آقایان مسئول، بی مایه فطیراست / در آستانه المپیک، کشتی را دریابید !!

0 49

 

کمتر از ۷ ماه تا آغاز  بازی های المپیک توکیو وقت باقی مانده و مسئولین عالی رتبه کشورمان اعم از وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک ، مجلس شورای اسلامی و …  چنان با طمأنینه و آرامش خاطر عمل می کنند که گویی از برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی جهان در مرداد ماه ۱۴۰۰ بی خبرند.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، البته گهگاهی هم که توسط رسانه های ملی، تصویری از المپیک در ذهنشان نقش می بندد، برای رفع مسئولیت و حفظ ظاهر امر و دیده شدن برای انجام وظیفه بهترین روش را که طی دوره های گذشته  نیز شاهد آن بودیم انتخاب می کنند،  بدین صورت که هر زمان موعد پرداخت اعتبارات معمول دولتی فرا می رسد، چند روز زودتر در بازدید از اردوهای تیم های ملی در رشته های مختلف و با دادن قول هایی به قهرمانان و روسای فدراسیون ها  عکسی به یادگار می گیرند و پس از چند صباحی به قول خود مبنی بر حمایت در حد توان عمل می کنند و آن اعتبارات معمول را به حساب فدراسیون های مربوطه واریز می کنند، آن را در سایت ها و خبرگزاری های مختلف در بوق و کرنا می کنند که بیائید و ببینید که چه کردیم !!

اما هیچ گاه آماری ارائه نمی دهند که این پرداختی ها چند صدم از خرج واقعی آن فدراسیون می باشد بخصوص فدراسیونی مانند کشتی که یدک کش نام بزرگ ورزش اول کشور است و همه نگاه ها و امید ها  بخصوص در سال المپیک برای حفظ آبروی ورزش کشور به سمت این ورزش افتخار آفرین می باشد.

البته ناگفته نماند در کنار ورزش کشتی ورزش های دیگری نیز مانند: وزنه برداری ، تکواندو و … با چنین مشکلاتی مواجه هستند و همیشه به همراه ورزش اول کشور جورکش کاروان ورزش ایران در المپیک ها بوده و خواهند بود.

ما منکر این مطلب مهم نیستیم که حضور مسئولین در کنار ورزشکاران المپیکی باعث افزایش روحیه آنان می شود اما باید به این واقعیت با نگاه واقع بینانه نگاه کنیم و ازاین واقعیت مهم غافل نشویم که صرفا حضور در اردو، عکس یادگاری گرفتن  و موعظه کردن برای جوانانی که برخی از آنان متاهل هستند یا دانشجو  و تنها منبع درآمدی آنان برای امرار معاش و گذراندن  زندگی روزمره خود  و خانواده شان فقط ورزش قهرمانی است که باید شبانه روز در اردو به سر ببرند،  نمی تواند آن چنان اثر مثبتی در افزایش روحیه آنان داشته باشد.

آقایان مسئول قبول کنید که به قول معروف بی مایه فطیراست!

چند روزقبل رضا عطری یکی از قهرمانان حاضر در اردوی تیم ملی کشتی آزاد طی مصاحبه ای اعلام کرد که به غیر از پرداختن به ورزش قهرمانی شغلی ندارد و برای امرار معاش و گذران زندگی خود و همسرش به دست پدرش نگاه می کند تا بتواند در اردوها حضور داشته باشد. (در حالی که پدر نیز با مشکلات مالی مواجه است) چه خوب است مسئولین امر که توقع کسب مدال المپیک را از ملی پوشان کشورمان دارند این مسائل تاثیر گذار در راه رسیدن به موفقیت را نیز مد نظر قرار دهند.

کاملا واضح و روشن است که در بازی های المپیک، در همه رشته های ورزشی، بهترین ها با یک برنامه و تدارک ویژه وارد میدان مسابقات می شوند تا بتوانند در مهمترین مسابقات ورزشی تاریخ، بهترین نتیجه را دریافت کنند، اما مسئولین ما توقع دارند بدون تدارک بهترین مدال ها را صید کنیم.

آقای سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان ، کشتی را گل سرسبد ورزش ایران خطاب می کند و توقع خود را از کشتی ۴ مدال خوشرنگ در میدان بزرگ المپیک اعلام نموده اما نمی گوید که برای رسیدن به این هدف مهم و برای مهیا نمودن امکانات و بر طرف کردن مشکلات ورزشکاران چه میزان‌خود را سهیم می داند.

آقایان عزیز و دلسوز ورزش قهرمانی! آگاه باشید و بدانید که موفقیت در المپیک مستلزم مساعدت های همه جانبه بخصوص در بحث کمک مالی به فدراسیون ها بر مبنای توقعات می باشد، بیائید و بیش از این فرصت را از دست ندهید و آنچه در توان دارید تا دیر نشده، برای ورزش های مدال آور به طبق اخلاص بگذارید و در کنار فدراسیون ها باشید نه در مقابل آنها! همانگونه که پس از کسب هر موفقیتی با افتخار خود را سهیم در موفقیت می دانید لطفا در رفع  مشکلات نیز خود را سهیم بدانید و روسای فدراسیون ها را تنها نگذارید.

انشاءالله با حمایت و مساعدت منطقی مسئولین و متولیان ورزش کشور همچون:  کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان، قهرمانان ما بتوانند در آرامش و خاطری آسوده به تمرینات بپردازند و در المپیک پیش رو بهترین و خوشرنگ ترین مدال ها را برای کشور و ملت عزیزمان به ارمغان بیاوردند و بنا به سخنان گهر بار رهبر معظم انقلاب با کسب افتخارات و مدال های خوش رنگ شادی و نشاط را در دل جامعه تزریق کنند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.