۲ اتفاق تلخ برای یحیی؛ به برانکو نرسید و موفقیت پنهانش در هم شکست

0 19

پرسپولیس برای اولین بار در دوران سرمربی‌گری یحیی گل‌محمدی در یک بازی خارج از خانه لیگ برتری شکست خورد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر به اراک رفت و در برابر میزبانش آلومینیوم با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد تا اولین باختش در لیگ بیستم رقم بخورد. با این حال این تنها اتفاق تلخ برای یحیی و شاگردانش نبود.

ایرنا نوشت: یحیی گل‌محمدی از زمان حضور مجددش در پرسپولیس به عنوان سرمربی در ۱۱ دیدار خارج از خانه در لیگ‌های نوزدهم و بیستم به پنج برد و ۶ تساوی دست پیدا کرده و شکستی را تجربه نکرده بود تا اینکه رسول خطیبی در دیدار دوازدهم این رکورد فوق العاده را در هم شکست. رکوردی که چندان به آن توجه نشده بود.

یحیی از ابتدای حضورش در هفته هفدهم لیگ نوزدهم تا به اینجا ۲۴ بار روی نیمکت پرسپولیس نشسته و به ۱۳ برد، ۹ تساوی و ۲ باخت دست پیدا کرده است. او همچنان هم از لحاظ آماری اعداد بسیار خوبی را رقم زده است.

یحیی همچنین نتوانست به رکورد برانکو برسد. سرمربی اسبق پرسپولیس بعد از فینال سال ۲۰۱۸ در لیگ قهرمانان آسیا در هشت بازی شکست نخورد و سرانجام فولاد در خوزستان ترمزش را کشید. در آن مدت پرسپولیس به ۶ برد و ۲ تساوی دست پیدا کرده بود. یحیی هم بعد از باخت در فینال سال ۲۰۲۰ مقابل اولسان هیوندای باختی را متحمل نشده بود تا اینکه پس از چهار تساوی و یک برد، این اتفاق برای مدافع اسبق تیم ملی رخ داد تا او نتواند از لحاظ تعداد بازی بدون باخت پس از فینال آسیا به برانکو برسد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.