نگاهی به تلاش خستگی‌ناپذیر سرمربی استقلال در جهت حاشیه‌سازی برای پرسپولیسآقای فکری؛ تو برو خود را باش

0 44

مهتاب لطفیان – خبرنگار: چند سال پیش بود که یکی از مقام‌های عالی رتبه سیاست مقابل رضا رشیدپور نشسته بود و گفت‌وگویی را با وی انجام می‌داد. جواد ظریف وقتی با پرسش این مجری مبنی بر این‌که «چرا مصاحبه شما با عادل فردوسی‌پور پخش نشد»، چنین گفت: «عده‌ای ذهن توطئه‌گرایی دارند اصلا این تئوری توطئه ما را بیچاره کرده!»
همان لحظه احتمالا خیلی از بیننده‌ها یک بشکن زدند و با انگشت اشاره رو به صفحه نمایشگر با قاطعیت گفتند: «دقیقا همینه.»
حالا این روزها به نظر می‌رسد «بعضی اذهان» همه کار و بار خود را رها کرده‌اند و تئوریسین‌های توطئه شده‌اند. این اشخاص که تعدادشان البته اصلا محدود نیست چند سالی می‌شود که پرسپولیس را دشمن فرضی فوتبال و ورزش می‌دانند. آن‌ها بر این باورند که پرسپولیس برای خود اپوزوسیونی از سیاسیون، مقام‌های عالی رتبه ورزشی و … تشکیل داده تا همه چیز علیه تیم‌های دیگر رخ بدهد!
چند سالی است که با اعصاب اعضای تیم پرسپولیس و هواداران آن به چنین شکلی بازی می‌شود و هر زمان هم مدیران باشگاه در صدد پاسخگویی به این افراد بر می‌آیند متهم می‌شوند به چیزهای دیگر.
حال این اتفاق دوباره در برنامه دوشنبه شب فوتبال برتر رخ داد، برنامه‌ای که به نظر می‌رسد صرفا برای راضی نگاه داشتن همه، سیاست مشخصی ندارد و با صداقت و حقیقت چندان خود را درگیر نمی‌کند.

فکری؛ سخنگو یا سرمربی استقلال؟
محمود فکری، طی مدتی که در مقام سرمربی در لیگ برتر مشغول به کار است، نشان داده پرداختن به مشکلات تیم و حتی ضعف‌هایش برای او در اولویت نیست و ترجیح می‌دهد همیشه برای جا باز کردن در دل استقلالی‌ها علیه پرسپولیس حرف بزند.
او حتی زمانی که هدایت نساجی را برعهده داشت چند بار دست به چنین کاری زد اما طی چند ماه گذشته و حضور در استقلال این خصوصیت در او پررنگ‌تر شده و کمتر نشست خبری و مصاحبه‌ای از او وجود دارد که کدهایی به مخاطب در این رابطه نداده باشد.
او به جای این‌که توضیح بدهد چرا با وجود گذشت 13هفته از لیگ برتر هنوز به ترکیب ثابت دست پیدا نکرده و فرازوفرودهای زیادی را در نتیجه‌گیری تجربه می‌کند، همه چیز را گردن برنامه‌ریزی می‌اندازد که به‌گمانش به‌خاطر پرسپولیس این‌چنین طراحی شده است.

بی‌جنبه و پرمدعا
در حالی که اکثر قریب به اتفاق هواداران استقلال محمود فکری را برای جای‌گیری در چنین سمتی «کوچک» و کم تجربه می‌پندارند او سعی دارد مانند معلم‌های مقتدر خود را نشان بدهد و هر چند مدت یک بار یکی از شاگردانش را از تیم کنار بگذارد.
او حتی با کوچک‌ترین ابراز نظرهای بازیکنانش مبنی بر این‌که «ما اگر برای حمله برنامه داشته باشیم رقیب فرصت نمی‌کند به این گوشه‌ها برسد» بر آشفته می‌شود و به جای پاسخ دادن به اصل، حاشیه را می‌چسبد و می‌گوید: «منظورت این است ما بی‌برنامه‌ایم؟» و از کوره در می‌رود.

فکری همانند تاج!
اتفاقی که دوشنبه شب در برنامه فوتبال برتر رخ داد ما را به یاد آخرین برنامه‌ای انداخت که میثاقی از مهدی تاج دعوت کرده بود تا بالاخره درباره افتضاحات به بار آمده در قرارداد ویلموتس شفاف‌سازی کند. شفاف‌سازی انجام نشد که هیچ، تاج با فرافکنی و سو استفاده از عدم مدیریت مجری برنامه بحث را به سمتی برد که فرار رو به جلو برای این دسته از افراد به شمار می‌رود.
فکری هم چنین کرد؛ «وقتی ما به فینال آسیا رفتیم، آقای شکوری کجا بود؟»
آقای فکری بهتر است بگویید در این 20 سالی که آقای شکوری هست، استقلال در آسیا چه کرده؟یا برای حضور پر قدرت تیمت در آسیا چه برنامه‌هایی داری؟
البته تا پرسپولیس هست احتمالا آقای فکری غمی برای پوشاندن ضعف‌های خود ندارد، چرا که هر بلایی سر تیمش می‌آید تقصیر پرسپولیس است!
می‌گویند وقتی دروغی را تکرار کنی، به باورش هم می‌رسی و احتمالا این روزها آقای فکری با تمایلی که از خود برای مصاحبه و تکرار مکررات نشان می‌دهد، باورش شده که عامل ناکامی‌های او و احتمالا خیلی از تیم‌های لیگ برتری پرسپولیس است!

پرسپولیس؛ سوء استفاده گر از تخریب‌ها
تنها کاری که طی، 3-2سال اخیر از دست پرسپولیس بر آمده این بوده که با چنین سخنانی خود را قدرتمندتر کند و به باوری که دشمنان می‌دهند برسند که «همه چیز در اختیار پرسپولیس است.»
بله همه چیز در اختیار پرسپولیس است، چرا که این تیم با وجود همه مشکلات مالی، تغییرات مدیریتی، تبعیض‌ها در انتخاب هیات‌مدیره، اشتباهات مدیریتی، از دست دادن ستاره‌ها، تغییرات کادر فنی هنوز و همچنان می‌تواند تهدیدی برای رقبای خود به شمار رود. حتی در روزهایی که دیگر امیدی به موفقیت نداریم اما باور به پر قدرت بودن، دوباره پرسپولیس را به اوج می‌رساند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.