باشگاه پول بودیمیر را می‌دهد تا خیال همه راحت شودپایان ماریو!

0 4
باشگاه پول بودیمیر را می‌دهد تا خیال همه راحت شودپایان ماریو!

میلاد اعظمی -خبرنگار: حدود 45 روز پیش بود که فیفا در حکم رسمی اعلام کرد باشگاه پرسپولیس باید ۴۷۵ هزار یورو به علاوه سود قرارداد را به ماریو بودیمیر مهاجم سابق و کروات خود بدهد. پرونده ای که اگر در زمان خودش از طرف مدیران وقت باشگاه به درستی مدیریت می‌شد نهایتا با زیر ۱۰۰ هزار یورو جمع می شد اما حالا به نزدیک ۵۰۰ هزار یورو رسیده است، که با یک حساب سر انگشتی تقریبا ۱۵ میلیارد تومان می‌شود.
همان روزی که حکم رسمی بودیمیر صادر و اعلام شد که اگر باشگاه پرسپولیس تا تاریخ ۱۲ بهمن طلب این بازیکن را پرداخت نکند 3 پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه از طرف فیفا بسته می شود. از همان روز نگرانی زیادی بین هواداران پرسپولیس و حتی مدیران باشگاه پیش آمد. البته با اینکه 2 روز از تاریخ اعلام شده فیفا گذشته است، اما فیفا ایمیلی به باشگاه پرسپولیس در مورد بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی نزده است.
البته طبق قوانین جدید فیفا هر زمانی که باشگاه پرسپولیس بدهی خود به بودیمیر را پرداخت کند پنجره و پنجره های نقل و انتقالات این باشگاه باز خواهد شد. نکته اینجاست که پنجره نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران روز ۲ اسفند باز می شود و به نوعی تا آن زمان باشگاه پرسپولیس می تواند طلب بودیمیر را پرداخت کند تا دیگر خطری بابت بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس را تهدید نکند.
این در شرایطی است که یحیی گل محمدی نیاز مبرم دارد تا تیمش را برای نیم فصل دوم لیگ برتر و فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا آماده کند و برای این منظور باید چند بازیکن جدید به پرسپولیس اضافه و چند بازیکنی هم از این تیم جدا شوند. اگر پنجره پرسپولیس بسته باشد این اتفاق رخ نمی دهد و به خاطر همین مدیران باشگاه در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر و ظرف چند روز آینده کل طلب بودیمیر را یک جا پرداخت کنند تا این پرونده برای همیشه بسته شود.
پیگیری ها از داخل باشگاه پرسپولیس نشان می‌دهد که مدیریت جدید این باشگاه و اعضای جدید هیئت مدیره در تلاش هستند تا کل ۵۰۰ هزار یورو پول را تامین کنند. از طرفی جعفر سمیعی به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره و از طرف دیگر حمیدرضا صدری به عنوان رییس هیات مدیره در تلاش هستند تا این مبلغ را جفت و جور کنند و پرونده بودیمیر را برای همیشه ببندد.
طبق ادعای مدیران باشگاه خطری پرسپولیس را در پرونده بودیمیر فعلاً تهدید نمی‌کند چون هم حدود۲۰ روز تا باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی فوتبال ایران باقی مانده و باشگاه پرسپولیس می‌خواهد طلب مهاجم سابق کروات خود را به زودی پرداخت کند. از آن طرف چون طبق قوانین جدید اگر پنجره بسته شود بلافاصله پس از پرداخت بدهی پنجره باز می‌شود باشگاه پرسپولیس در این خصوص هم نگرانی ندارد. البته که مدیران باشگاه معتقدند تا پیش از آغاز فصل نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران تکلیف پرونده بودیمیر مشخص شده و پرسپولیس با پنجره باز به نقل و انتقالات زمستانی می رود.
با احتساب ادعای مدیران باشگاه، مبنی بر اینکه خطری پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس را تهدید نمی کند، باید منتظر باشیم و ببینیم که باشگاه و یحیی گل محمدی چه برنامه‌ای برای نقل و انتقالات زمستانی دارند. اگر پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس تا روز ۲ اسفند بسته نباشد احتمالاً باید مهدی‌ترابی را به عنوان اولین نقل و انتقالات پرسپولیس در نیم فصل نام ببریم. ضمن این‌که احتمال جذب یک تا 2 مدافع، یک هافبک، یک مهاجم و یک دروازه بان هم وجود دارد.
به این ترتیب پرسپولیس بدون هیچ استرسی و بدون هیچ نگرانی طبق ادعای مدیران باشگاه در فصل نقل و انتقالات زمستانی حاضر می‌شوند و آنجا که باید ببینیم مدیران می توانند خواسته‌های کادرفنی را برای جذب و تقویت تیم انجام بدهند یا خیر.
هر چه هست این ماجرا هم با ضرر شدید مالی باشگاه پرسپولیس و همچنین استرسی که مدیران و هواداران این باشگاه در این مدت تحمل کردند تمام می‌شود، اما باید شخص یا اشخاصی که در خصوص این پرونده خاص مقصر بودند و کم کاری های آن ها باعث شد ۷۰ هزار دلار جریمه به ۵۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کند جوابگو باشند و در نهادهای مربوط پاسخگوی عملکرد خود باشند. نباید این‌طور باشد که یک مدیر عملکردش باعث ضرر چند میلیاردی به باشگاه پرسپولیس شود و بعد از آن به هیچ و پاسخگو نباشد. این باید یک تجربه بزرگ برای مدیران فعلی باشگاه هم باشد که در بستن قرارداد ها و تعهدات که می دهند همه چیز را مد نظر قرار دهند تا در نهایت پرسپولیس ضرر مالی نکند.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.