کلهر: پرسپولیس دربی را برده بود شرایطش از این هم بهتر بودسال فوق العاده‌ای در پیش است/ بازگشت عیسی به پرسپولیس کمک زیادی می‌کند

0 14

مرضیه دارابی – خبرنگار: بعد از بردهای اقتصادی یک بر صفری که البته تیم را به صدر جدول نزدیک کرده بود، پرسپولیس عصر روز گذشته، در اولین روز اسفند ماه، علاوه بر اینکه شکست پرگلی را به تیم امیر قلعه نویی تحمیل کرد، توانست قهرمان نیم فصل مسابقات شود.

به گزارش پرسپولیس نیوز،  آنهم در شرایطی که صاحب بهترین خط دفاع لیگ برتر است و دومین خط حمله مسابقات نیز تا اینجام کار محسوب می شود. احمد نوراللهی، امید عالیشاه، مهدی شیری، سیامک نعمتی و گل به خودی زنده روح باعث شد سرخپوشان در بهترین وضعیت ممکن به نیم فصل اول خاتمه دهند و به استقبال نیم فصل دومی بروند که طبیعتا بازگشت مهدی ترابی و خریدهایی که شاید طی روزهای آینده اتفاق بیفتد و همچنین نزدیک بودن زمان بازگشت عیسی آل کثیر، نوید مسیری بهتر را در راستای رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی لیگ برتر بدهد.

محمود کلهر، پیشکسوت پرسپولیس و مردی که یحیی گل محمدی و تفکرات کمک هایش را خوب می شناسد، هم همین اعتقاد را دارد که نیم فصل بهتری در انتظار خواهد بود. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با کلهر را در پایان نیم فصل اول لیگ برتر که با قهرمانی شاگردان گل محمدی همراه بود، می خوانید:

-بعد از آن بردهای نزدیک که البته در آنها هم سرخپوشان موقعیت های گلزنی زیادی ایجاد می کردند، پرسپولیس دیروز جشنواره ای از گل مقابل تیم امیر قلعه نوعی راه انداخت و به برد ارزشمندی رسید.

پرسپولیس روند خیلی خوبی را طی کرد. عالی بود. اینکه با گل های فراوان این بازی را پشت سر گذاشت، خیلی خوب بود و به آغاز دور برگشت با اقتدار بیشتر هم کمک می کند. به نظرمن پرسپولیس بعد از دربی دگرگون شد. حالا شاداب و سرحال می رود سمت قهرمانی.

-پس تیم را حالا دیگر کاملا در مسیر می بینید؟

بله و به نظر من با آمدن ترابی و آل کثیر تیم تکمیل می شود. به نظرمن باید همین روند را ادامه دهند، مغرور نشوند، شک ندارم اگر به همین شکل تا آخر مسابقات پیش بروند، با امتیاز بالا قهرمان خواهند شد، حتی دو بازی مانده به آخر این اتفاق می افتد. البته همه اینها به این شرط است که حاشیه و نوسان نداشته باشند. تیمی که از حاشیه دوری کند و بدون نوسان و روی یک خط حرکت کند، نتیجه می گیرد. پنجمین قهرمانی در دسترس پرسپولیس است.

-عیسی آل کثیر در بازگشتش بعد از ۶ ماه دوری، می تواند همانقدری که در لیگ قهرمانان روی فرم بود، به درد پرسپولیس بخورد؟

شک ندارم خیلی به درد تیم می خورد البته امیدوارم با اتفاقی که برایش رخ داد، دیگر حواسش را خیلی جمع کند تا چنین حاشیه هایی برایش تکرار نشود. او باید تمام مسائل اخلاقی و حرفه ای را رعایت کند چون که می دانیم afc رحم ندارد. البته آن اتفاق عمدی نبود اما کنفدراسیون فوتبال آسیا سخت ترین تصمیم را در موردش گرفت و باید بچه ها خیلی مراقب مسائل انضباطی و رفتار حرفه ای خودشان باشند.

-نیم فصل دوم برای پرسپولیس شروع دوباره لیگ قهرمانان جدید خواهد بود. یعنی هم بازی های لیگ و رسیدن به پنجمین قهرمانی اهمیت دارد و هم لیگ قهرمانان.

مطمئنا تیم با تجربه تر شده و به نظر من می تواند بهتر از قبل عمل کرده و قهرمان آسیا هم شود. به شرطی که حواس مان به مسائل تاکتیکی باشد نه مسائل حاشیه ای. اشتباهات فردی پدر یک تیم را درمی آورد. باید درصد اشتباهات را در لیگ قهرمانان پایین آورد.

-درهفته های اخیر بازیکنانی مثل سیدجلال و نوراللهی فوق العاده خوب و تاثیرگذار ظاهر شدند و امید عالیشاه هم به فرم بسیار خوبی رسیده است.

سیدجلال که یک لیدر خوب برای تیم است. قبلا هم گفتیم که او الگوی خوبی برای جوانان است. احمد هم آزادی عمل داشته باشد، بیشتر گل هم می زند و این اتفاق خوبی برای پرسپولیس است. امید عالیشاه هم روزبه روز دارد بهتر می شود.

-چند هفته ای به خاطر حاشیه های مدیریتی پیرامون تیم، نتایج خوبی نمی گرفتیم اما حالا به نظر پرسپولیس به ثبات لازم رسیده است.

امیدوارم این مشکلات مدیریتی در پرسپولیس حل شده و پرسپولیس بتواند با ثبات مدیریتی تمرکز خود را حفظ کرده و قهرمانی دوباره از آن خود کند.

-در نیم فصل دوم کدام تیم ها را رقبای اصلی پرسپولیس می دانید؟

شک ندارم سپاهان و استقلال باز هم خطرناک هستند، امیدوارم تیم حواسش کاملا جمع باشد و در دور برگشت خوب امتیاز جمع کند.

-استقلالِ فکری با اینهمه حاشیه واقعا از نظر شما رقیب پرسپولیس است؟

استقلال همیشه رقیب است، یک روز نوسان دارد ولی تیم پرمهره ای است و می تواند خطرناک باشد. البته فولاد خوزستان هم اعتقاد دارم تیم خوبی است.

-استقلال با اینهمه مهره خوب و سرشناس چرا نتوانست صدرنشینی اش را حفظ کند؟

استقلال باید به جای مسائل حاشیه ای بیشتر تمرکزش روی کار تاکتیکی باشد. تا وقتی که حاشیه داشته باشد وضعش همین است. به اعتقاد من نیم فصل خوبی در انتظار پرسپولیسی هاست، امسال فوق العاده خوب بودند. اگر دربی را برده بودند شرایط از این هم بهتر بود.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.