رواج بازیکن سالاری در استقلال و تجمع هواداران آبی این بار مقابل باشگاهعقب‌نشینی فکری، افشاگری اکبرپور

0 48
رواج بازیکن سالاری در استقلال و تجمع هواداران آبی این بار مقابل باشگاهعقب‌نشینی فکری، افشاگری اکبرپور

شیوا دورانگر – خبرنگار: درحالی‌که محمود فکری منکر هرگونه اختلاف در استقلال است اما شواهد نشان می‌دهد شکاف عميقی بين این مربی و شاگردانش وجود دارد. به طوری که از شروع فصل تاکنون خود او به عناوین مختلف مجبور شده است با بازیکنانش برخورد کند. عمده اختلاف هم بر سر حضور در ترکیب بوده است.شیخ دیاباته،آقای گل فصل گذشته لیگ خیلی زود و در همان روزهای نخست لیگ به خاطر این موضوع با فکری به مشکل خورد و دیگر بازیکن خارجی آبی‌ها یعنی میلیچ هم بعد از مدتی اعتراضش به نیمکت‌نشینی را در فضای مجازی علنی کرد. اعتراض ستاره‌های استقلال تا جایی ادامه داشت که حتی فکری بعد از دربی فرشید باقری را اخراج کرد. البته این بازیکن در نهایت بخشیده شد و به تیم بازگشت ولی به نظر می‌رسد کنترل شرایط از دست فکری خارج شده است و همان‌طور که شاهدش بودید بازیکنان دیگر از انتقاد علیه مربی ابایی ندارند تا جایی که کاپیتان تیم دستور تعویض خود را صادر می‌کند، دروازه‌بان تیم از تاکتیک سرمربی ایراد می‌گیرد و مدافع تیم هم کادرفنی را مقصر آماده نبودن خود معرفی کرده و می‌گوید: «4هفته بیشتر مصدوم نبودم، اما به‌خاطر مشکلاتی که با کادر فنی و مدیریت داشتم مرا از شرایط مسابقه دور کرد و باعث شد بازی نکنم!»
سیاوش یزدانی اولین بازیکنی نیست که مصدومیتش را انکار می‌کند و مهدی قائدی هم بعد از نیمکت نشینی در بازی برابر ذوب آهن با رد خبر مصدومیتش با کنایه به کادرفنی استقلال گفته بود گویا خودم نمی‌دانسته‌ام که مصدوم بودم و صلاحدید کادر فنی بود که یک نیمه روی نیمکت بنشینم.
استقلال در نقل‌وانتقالات پیش فصل ریخت و پاش زیادی داشت و علاوه بر نفراتی که جذب کرد، تمامی بازیکنان اصلی خود را با رقم‌های سنگینی حفظ کرد. در واقع آن‌ها به تصور این‌که با یک تیم پرستاره می‌توانند قهرمان لیگ بیستم شوند تا جایی که می‌توانستند ولخرجی کردند، به طوری که رقم قرارداد بعضی نفرات این تیم به طرز عجیبی چند برابر شد و علاوه بر این‌که کار را برای پرداخت دستمزد سخت کرده است باعث شده استقلال در همه پست‌ها با ترافیک بازیکن مواجه باشد. جای تعجب هم ندارد اگر صدای بازیکنان مرتبا در اعتراض به نیمکت‌نشینی یا مسایل مالی بلند می‌شود.
به هرحال وقتی قرارداد بازیکنی را چند برابر ارزش واقعی‌اش کنید، نتیجه این می‌شود که به خود اجازه می‌دهد مقابل مربی بایستد و بگویید در فلان بازی روی او حساب نکنند یا تعویضش کنند.
ناگفته نماند قرارداد بازیکنان استقلال در زمان سعادتمند بست شد و این مدیر که به خاطر عملکرد ضعیفش از استقلال کنار گذاشته بود به تازگی با حمایت غفوری مواجه شده است.کاپیتان آبی‌ها گفته است: باید ممنون آقای سعادتمند (مدیر سابق استقلال) باشیم که تمام تلاش خود را به‌کار گرفت تا در استقلال ثبات اتفاق بیفتد و بازیکنان زیادی از تیم جدا نشوند. درحالی‌که هنوز بسیاری معتقدند دلیل به هم ریختن شرایط استقلال تصمیمات غلطی بود که سعادتمند در دوران مدیریتش داشت که از جمله آن‌ها باید به افزایش بی‌رویه دستمزد بازیکنان این تیم اشاره داشت. البته هر کسی هم جای غفوری بود بعد از 3برابر شدن رقم قراردادش از مدیری که باعث این اتفاق شده تشکر میکرد.
نکته‌ای که در این هیاهو در حال گم شدن است مساله ورود دستگاه‌های نظارتی به قرارداد بازیکنان استقلال است. لیگ بیستم به نیم فصل رسید اما خبری از کاهش مبلغ قرارداد استقلالی‌ها نشد. این اتفاق حتی صدای پیشکسوتان باشگاه استقلال را هم در آورد و بعضی‌ها از آن‌ها ضمن انتقاد از مدیران این باشگاه به وریا غفوری بابت حاشیه‌های اخیرش تاختند.

اکبرپور: فکری همین امروز غفوری را اخراج کند!
سیاوش اکبرپور، مهاجم سابق آبی‌پوشان با بیان این‌که غفوری قرارداد 2 میلیاردی را با لابی گری به 14 میلیارد رسانده گفته است: «قرارداد منتشر شده عین واقعیت است و از آن خبر داشتم. مجیدی اجازه می‌داد افعی‌ها را به هواداران معرفی می‌کردم. او با انتقاد از شیوه مدیریت سرمربی استقلال بیان داشت: فکری تا کِی می‌خواهد سکوت کند؟ من اگر جای او بودم یک دقیقه اجازه نمی‌دادم وریا غفوری در تیم بماند حتی اگر این اقدام من منجر به تمام شدن سرمربیگری‌ام در استقلال شود. آیا وریا غفوری برای استقلال تخم دوزرده کرده است؟ هر بازی پاس گل می‌دهد یا گل 3 امتیازی می‌زند؟»
یزدانی در ادامه یادآور شد: «وریا غفوری چند سال است در استقلال بازی می‌کند؟ افتخاراتش در این تیم چه بوده؟ او هم یک روز از این تیم بیرون می‌آید و خیلی راحت فراموش می‌شود. اول یک قهرمانی برای استقلال بیاورید، بعد ناز کنید.»
سپس خطاب به هواداران استقلال افزود: «آقایان هوادار من خیلی چیزها را می‌دانم اما شما ساده نباشید و گول نخورید. بروید ببینید چه اتفاقی افتاده که قرارداد یک بازیکن از 2 میلیارد به 8 میلیارد تبدیل شده است.»

ورمرزیار:حرکت غفوری پسندیده نبود و نمی‌توان آن را توجیه کرد
صادق ورمرزیار هم در واکنش به اعتراض شدید وریا غفوری به فکری در جریان بازی استقلال و نساجی گفت: «شاید غفوری شرایط روانی خوبی نداشت‌ اما به هیچ وجه نمی‌توان حرکت او را توجیه کرد. اقدام او پسندیده نبود. وقتی یک بازیکن بازوبند کاپیتانی را می‌بندد، الگوی دیگر بازیکنان است. بزرگ تیم باید به سایر بازیکنان آرامش بدهد و این برخورد اصلاً در شأن کاپیتان استقلال نبود.»
برخلاف پیشکسوتان استقلال، هواداران این باشگاه به حمایت از کاپیتان تیم‌شان در آمدند و طبق روال گذشته پلاکارد به دست مقابل ساختمان باشگاه تجمع کرده و علیه وزیر شعار دادند! اندک هواداران استقلال، مدیرعامل این باشگاه را هم از شعارهای خود بی‌نصیب نگذاشتند.صرف نظر از این‌که این تجمعات درست یا راه گشاست و این‌که مدیریت فعلی استقلال چقدر در شرایط فعلی نقش دارد، نکته‌ای که مورد توجه قرار می‌گیرد حمایت هواداران از وریا غفوری است; بازیکنی که همین چند روز قبل در آنتن زنده تلویزیون شاهد بی‌احترامی‌اش به سرمربی بودیم اما می‌بینیم هوادار به جای این‌که حامی منافع تیمش باشد،از رفتار غلط بازیکن محبوبش حمایت می‌کند.گرچه وقتی خود فکری به جای مقابله با بازیکنان خطاکار روی رفتار غلط انها سرپوش می‌گذارد از هوادار احساسی چه انتظار می‌رود؟ شاید ترس از واکنش‌های احتمالی هواداران است که او را دست به عصا کرده است.»
البته فقط استقلال نیست که دچار این معضل است و در بسیاری از تیم‌های مطرح نیز هواداران به جای مقابله با بازیکن سالاری از شخص خطاکار حمایت می‌کنند و پر بیراه نیست اگر بگوییم برخی بازیکنان به پشتوانه همین حمایت‌های کورکورانه جسارت پیدا می‌کنند که خواسته‌های خود را به باشگاه تحمیل کرده و قراردادهای آنچنانی ببندد.
انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.