شافعی: دوست داشتن ما فوتبالی ها تاثیری ندارد، کیومرث هاشمی رییس می شود۳ بازیکن بگیریم قهرمانی پنجم با اختلاف اتفاق می افتد

0 14

مرضیه دارابی – خبرنگار: امروز پرسپولیس به مصاف پیکان خواهد رفت. بعد از چند هفته بدبیاری، تساوی و شکست، حالا هرچند بردها خیلی پرگل و مطمئن نیستند، اما سرخپوشان به نظر به مسیر بازگشته و در جهت رسیدن به پنجمین قهرمانی تلاش می کنند.

همه امیدوار هستند که امسال هم پرسپولیس بتواند قهرمان لیگ برتر شود و رکوردی دست نیافتنی را از آن خود کند. تیمی که ۴ قهرمانی لیگ برتر، قهرمانی جام حذفی و چندین سوپر جام و 2 حضور در فینال آسیا را در سال های اخیر تجربه کرده، از نظر محمود شافعی با جذب تنها 3 بازیکن می تواند امسال هم به اهدافش برسد.

گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن سال های نه چندان دور سرخپوشان و فوتبال ایران را در زیر می‌خوانید:

-پرسپولیس می تواند 3 امتیاز بازی امروز(شنبه) را هم به حساب خودش واریز کند؟

همیشه بازی های پیکان و پرسپولیس جذابیت خاص خودش را داشته، پیکانی ها تیمی تاکتیکی و فنی هستند که کادرفنی خیلی خوبی هم دارند. امیدوارم بازی خوبی از آب دربیاید و منجر به برد تیم محبوب ما شود. پرسپولیس هم با توجه به بازی سخت قبلی اش، با وجود اینکه فکر می کرد مسابقه با مس رفسنجان، بازی ساده ای خواهد بود، اما مسی ها عملکرد خوبی داشتند و پرسپولیس به سادگی نتوانست 3 امتیاز را آن خود کند. خوب شد در این بازی هم به برد رسیدیم. تیم های مهدی تارتار همیشه تاکتیک پذیر بوده، او از مربیان جوان و زحمتکش است و تیم هایش برنامه دارند، پلن تاکتیکی شان مشخص است. امیدوارم 3 امتیاز این بازی به حساب پرسپولیس واریز شود اما در باقی بازی ها تیم مهدی نتیجه بگیرد.

-اکنون که تیم نسبت به هفته های ابتدایی، به ثبات بیشتری رسیده، کم و کسری های پرسپولیس را کجا می‌بینید؟

آقا یحیی به همه امور فنی کاملا مسلط هست و کمک های خوبی کنارش دارد ولی از نظر چیدمان ترکیب فنی، نبود یک فوروارد گلزن و ششدانگ در حد طارمی و آل کثیر که بتواند تمام توپ های 50 درصدی را گل کند و تاثیرگذاری بالایی در محوطه ۱۸ قدم داشته باشد، کاملا احساس می شود. جذب یک دفاع وسط در نیم فصل و پلی میکر ترکیب را کامل می کند. بازی با آلومینیوم را به خاطر دفاع وسط از دست دادیم و امتیاز هدر رفت. نبودن دفاع وسطی که تاحدودی کار سیدجلال را تکمیل کند زمانی که کنعانی زادگان در ترکیب نیست و یا بالعکس؛ کاملا مشهود است. لازم است که یک بازیکن در این پست در نیم فصل جذب شود تا به مشکل نخوریم. من معتقدم پرسپولیس مجموعا با جذب 3 بازیکن به ترکیب ایده آل می رسد چون در باقی پست ها بازیکن دارد و جوانگراییِ اتفاق افتاده در بعضی پست ها هم نوید روزهای خوبی را می دهد.

-بازگشت مهدی ترابی را هم جزو همین 3 تغییر حساب می کنید؟

مهدی ترابی در این تیم حضور داشته و روند رو به رشدش منجر به لژیونر شدن این بازیکن شد. اگر زود به هماهنگی با تیم برسد، که البته بازیکنی در سطح ملی قاعدتا زود با تیمش هماهنگ می شود، می تواند به پرسپولیس کمک کند.

-برخی مخالف بازگشت او به تیم بودند چون سربزنگاه پرسپولیس را تنها گذاشت.

دنیای حرفه ای از این مسایل گذشته، اگر بخواهیم باشگاه در بحث درآمدزایی موفق باشد، باید موضوع ترانسفر را حرفه ای دنبال کنیم. بازیکن آرزویش این است که در باشگاه خارجی با چالش جدید مواجه شود. خب این وسط عده ای می روند و مثل مهدی طارمی موفق می شوند و آدم از این اتفاق لذت می برد، گاهی هم عده ای می روند، آنجا نمی توانند با تیم جدیدشان هماهنگ شوند و برمی گردند. این بحث قدیمی شده، در فوتبال روز دنیا هم بازیکن رئال، بایرن، بارسلونا و حتی کاپیتان های شان می روند و بعضا برمی گردند. به نظر من این صحبت ها خوب نیست. بازیکن به هر شکل مبالغ بالا می گیرد، وقتی قرارداد می بندد تمام انرژی و وقتش را باید برای تیمش بگذارد. اینکه بگوییم او رفت و باشگاه را قال گذاشت، شکل حرفه ای ندارد.

-پرسپولیس را چقدر در مسیر رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی اش می بینید؟

اگر در خصوص این 3 موردی که گفتم باشگاه و کادرفنی به نقطه نظر مشترک برسند به نظرم پرسپولیس با اختلاف قهرمان می شود. 3 بازیکنی که آن وسط را پوشش بدهد، پلی میکر و فوروارد؛ شک نکنید با توجه به بازیکنان دیگری که در کنار آن‌ها داریم، با اختلاف قهرمان خواهیم شد، البته باز هم تاکید می کنم به شرطی که باشگاه در جهت زحمات کادرفنی و ابزاری که طلب می کند، گام بردارد.

-بعد از فینال آسیا چند هفته زمان برد و امتیاز زیادی را از دست دادیم تا به ثبات نسبی برسیم.

به هرحال فینال آسیا تاثیرش را گذاشت و آن مساوی ها اتفاق افتاد ولی با برد در چند بازی اخیر پرسپولیس توانست روند صعودی را طی کند. احساس می کنم خستگی بازیکنان در لیگ و آسیایی تاثیرگذار بود ولی قطعا برسند به نیم فصل با ریکاوری خوب می توانند نتایج خوبی بگیرند و با اختلاف از بقیه پیش بیافتند.

-متاسفانه پرسپولیس طی روزهای گذشته 2 عزیزش را از دست داد.

این اتفاق واقعا برای همه جامعه فوتبال ناگوار بود. عزیزانی که از دست دادیم علاوه بر اینکه از بهترین های پرسپولیس بودند، دوستان صمیمی من هم بودند که کلی در اردوها و مسابقات از هم خاطره داشتیم. خدا این فرصت را نداد که زندگی کنند اما امیدوارم در آن دنیا هم شاهد بردهایی که پرسپولیس می آورد، باشند و روح شان شاد باشد. آن‌ها از متعصب ترین های این مجموعه بودند. خدا به خانواده های شان صبر بدهد، ما در غم شان شریک هستیم.

-و انتخابات فدراسیون فوتبال؟

واقعا سخت به نظر می رسد. یک شخص فوتبالی به رقابت اضافه شده و این یک چالش سخت برای همه آن‌هاست. من احساس می کنم علی کریمی با برنامه آمده باشد می تواند موفق شود. امیدوارم انتخاباتی سالم به انجام برسد.

-این‌جور که پیداست شانس زیادی برای کریمی قائل نیستید؟

چرا، من موافق این هستم که علی آقا رییس فدراسیون شود، البته او باید در کنارش از افراد فنی و تحصیلکرده هم استفاده کند. شک ندارم قابلیت دارد و فرد شناخته شده ای هم در فوتبال هست.

-چقدر شانس دارد؟

احساس می کنم این انتخابات بیشتر سیاسی هست، یعنی حالت سیاسی آن می چربد به حالت ورزشی اش.

-یعنی فکر می کنید گزینه وزارت ورزش رای می آورد؟

احساس می کنم کیومرث هاشمی با اختلاف رای می آورد هرچند که من دوست دارم علی کریمی رییس شود. البته دوست داشتن ما فوتبالی ها خیلی نقشی در ماجرا ندارد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.