از تنها فضای تبلیغاتی پیراهن پرسپولیس چه خبر؟حراج به کمترین قیمت

0 7
از تنها فضای تبلیغاتی پیراهن پرسپولیس چه خبر؟حراج به کمترین قیمت

بعد از روی کار آمدن جعفر سمیعی در باشگاه پرسپولیس به عنوان مدیرعامل اولین و بزرگ‌ترین چالش او در باشگاه بحث مسایل مالی بود.

به گزارش پرسپولیس نیوز، سمیعی در این مدت حدود ۳۰ میلیارد تومان قرض کرد تا امورات باشگاه پرسپولیس را بگذراند، اما در همین زمان مشکلاتی مالی مانند پرونده مالیاتی برانکو؛ بدهی سنگین به بودیمیر، فرا رسیدن زمان سررسید قرض ها و … باعث شده تا سمیعی از نظر مالی دچار چالش بزرگی شود.

◊◊◊ اخبار پرسپولیس را از کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس پیگیری کنید ◊◊◊

در همین راستا طبق توافق قبلی باشگاه پرسپولیس با کارگزار خود، هرگونه فعالیت تبلیغی و اقتصادی باید با نظر کارگزار انجام شود یا اگر باشگاه پرسپولیس می‌خواهد از فضاهای تبلیغاتی خودش درآمدزایی کند حتماً باید از کانال کارگزار انجام شود.
در ضمن کارگزار باشگاه‌ها تا به امروز به تمام تعهدات مالی اش عمل کرده و از این بابت مشکل و مساله خاصی بین باشگاه و کارگزار وجود ندارد. اما چیزی که مهم است این است که مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس فراتر از پولی است که کارگزار می دهد. باشگاه در حال حاضر به پول نیاز دارد و این مساله ای غیر قابل کتمان است.
در حال حاضر تبلیغات روی پیراهن پرسپولیس به یک بانک سپرده شده که آن‌ها هم تعهدات مالی خود را انجام داده و از فضای تبلیغاتی البسه پرسپولیس فقط تبلیغ پشت پیراهن مانده که هنوز تکلیفش مشخص نیست. هر چند بیشترین رقمی که می شود برای تبلیغ پشت پیراهن برای یک فصل در نظر گرفت که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد تومان است.
با این وجود پس از این که مدت‌ها بود پشت پیراهن پرسپولیس تبلیغ درج نمی شد در بازی با استقلال تبلیغ یک شرکت مواد غذایی پشت پیراهن پرسپولیس و استقلال درج شد.
پیش از این هم سابقه داشته که برای دربی فضای تبلیغاتی روی پیراهن یا پشت پیراهن فقط برای یک بازی به شرکت ها واگذار شود. با توجه به اینکه دیدار پرسپولیس و استقلال به نوعی گل فوتبال ایران است شرکت های زیادی با پرداخت مبالغی حاضر هستند در این تک بازی نام‌شان روی پیراهن 2 تیم حک شود. به این ترتیب مبلغی که بابت تبلیغ پشت پیراهن در این بازی گرفته می‌شود باید بالا و قابل توجه باشد اما این مساله حداقل برای پرسپولیس خیلی زیاد نبوده.
گفته می‌شود این شرکت مواد غذایی ابتدا با باشگاه استقلال برای تبلیغ برندش در دربی به توافق رسید و پس از آن اعلام کرد که حاضر است با پرداخت مبلغی پشت پیراهن پرسپولیس هم تبلیغش درج شود . این مساله با موافقت باشگاه روبرو می شود، اما شنیده ها حکایت از آن دارد که مبلغی که باشگاه پرسپولیس برای تبلیغ یک بازی آن هم دربی گرفته بسیار پایین بوده است
در حالی که معمولاً برای چنین تک بازی بین ۱ تا ۵ میلیارد تومان پول گرفته می شده است. شنیده می شود پولی که این شرکت به باشگاه پرسپولیس داده تقریبا ۳۰۰ میلیون تومان بوده یعنی کمترین پرداختی ممکن برای مهم‌ترین بازی نیم‌فصل.
هرچند بعد از بازی اعلام شد که همکاری باشگاه پرسپولیس با این شرکت ادامه دارد، اما در بازی با فولاد دیدیم که باز هم پشت پیراهن پرسپولیس خالی بود. گفته می شود ممکن است در یک، دو بازی آینده تکلیف پشت پیراهن و اسپانسر مشخص شود و این امکان هم وجود دارد که در نیم فصل این اتفاق رخ بدهد.
اینکه مدیران به دنبال درآمدزایی باشند مساله خیلی بدی نیست و کسی به آن خرده نمی گیرد، اما حداقل اگر مبلغ گفته شده یعنی ۳۰۰ میلیون تومان درست است باید شرایطی فراهم شود تا برای بازی های مهم مبالغ بیشتری از اسپانسر ها گرفته شود. قطعاً تبلیغ پشت پیراهن پرسپولیس در مهم‌ترین بازی نیم فصل ارزشش بیشتر و 300 میلیون تومان است.
هر چند ممکن است مدیران باشگاه به خاطر اینکه از نظر مالی تحت فشار هستند زیر بار چنین مساله ای رفته باشند اما این موضوع سبب نمی شود با چنین مبلغی چنین کار تبلیغاتی انجام شود.
در شرایط فعلی باشگاه با مشکلات عدیده مالی دست و پنجه نرم می کند درست است که مدیران باشگاه باید به دنبال درآمدزایی از طریق اسپانسری باشند اما الان مساله ارزش و قیمت کار است. حالا باید دید واقعاً چه چیزی پشت پرده این مساله است و چرا مدیران پرسپولیس زیر بار چنین مبلغی رفتند.
سوال اینجاست که برنامه باشگاه برای تبلیغ پشت پیراهن چیست؟ در حالی که غیر از تبلیغات پشت پیراهن دیگر فضای تبلیغاتی فعلا وجود ندارد باید دید مدیران باشگاه پرسپولیس با چه مبلغی حاضر هستند این فضای مهم را به یک شرکت بدهند.
هرچند این وسط نقش کارگزار هم بسیار پررنگ است و نمی‌شود از آن به سادگی گذشت. هرچه هست پرسپولیس از نظر مالی اوضاع وخیمی دارد و به هر شکلی باید منابع مالی مخصوصاً در پرونده های خارجی تامین شود.
البته که قرض گرفتن هم یک راه حل است ولی حالا به یک معضل تبدیل شده اما فعلا در شرایط موجود پرداخت بدهی‌ها بسیار مهم است.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.