساله ‌هاشمی نسب از پرسپولیسنشد که خاص باشی

میلاد اعظمی – خبرنگار: همیشه گفتند فاصله بین محبوبیت منفور بودن به اندازه یک تار مو است. شاید این مساله را هیچ‌کس به اندازه مهدی‌هاشمی‌نسب در فوتبال ایران درک نکرد. کسی که با لباس پرسپولیس ۴ گل در دربی به استقلال زد و به اوج محبوبیت در فوتبال ایران و پرسپولیس رسید و حتی کار به جایی رسیده بود که در ورزشگاه به اندازه علی پروین و احمدرضا عابدزاده تشویق شد اما خودش خواست که این محبوبیت به نفرت ابدی تبدیل شود، نفرتی که در مورد ‌هاشمی‌نسب خود خواسته بود و خودش این موضوع را به جان خرید.
حدود ۲۰ سال از انتقال‌هاشمی نسب به استقلال می‌گذرد، مساله که باعث شد‌هاشمی‌نسب تا ابد منفور هواداران پرسپولیس باشد. البته شاید خود انتقال به استقلال خیلی روی این مساله تاثیر نگذاشته ولی گلزنی‌هاشمی‌نسب پرسپولیس و آن غش کردن تاریخی که می‌توانست نامزد دریافت جایزه اسکار هم شود کاری کرد تا‌هاشمی‌نسب منفور بماند. هرچند عمر محبوبیت‌هاشمی‌نسب و حضورش در استقلال ۲،۳ سال بیشتر نبود و در بدترین شرایط عذر او را خواستند تا حتی در بین استقلالی‌ها هم محبوبیت زیادی نداشته باشد.
القصه! حالا سال‌هاست که ‌هاشمی نسب به هر عنوان و به هر شکلی کینه خودش را از پرسپولیس نشان می‌دهد. در این سال‌ها با مصاحبه‌هایی که انجام داده یا اظهارنظرهایی که کرده نشان داده که هم از پرسپولیس دلخوشی ندارد و هم پرسپولیسی‌ها نمی‌توانند او را ببخشند. حتی وقتی از طرف علی پروین برای بازی دوستانه با پیشکسوتان میلان هم به اردوی پرسپولیس دعوت شد به خاطر فشار هواداران حضورش در آن بازی هم لغو شد تا کینه ‌هاشمی نسب دوباره تازه شود.
پس از بازی چند روز پیش پرسپولیس و فولاد و البته در جریان بازی بارها شاهد بودیم که‌ هاشمی نسب چطور با رفتاری پرخاشگرانه و دور از حرفه‌ای‌گری جو بازی را به هم ریخت و جنجال‌های زیادی را درست کرد و آنقدر فحاشی کرد که کریم‌باقری مجبور شد جلوی دهن او را بگیرد. این اما پایان کار نبود،‌هاشمی‌نسب در نشست خبری بعد از بازی در حالی که جواد نکونام به عنوان سرمربی فولاد به نشست نیامده بود با یک نقشه قبلی و با یک برنامه‌ریزی حساب شده صحبت‌هایی را علیه پرسپولیس و خاص بودن پرسپولیس انجام داد تا موج شدیدی از سوی هواداران پرسپولیس علیه او به راه بیفتد
هرچند ‌هاشمی‌نسب به این شرایط عادت دارد و این مسایل خیلی برایش غریبه نیست اما سوال این‌جاست که چطور‌ هاشمی نسب به این نتیجه رسید که پرسپولیس تیم خاصی است؟ آیا او که این حرف را زده الان پیش خودش می‌گوید که اگر پرسپولیس تیم خاصی هست و از طرف جایی حمایت می‌شود چرا برای بازی بعدی‌اش مدافع وسط ندارد و چرا چندین بازیکنش آن هم بازیکنان مهم و تأثیرگذار به‌خاطر رفتار مدیران باشگاه از پرسپولیس جدا شدند؟ و چرا از نظر داوری به این اندازه متضرر می‌شود؟
البته نفس صحبت‌های ‌هاشمی‌نسب درست است. چون پرسپولیس یک تیم خاص در لیگ است که توانست برای اولین بار 4 قهرمانی پیاپی را در لیگ به دست بیاورد و در طول ۴ سال دوباره به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد چیزی که نه‌هاشمی‌نسب و نه هم قطارانش حتی فکرش را هم نمی‌توانند بکنند.
حال سوال این‌جاست که واقعا نقش‌ هاشمی‌نسب در کادر فنی فولاد چیست؟ مسوول دعوا و درگیری در زمین است؟ آیا او مسوول فحاشی به تیم مقابل و راه انداختن جنجال است؟ آیا اصلا تاثیری در جریان کار فنی فولاد دارد یا فقط برای این مسایل به کادر فنی فولاد اضافه شده؟ آقای ‌هاشمی‌نسب اگر قبول کنیم کینه قدیمی تو نسبت به پرسپولیس باعث شده آن حرف را بزنی، در مورد صحبت‌های سینا مریدی و افشاگری‌های او علیه تو و رفتارت چه صحبتی داری. این نشان می‌دهد که سطح کاری و فنی‌ هاشمی‌نسب چطور است.
مساله دیگر در خصوص‌ هاشمی‌نسب این است که دقیقا با سیاست رقبا و دشمنان چند سال اخیر پرسپولیس کار کرد. یعنی لوث کردن موفقیت‌های پرسپولیس و ارتباط این مسایل با حمایت‌های از بیرون و البته فرار رو به جلو بعد از شکست و ناکامی.
آقای ‌هاشمی‌نسب آیا در در تنهایی خودت هم به این حرف‌هایی که زدی اعتقاد داری؟ یا حداقل وجدانت می‌گوید پرسپولیس اگر خاص است به خاطر تلاش‌ها، موفقیت‌ها و تبعیض‌هایی بوده که در این سال‌ها کشیده است. خوب نیست که به مردم آدرس اشتباهی بدهید، هر چند مردم به خوبی مسایل را می‌دانند و به شما را هم به خوبی می‌شناسند.
اقای‌ هاشمی‌نسب! ایرادی ندارد که شما به عنوان یک مربی بعد از موفقیت یا گلزنی تیم خوشحال باشی و هر کاری برای تیمت بکنی اما این سوال را جواب بده چرا در بازی با استقلال وقتی پریرا آمد سمتت تا خوشحالی گل انجام بدهد واکنشی نداشتی؟ آن موقع خوشحال نبودی؟ اگر حرفه‌ای هستی و پولی که از فولاد می‌گیری باید درست باشد آن موقع هم باید خوشحالی می‌کردی؟ این‌که با این کارها مثلا دل هواداران استقلال را به جا بیاوری. البته ممکن است بعد از اخراج محمود فکری از استقلال جواد نکونام سرمربی این تیم شود و تو هم به عنوان مسئول دعوا و درگیری به کادر فنی استقلال اضافه شوی و به نوعی الان مشغول آینده نگری باشی!
اما لا اقل یک دو دو تا چهار تا پیش خودت بکن و ببین این حرف‌هایی که زدی درست بود؟ هرچند این وسط بعضی از پرسپولیسی‌ها هستم که هنوز می‌خواهند تو را مقابل هواداران تطهیر کنند و هنوز هم می‌خواهند کینه ۲۰ ساله هواداران پرسپولیس را نسبت به تو پاک کنند اما رفتار تو و حرف‌هایی که در این سالها زدی هیچ وقت از یاد پرسپولیسی‌ها نمی رود.
شما حق داری که پرسپولیس را دوست داشته باشی یا نسبت به این تیم کینه داشته باشی اما حق نداری نشانی اشتباه بدهی و یا فرار رو به جلو بکنی و بخواهی شکست و ناکامی تیمت را به خاص بودن پرسپولیس ربط بدهی.
البته که شما و دوستانت به تیم خاص پرسپولیس حسادت میکنی که با وجود آن همه تغییر و آن همه کمبود هنوز هم حتی از نامش می‌ترسید. هرچند خودت هم می‌توانستی قسمتی خاص از این تاریخ خاص باشی اما خودت نخواستی!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.