یکه تازی رسول پناه در روزهایی که پرسپولیس به آرامش نیاز داردرقیب می‌طلبد با همان ادبیات سخیف؟

0 5
یکه تازی رسول پناه در روزهایی که پرسپولیس به آرامش نیاز داردرقیب می‌طلبد با همان ادبیات سخیف؟

شیوا دورانگر – خبرنگار : با وجود اين‌که مهدی رسول‌پناه دیگر سمتی در پرسپولیس ندارد ،اما همچنان به‌دنبال ایجاد حاشیه‌سازی در باشگاه است.
او که در دوران مدیریتش بارها با افراد مختلف دچار تنش شده و حتی اخیرا هم در یک گفت‌وگوی خصوصی به کادر فنی و بعضی بازیکنان تیم فحاشی و توهین کرده بود. این صحبت‌ها در رسانه‌ها سر و صدای زیادی به پا کرد و واکنش هواداران و پیشکسوتان را به دنبال داشت، تا جایی که همه یک‌صدا خواهان برکناری این مدیر جنجالی شدند اما وزارت ورزش باوجود استعفای رسول‌پناه همچنان این مدیر جنجالی را در مدیریت باشگاه حفظ کرد و تازه همین چند روز قبل بود که با جدایی او موافقت شد. ظاهرا اما رسول‌پناه بعد از آن استعفای نمایشی هنوز باور نکرده که دیگر سمتی در پرسپولیس ندارد و باوجود سکوت گل‌محمدی در مقابل بیانیه‌ای که فرستاده بود، همچنان به دنبال بحث و جدل با این مربی است و این بار از برنامه فوتبال برتر خواسته است که به او فرصت دهند تا با یحیی گل‌محمدی به مناظره بنشیند!
رسول‌پناه در حالی سرمربی پرسپولیس را به مناظره دعوت کرده که همواره در مصاحبه‌ها و بیانیه‌های خود از لزوم حفظ ارامش در پرسپولیس سخن رانده است و خود را حافظ منافع هوادار و باشگاه معرفی کرده است. تا جایی که در بیانیه اخیر هم به این موضوع اشاره داشته و گفته بود تمایلی نداشته است که تیم را وارد حاشیه کند تا از هدف اصلی خود که موفقیت و پیروزی است ناکام بماند، ولی چون گل محمدی و دوستانش از نجابت و رفتار ماخوذ به حیا هیات‌مدیره سوء استفاده کرده‌اند در مقام پاسخگویی بر آمده است و مدعی شد که سرمربی پرسپولیس قصد دارد با مظلوم نمایی تقصیرها را گردن مدیریت بیندازد و افکار عمومی را منحرف کرده است!
اما حالا که گل‌محمدی به خاطر موقعیت حساس پرسپولیس و حفظ ارامش بازیکنانش قصد مجادله با رسول‌پناه را ندارد، چرا این مدیر جنجالی بی‌خیال ماجرا نیست و به هر طریقی می‌خواهد آرامش پرسپولیس را بر هم بزند؟ بماند که همین حالا سرمربی و حتی بازیکنان پرسپولیس می‌تواند حتی پای این شخص را به خاطر  توهین و فحاشی‌هایی که انجام داده به دادگاه بکشانند.که در ان صورت طبق قانون ۹۱ روز تا ۲ سال حبس در انتظار رسول‌پناه خواهد بود. فارغ از این‌که رسول‌پناه نشان داده است مدیر خوبی نیست، حافظه قوی ندارد و همه صحبت‌هایش با هم در تضاد است.او ادعا می‌کند حافظ منافع پرسپولیس است اما در بدترین زمان، یعنی وقتی تیم در کوران مسابقات است به دنبال ایجاد تنش برای سرمربی تیم است. البته او قبلا هم ثابت کرده بود که منافع پرسپولیس هیچ اهمیتی برایش ندارد و اگر خود را عضوی از خانواده پرسپولیس می‌دید، هر بحث یا اختلاف نظری را که وجود داشت، مساله‌ای درون خانوادگی می‌دانست، نه این‌که آن‌گونه در کوچه و خیابان ان را جار زده و حیثیت باشگاه را به حراج بگذارد.
حالا هم اگر قرار باشد با همان ادبیات چاله میدانی در مقابل دوربین  ظاهر شود و با گل‌محمدی مناظره کند، همان بهتر که قید این کار را بزند. چون علاوه بر این‌که بیشتر از همه خودش را در چشم دیگران خار خواهد کرد، نشان داده است آدمی نیست که دلسوز پرسپولیس باشد و از سر خیرخواهی و برای روشن کردن افکار عمومی نیست که قصد حضور در تلویزیون را دارد و هدف چیز دیگری است. البته که مناظره می‌تواند خیلی چیزها را روشن کند و همه ان‌هایی که رسول‌پناه به آن‌ها تهمت زده فرصت پیدا خواهند کرد که از خود دفاع کنند و شاید هم حقانیت رسول‌پناه روشن شود ولی یک مدیر فوتبالی و دلسوز در چنین شرایطی منافع تیم را به خودش ترجیح می‌دهد. چیزی که از رسول‌پناه در دوران مدیریتش ندیدیم. ویدئوهایی که از او منتشر شد و حتی در همین بیانیه اخیر به وضوح به همه نشان داد که چه اختلاف عمیقی بین او و مجموعه تیم بود. در حالی‌که رسول‌پناه به عنوان تیم باید آرامش را برای مجموعه فراهم می‌آورد و اگر اختلافی وجود داشت آن را بر طرف می‌کند نه این‌که به‌گمانش شنونده فحاشی بازیکن به سرمربی باشد و به جای تنبیه بازیکن خاطی از اختلافی که شکل گرفته لذت ببرد و این را هواداران را خیلی خوب در این مدت فهمیدند که چه کسی واقعا دلسوز تیم است و چه کسی با تصمیماتش باعث تضعیف این تیم شد. تکرار مکررات است اگر دوباره یادآور شویم که او با سو مدیریتش باعث جدایی ستاره‌های تاثیرگذار تیم از جمله علیپور،ترابی، رسن و خلیل‌زاده شد و چقدر به اقتصاد باشگاه لطمه وارد کرد. پرسپولیس با فروش یکی از همین بازیکنان می‌توانست طلب بودیمیر را پرداخت کند اما جناب دندانپزشک که میز مدیریتش را با کوهی از بدهی و خزانه خالی به سمیعی تحویل داده است. خودتان در جریان وضعیت تیم هستید و شاهدید که دست سرمربی در بعضی پست‌های کلیدی بسته است.
به اصل موضوع برگردیم جالب این‌جاست رسول‌پناه در ابتدا که آن ویدئو رسانه‌ای شد مدعی بود صحبت‌هایش را تقطیع کرده اند و بعدها انتشار فیلم‌ها را برنامه ریزی شده دانست و در کمال تعجب گفته بود به جهت حفظ ارکان و نظم باشگاه در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا و بازی با استقلال سکوت اختیار کرده تا بهانه‌ای به دست بهانه جویان ندهد! ظاهرا افرادی که مدیرعامل سابق پرسپولیس به انها توهین کرده چیزی هم بدهکار شده‌اند و باید از این فرد به خاطر این‌که صحبت‌هایش را شنیده‌اند عذرخواهی کنند. به راستی که هر شخص دیگری بود بعد از انتشار ان صحبت‌ها سر به کوه و بیابان می‌گذاشت یا قطره می‌شد و در زیر زمین فرو می‌رفت اما جناب دندانپزشک که تمایل عجیب و غریبی به دیده شدن دارد، نه تنها بابت گفتن آن حرف‌ها شرمسار نیست که دوست دارد او را به رسانه ملی دعوت کنند تا ملت بیشتر از ادبیات زیبای کلام‌شان فیض ببرند! البته مقصرآن‌هایی هستند که پای چنین مدیرانی را به پرسپولیس باز کردند و آن‌قدر به امثال رسول‌پناه پر و بال دادند که حالا به خود اجازه دهد وقتی نیست هم آرامش پرسپولیس را به هم بزند. فقط امیداریم سرمربی پرسپولیس در بازی این فرد نیفتد و کماکان همان سیاست درستی را در پیش گرفته ادامه دهد و نسبت به هر آنچه که اتفاق می‌افتد بی‌تفاوت بگذرد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.