پنجعلی: آمدن ترابی به پرسپولیس خیلی کمک می کندکریمی ۹۰ درصد در بین فوتبالی‌ها رای دارد، اما رای نمی‌آورد

0 7

مرضیه دارابی – خبرنگار: چهره مغموم و اشک ریزان محمد پنجعلی را هیچ وقت ندیده بودیم. مرد خوش اخلاق فوتبال ایران، هم برای تشییع جنازه مهرداد میناوند و هم برای علی انصاریان به بهشت زهرا رفت.

مثل سایر پیشکسوتان بهت زده در مراسم، نظاره گر خاکسپاری 2 عزیز پرسپولیس بود، 2 مرد جوان که آرزوهای زیادی را با خود به زیر خاک بردند. پرسپولیس تلخ ترین روزهای حیاتش را پشت سر گذاشت. تیمی که عزیز کم از دست نداده و داغ هر کدام شان تا ابد بر دل تاریخ باشگاه مانده است، اما این غم سنگین بود و جانکاه، مهرداد میناوند و علی انصاریان را در فاصله یک هفته از دست دادیم، با کرونا.داغ شان تازه می ماند، آن هم در شرایطی که بعد از سوگ میناوند، امیدوار بودیم که انصاریان بماند، اما نماند و داغی ماند بر دل مادرش و ایران. فوتبال شاید زندگی باشد، همان‌قدر بی رحم. درست در روزی انصاریان به خاک سپرده شد که پرسپولیس باید به مصاف تراکتورسازی می رفت و مثل بازی قبلش که سیاهپوشِ میناوند بود، در این بازی هم برای انصاریان سیاهپوش شد. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با محمد پنجعلی بازیکن سابق فوتبال ایران و سرخپوشان و مدیر تیم های پایه باشگاه را در زیر می خوانید:

-انگار رخت سیاه را بر تن مان دوخته اند، پرسپولیس در یک هفته 2 بار سیاهپوش شد…

متاسفانه… چه بگویم؟ اصلا آدم می ماند که چه شد، چطور 2 نفر را در تنها 7 روز از دست دادیم.

– پرسپولیس هیچ وقتِ تاریخش به این شکل عزادار نشده بود

2 تا از خوب ها و بهترین های پرسپولیس از دست مان رفتند. مهرداد و علی از خوش اخلاق ها و بامعرفت ها بودند، خدا رحمت شان کند. خیلی عجیب بود، در یک هفته هر 2 رفتند. اصلا نمی شود هضمش کرد. در تاریخ پرسپولیس نداشتیم.

-قبلا شاید در یک سال، یک بار عزادار یک پرسپولیسی می شدیم.

اصلا نبوده، در هیچ تشکیلاتی. 2 نفر در این فاصله بروند، نه در جمع هنری و نه ورزشی و نه هیچ جمع دیگری.

-مرگ انصاریان خیلی عجیب تر بود، همه امید داشتیم او خوب شود. شما به بهشت زهرا رفتید، باورمان نمی‌شود دیگر تمام شده همه چیز.

اصلا همه مات و مبهوت بودیم. بچه ها خون گریه می کردند. باورنکردنی بود. هفته قبلش برای مهرداد به بهشت زهرا رفته بودیم ، بعد برای علی انصاریان. انداخته بودند ۷ صبح، ولی باز هم خیلی ها آمدند. کلی سرباز آنجا بود که اجازه ندهند مردم زیاد نزدیک شوند. دیگر نمی دانم چه بگویم. خدا هر دوی شان را رحمت کند. خدا کند از این به بعد بلا دور شود هم اطراف باشگاه و هم مملکت. هرچند که می دانم این وضعیت ادامه دارد. بچه ها همه در بهشت زهرا گریان بودند، همه، علی پروین اشک می ریخت. بزرگان باشگاه را تا حالا در چنین وضعیتی ندیده بودم، همه غمزده، ماتم زده، شوک به همه وارد شده بود. من هنوز هم باورم نمی شود در یک هفته 2 بار برای 2 عزیز پرسپولیسی به بهشت رفته باشم.

-یکی از اتفاقاتِ خوب در خلال این همه اتفاق بد، آشتی کریمی و دایی بود. هر 2 به هر 2 مراسم آمدند و کنار هم قرار گرفتند، چیزی که آرزوی مهرداد میناوند بود.

بله، سر مراسم مهرداد این اتفاق افتاد. خدا رحمت کند میناوند را. آن‌ها کنار هم قرار گرفتند و این خیلی خوب است، برای فوتبال مان. کریمی و دایی 2 بزرگِ فوتبال ما هستند.

-خیلی سروصدا می آید، فوتبال هستید؟

بله تیم های پایه پرسپولیس بازی دارند. بچه ها خیلی موقعیت از دست داده اند.

-پس موقعیت از دست دادن فقط مختص تیم بزرگسالان نیست!

نه، اینجا هم ۱۰ تا گل باید می زدند که نزدند. مشکل گلزنی داریم.

-اینکه شاید دایی و کریمی کنار هم قرار گرفته باشند، شانس موفقیت کریمی در انتخابات فدراسیون را بیشتر نمی کند؟

کدام انتخابات؟ کدام یک از اعضای مجمع می خواهند به او رای بدهند؟

-یعنی رای ندارد؟

در مجمعی که فوتبالی نباشد، رای ندارد. همه چیز از قبل تعیین شده و این انتخابات فرمایشی است.

-اگر این‌طور است چرا علی کریمی وسط آمده؟

علی آقا آمده به خاطر اینکه بقیه را متوجه وضعیت فوتبال مان کند. خودش می داند که شانسی ندارد. البته اگر رای آزاد باشد مشخص است که آقای کریمی چقدر رای دارد. قطعا اگر انتخابات بین فوتبالی ها باشد، ۹۰ درصد آرا برای اوست، اما با وضعیت این مجمع، او رایی ندارد. من فکر نمی کنم کریمی رییس شود، مگر اینکه اتفاقی غیرقابل انتظار و پیش بینی رخ دهد.

-یعنی دوباره کار می افتد دست همان هایی که از قبل بودند؟

این‌ها چند سال هست که مسوولیت دارند، اگر رییس قبلی خوب بود چرا رفت؟ اگر خوب نبود، چرا باز هم همان تفکر در انتخابات حاضر است؟ فوتبال متاسفانه دست فوتبالی ها نیست. مردم می فهمند در این فوتبال چه می گذرد. حالا خوب است در مورد فوتبال می توانیم انتقاد کنیم.

-بازی با تراکتورسازی را دیدید؟

تیم عالی بود، با این وضعیتی که پرسپولیس دارد، از کمبود بازیکن تا این عزادار شدن ها، خداراشکر که 3 امتیاز را گرفتیم. پرسپولیس خیلی بیشتر از یک گل هم می توانست بزند.

-پرسپولیس خوب کار کرد یا تراکتورسازی خوب نبود؟

پرسپولیس خوب کار کرد وگرنه تراکتور تیم خوبی است.

-سرخپوشان روز سه شنبه یک بازی عقب افتاده با مس رفسنجان دارند و بعد هم بازی با پیکان در پیش است.

من فکر می‌کنم آن پرسپولیس دیگر رفت، تیم راه افتاد. همان اتفاقی که بعد از فوت مرحوم هادی نوروزی رخ داد، همه هواداران و بازیکنان و ارکان تیم با هم یکدل و متحد شدند که قهرمان ایران شویم. بار دیگر آن اتفاق در پرسپولیس رخ داده و با عزیزانی که از دست داده ایم، تیم منسجم می شود.

-می رویم برای قهرمانی پنجم؟

شک نکنید.

– ترابی هم کارش تمام است.

امید به خدا. آمدنش به تیم خیلی کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.