پژمان اشک ریخت،کاظمیان از تتوهای خود رونمایی کردمنتخب جام جهانی ۲ – ۳ منتخب سرخابی ها

0 16

تیم های منتخب جام جهانی ۹۸ و سرخابی ها امروز در قالب دیداری که به بهانه یادبود مهرداد میناوند و علی انصاریان برگزار شد، به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش پرسپولیس نیوز،

*این دیدار به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ورد انتقادهایفراوانی قرار گرفت اما بهرحال با توجه به حضور ستاره های دهه های پیشین جذابیت های خاص خود را داشت.

هدایت تیم منتخب جام جهانی را بیژن ذوالفقارنسب و منتخب سرخابی ها را امیر قلعه نویی و علی پروین بر عهده داشتند .این دیدار نمادین از ساعت ۱۷:۱۵ در ورزشگاه آزادی برگزار شد و  80 دقیقه به طول انجامید، با نتیجه 3 بر 2 به سود منتخب سرخابی به پایان رسید.

برای این بازی چهره هایی همچون کریم باقری، علی دایی، خداداد عزیزی، علیرضا منصوریان، پرویز برومند، محمد خاکپور، جواد زرینچه، نیما نکیسا، سهراب بختیاری‌زاده، وحید هاشمیان، مهرزاد معدنچی، سیروس دین‌محمدی، بهنام سراج، علی‌اکبر استاداسدی و… در تیم منتخب 98 حضور داشتند. همچنین بازیکنان منتخب سرخابی متشکل از پژمان جمشیدی، علی کریمی، محمود فکری، بهنام ابوالقاسم‌پور، یحیی گل‌محمدی، مجتبی جباری، مهدی هاشمی‌نسب، سیدجلال حسینی، اشپیتیم آرفی، حسین کعبی، جواد کاظمیان، جواد نکونام، حامدکاویانپور، رضا ترابیان، هادی طباطبایی، بهروز رهبری‌فرد، رضا جباری، ادموند بزیک، شیث رضایی، حسن خان‌محمدی، داوود فنایی، رضا شاهرودی، حسین کاظمی، حنیف عمران‌زاده، سیاوش اکبرپور بود.

ترکیب تیم ها برای این بازی به شرح زیر بود:

ترکیب تیم منتخب 98 :پرویز برومند، مهدی هاشمی‌نسب، محمد خاکپور، علی‌اکبر استاداسدی، رضا شاهرودی، علیرضا منصوریان، کریم باقری، سیروس دین‌محمدی، خداداد عزیزی، رسول خطیبی و علی دایی

ترکیب تیم منتخب سرخابی :ابراهیم میرزاپور، یحیی گل محمدی، رحمان رضایی، حسین کاظمی، محمد نوازی، علی کریمی، جواد کاظمیان، علیرضا نیکبخت واحدی، بهنام ابوالقاسم پور، بهروز رهبری فرد و مهدی تارتار

شرح بازی:

در شرایطی که این بازی با حضور چهره‌های قدیمی فوتبال سرعت کمی داشت، اما علی کریمی در دقیقه 24 مسابقه و در یک حرکت تکنیکی به شکلی زیبا دروازه پرویز برومند را باز کرد. کریمی در دقیقه 26 نیز جواد کاظمیان را در موقعیتی خوب قرار داد تا او گل دوم تیم سرخابی را وارد دروازه پرویز برومند کند. گل سوم این تیم نیز از روی نقطه پنالتی توسط بهنام ابوالقاسم‌پور به ثمر رسید. رسول خطیبی هم در دقیقه 38 توانست گل نخست تیم منتخب 98 را به ثمر برساند و خداداد عزیزی نیز در دقیقه 81 برای منتخب 98 گلزنی کرد. کریم باقری نیز در دقیقه 79 یک پنالتی را برای منتخب 98 از دست داد.

حواشی؛اشک های پژمان و تتوی کاظمیان به یاد دو دوست

*پیش از شروع بازی امروز و زمانی که بازیکنان دو تیم منتخب 98 و سرخابی به یاد علی انصاریان و مهرداد میناوند فاتحه ای قرائت می کردند، شاهد احساساتی شدن خیلی از آنها بودیم؛ خیلی هایی که در میان شان پژمان جمشیدی از همه بیشتر غمگین بود و به یاد دو دوست صمیمی اش از ته دل اشک می ریخت.  در حالی که بسیاری از ستاره ها بغض کرده و بعضی ها هم آرام اشک می ریختند اما سوگواری پژمان جمشیدی میزان غم او را آشکار می کرد.

*جواد کاظمیان که گل دوم تیم سرخابی ها را در تقابل با «منتخب ۹۸» به ثمر رساند، پس از گل نیز تا حوالی دقیقه ۶۰ در زمین ماند و یکی از آماده ترین بازیکنان بود.او که به مرز ۴۰ سالگی نزدیک شده، دوندگی بالایی را از خود نشان داد و آنقدر برای این مسابقه اهمیت قائل بود که حتی سر آفساید مشکوک هم با کمک داور چانه بزند.کاظمیان بعد از گلی که زد پیراهن خود را درآورد تا این چنین از تتوی خود رونمایی کند؛ شماره پیراهن علی انصاریان، مهرداد میناوند، مهرداد اولادی و هادی نوروزی. چهار فوتبالیستی که در سال های اخیر با درگذشت خود کاظمیان را تحت تاثیر قرار دادند.
*یکی از این صحنه های جذاب، شوت دیدنی کریم باقری از پشت محوطه جریمه بود. دقایقی بعد از اینکه تیم منتخب سرخابی با گل های کریمی و کاظمیان از تیم منتخب 98 پیش افتاد، کریم باقری (دقیقه 29) پس از دریافت یک پاس بلند، به یاد روزهای جوانی اش، با شوتی سرکش و دیدنی دروازه میرزاپور را هدف قرار داد که این ضربه با برخورد به تیرک افقی دروازه، گل نشد.این شوت کریم باقری، فوتبالدوستان را به یاد گل های خاطرانگیز او در دوران بازی اش انداخت. از مهمترین این گل های می توانیم به گل کریم از فاصله 40 متری به کره جنوبی در جام ملت های آسیا 2000، گل زیبای او از پشت محوطه جریمه به امارات در پلی آف جام جهانی 2002 و گلی که باقری با پیراهن پرسپولیس به استقلال زد و طلسم تساوی های دربی را شکست، اشاره کنیم.

*در دقیقه 8 این بازی هم داور کار را متوقف کرده و بازیکنان داخل زمین فاتحه ای دیگر برای شادی روح مهرداد میناوند قرائت کردند. این اتفاق در دقیقه 25 هم به یاد علی انصاریان تکرار خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.