در مورد شروط عجیب و غریب مغانلو برای پیوستن به پرسپولیساین پیراهن با ارزش‌تر از تمامی نام‌هاست

0 7
در مورد شروط عجیب و غریب مغانلو برای پیوستن به پرسپولیساین پیراهن با ارزش‌تر از تمامی نام‌هاست

میلاد اعظمی – خبرنگار: چند روزی است که بحث جذب شهریار مغانلو و پیوستن این بازیکن به پرسپولیس مطرح است. البته در ابتدای فصل هم پرسپولیس خواهان جذب مغانلو بود اما این بازیکن ترجیح داد به جای بازی برای قهرمان ایران و فینالیست لیگ قهرمانان آسیا به پرتغال برود و در تیم بسیار معمولی سانتاکلارا روی نیمکت بنشیند.
پس از ناکامی مطلق مغانلو در پرتغال از چند روز پیش مذاکراتی برای جذب این بازیکن توسط باشگاه پرسپولیس انجام شد. در ابتدا به نظر می‌رسید که خیلی جذب مغانلو کار دشواری نباشد، اما وقتی باشگاه سانتاکلارا متوجه شد مغانلو با این شرایط فنی تیم‌های خواهانی در ایران دارد ناگهان وضعیت فرق کرد و صحبت‌های عجیب و غریبی برای مبلغ رضایتنامه مغانلو مطرح شد. هرچند همان زمان هم اعلام شد که باشگاه پرسپولیس بنا بر نیاز کادر فنی حاضر است برای جذب مغانلو با مبلغی معقول با باشگاه سانتاکلارا وارد مذاکره شود و تمام تلاشش را انجام می‌دهد تا این بازیکن جذب شود، اما هر چه جلوتر رفتیم شرایط از طرف خود مغانلو و باشگاه پرتغالی سخت‌تر شد.
با وجود اینکه مغانلو در همان ابتدایی روند مذاکرات پالس‌های مثبت زیادی برای باشگاه پرسپولیس فرستاد و حتی حاضر شده بود مطالبات خود از باشگاه پرتغالی را ببخشد و به پرسپولیس بیاید اما ظرف یکی، دو روز گذشته ناگهان همه چیز تغییر کرد. پس از اینکه باشگاه تراکتور که به خرج کردن بی‌برنامه و بی‌حساب پول در فوتبال ایران شهره است به مغانلو پیشنهاد داد، رفتار این بازیکن کاملا تغییر کرد. مغانلو ابتدا اعلام کرد که از هر 2 باشگاه پرسپولیس و تراکتور پیشنهاد دارد و بهترین تصمیم را می‌گیرد و حالا شرایط را برای پرسپولیس سخت‌تر هم کرده است.
شنیده ها حاکی از آن است که باشگاه سانتاکلارا مبلغ ۸۰ هزار یورو را بابت رضایتنامه مغانلو درخواست کرده از آن طرف خود بازیکن از پرسپولیس درخواست ۳ میلیارد تومان برای نیم‌فصل کرده ضمن اینکه درخواست داشته و شرایط در پایان فصل هم بتواند از پرسپولیس جدا شود.
شرایطی که مغانلو تعیین کرده به هیچ عنوان شرایط حرفه ای و درستی نیست و باشگاه پرسپولیس به هیچ عنوان نباید زیر بار چنین شرایطی برود. مغانلو قطعاً بازیکن خوبی است که می تواند به پرسپولیس هم کمک کند اما واقعاً در شرایطی نیست که بخواهد برای پرسپولیس چنین شرط و شروطی بگذارد. مغانلو بدون هیچ افتخار شخصی و تیمی خاصی و بدون هیچ رزومه پرباری نمی‌تواند برای تیمی مثل پرسپولیس چنین شرایطی بگذارد. باشگاه پرسپولیس هم نباید زیر بار چنین شرایط عجیب و غریبی برای یک بازیکنی که بهترین دوران‌اش را در لیگ یک سپری کرده برود.
البته ذکر این نکته ضروری است که پیشنهاد عجیب و غریب باشگاه ‌تراکتور به مغانلو قطعا او را وسوسه کرده و او هم مثل خیلی از بازیکنان دیگر کسب افتخار و پیشرفت را فدای پول‌های بی‌حساب و کتاب باشگاه تراکتور و مالکش کرده است. هرچند کاملا قابل پیش بینی است که مغانلو هم مانند خیلی از بازیکنان تیم های دیگر پس از پاسخ منفی به پرسپولیس پشیمان می شود و در آینده ای نزدیک همه کاری انجام می‌دهد تا پرسپولیسی شود.
قطع به یقین بهترین واکنش و بهترین کاری که باشگاه می‌تواند در این خصوص انجام دهد این است که زیر بار چنین شرط و شروط عجیب و غریبی نرود. هم مغانلو و هم بقیه بازیکنان فوتبال ایران بدانند شرایط باشگاه پرسپولیس با دیگر باشگاه‌ها و تیم‌ها متفاوت است و این طور نیست که هر بازیکنی با هر رزومه ای بتواند برای پیوستن به پرسپولیس شروط عجیب و غریب بگذرد، بلکه این پرسپولیس است که باید برای بازیکنانی مانند مغانلو که ملی‌پوش نیستند و رزومه خاصی ندارند شرط و شروط بگذارد.
در این شرایط وظیفه هواداران پرسپولیس هم بسیار مهم است. هوادار واقعی پرسپولیس نباید تحت تاثیر برخی جریانات و اتفاقات فضای مجازی باشگاه را تحت فشار بگذارد تا زیر بار خواسته هر بازیکنی برود. وقتی در فضای مجازی هواداران عموما کم سن و سال پرسپولیس که اکثراً درکی هم از شرایط واقعی و حرفه‌ای فوتبال ندارند برای هر بازیکنی تبلیغ رایگان انجام می‌دهند یا تحت تاثیر هر ایجنت و دلالی بازیکنی را به پرسپولیس نسبت می‌دهند چنین وضعیتی پیش می آید که بازیکنی مثل مغانلو با وجود هیچ رزومه خاصی چنین شروط عجیب برای پرسپولیس می‌گذارند.
هوادار پرسپولیس باید یاد بگیرد که تیم بزرگ تر از هر بازیکن و هر مربی است و نباید فضا را به سمتی ببرد تا هر بازیکنی بخواهد و بتواند خودش را به پرسپولیس وصل کند و بخواهد برای پرسپولیس شروط عجیب بگذارد پرسپولیس تا همین جای فصل نشان داده بدون داشتن مهاجم تخصصی چه تیم عجیب و غریبی است. تازه از حدود یک ماه دیگر هم آل کثیر به جمع پرسپولیسی ها اضافه می شود، همچنین مهدی ترابی هم خرید جدید پرسپولیس است که بسیار می‌تواند به قدرت هجومی تیم کمک کنند. پس نباید فضای هواداری به سمتی برود که هر بازیکنی به خودش اجازه بدهد با نام پرسپولیس بازارگرمی کند و در نهایت به یک تیم دیگر برود.
شما نگاه کنید وضعیت فنی بازیکنانی که از ابتدای فصل برخی صفحات هواداری روی آن‌ها مانور دادند و آن‌ها را به پرسپولیس نسبت دادن چطور است. شاهین طاهرخانی که می‌خواست از استقلال به پرسپولیس بیاید و شروط عجیبی هم داشت الان در تیم معمولی پیکان چه جایگاهی دارد؟ حجت حق وردی که به پرسپولیس نیامد چه سرنوشتی دارد؟ علیرضا آرتا و علیرضا ابراهیمی 2 مدافع گل‌گهر سیرجان چه وضعیت فنی در تیم خودشان دارند؟
این باید یک تجربه برای هواداران پرسپولیس باشد که مخصوصاً در فضای مجازی تحت تاثیر برخی کانال ها و صفحات مثلاً پرسپولیسی که تحت نظر دلال‌ها کار می‌کنند قرار نگیرند و منافع، شأن و شخصیت باشگاه خودشان را نسبت به هر چیز دیگری و هر بازیکن دیگری ترجیح بدهد.
نکته دیگر این است که وقتی پرسپولیس چنین بازیکنان فوق العاده و بی نظیری دارد که هر کدام در چند پست و حتی پست‌های غیر تخصصی بهترین نمایش را دارند چرا هوادار پرسپولیس باید دائم دنبال بازیکن جدید باشد؟ اصلا چند بازیکن در فوتبال ایران وجود دارند که از نظر فنی بازیکنان حال حاضر پرسپولیس یکی باشند.
در پایان ذکر این نکته ضروری است که قطعاً شهریار مغانلو می‌تواند از نظر فنی به پرسپولیس کمک کند، اما جذب او اصلاً نباید با شروط عجیب و غریب باشد که اگر این اتفاق رخ دهد مسلماً وضعیت برای برقراری تعادل بین تیم هم بهم می‌خورد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.