کلانی: کریمی و مهدوی‌کیا در کنار شفافیت، عشق به وطن دارندهمبستگی در پرسپولیس مثال زدنی است

0 11

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس قهرمان نیم فصل شد. مثل سال‌های قبل، حالا امیدواری زیادی وجود دارد که پس از پشت سر گذاشتن حاشیه‌های هفته‌های ابتدایی لیگ و بحرانی که بعد از نایب قهرمانی آسیا گریبانگیر تیم شده بود و البته حاشیه‌های مدیریتی، شاگردان یحیی گل‌محمدی قهرمانی پنجم را به ویترین افتخارات‌شان اضافه کنند.

تیمی که ۴ سال قهرمانی ایران و 2 بار در سال‌های اخیر نایب قهرمانی لیگ قهرمانان، سوپر جام و جام حذفی را به خود اختصاص داده، شخصیت قهرمان را در خود پرورش داده و به چیزی کمتر از آن قانع نیست.
مهندس حسینعلی کلانی، مرد ادب و اخلاق فوتبال ایران و یکی از آدم‌های بولد و جدا نشدنی تاریخ باشگاه پرسپولیس هم از این همبستگی و تفکر پیروزمندانه‌ای که در تیم شکل گرفته، بسیار راضی است.
هرچند دلش نمی‌آید در مورد برد ۵ بر صفر تیم امیر قلعه‌نویی کری بخواند، اما از نتایج هفته‌های اخیر خوشحال است.
گفت‌ووی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت بزرگ باشگاه را در زیر می‌خوانید:

*خوشبختانه درپایان نیم فصل، پرسپولیس به همان جایگاهی برگشت که انتظارش را داشتیم.
بچه‌های ما در حالت بسیار خوبی قرار گرفته‌اند. شرایط شان بسیار عالی است و همبستگی بین‌شان مثال زدنی است. کادرفنی، مدیریت و بچه‌ها همه برای رسیدن به هدف یک‌دل شده‌اند. کادر پزشکی و تدارکات هم با آن‌ها همدل هستند. از همه مهم‌تر طرفداران هستند که هم تیم به همراهی و داشتن آن‌ها افتخار می‌کند و هم آن‌ها به تیم شان عشق می‌ورزند. همین‌طور که می‌بینیم با قاطعیت تمام تیم‌ها پشت سر گذاشته می‌شوند. این روند ادامه دارد، البته امیدوارم در دور برگشت بازی‌ها خیلی فشرده نشود که بچه‌ها خسته شوند.

*تحمیل شکست ۵ بر صفر به تیم امیر قلعه‌نویی هم از آن دسته اتفاق‌هایی بود که همه را خوشحال کرد.
قلعه‌نویی که خودش نمی‌تواند به زمین بیاید و جای بازیکنش بازی کند. او هر سال یک تیم دارد و تیم‌هایش هم خوب و مدعی هستند اما مساله این است که هیچ تیمی مقابل پرسپولیس نمی‌تواند تاب بیاورد. اگر می‌بینید یک تیم مقابل پرسپولیس مساوی کرده و یا به ندرت در تمام یک فصل یک شکست اتفاق می‌افتد، به خاطر این است که تیم‌های دیگر با انگیزه مضاعف و برای دیده شدن مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند و می‌دانند بهترین تیم ایران و آسیا و یکی از بهترین و پرطرفدارترین تیم‌های جهان روبه‌روی آن‌هاست. جدا از بحث فنی و تاکتیکی، بچه‌های پرسپولیس اخلاق مدار و با فرهنگ بازی می‌کنند و درنهایت اجازه نمی دهند جو روانی روی اعصاب‌شان اثر بگذارد. این اعتماد به نفس بچه‌هاست که نتیجه فوق‌العاده را رقم می‌زند. البته این‌که پرسپولیس ۵ گل به تیم مقابل می‌زند، از یک طرف باعث خوشحالی من به‌عنوان کسی که این تیم را دوست دارد، می‌شود اما بازیکنان آن تیم و دیگر تیم‌ها همه مثل بچه‌های خودم می‌مانند. یا شاید جایگاه‌شان برایم مثل خواهر و برادرزاده باشد. درنهایت منتخب بازیکنان تیم‌های لیگ برتری هستند که قرار است در تیم‌ملی کشورمان بازی کنند و یک مشت بشوند که رقبای خارجی را شکست دهند. به همین خاطر برای من همه آن‌ها قابل احترام هستند.

*پرسپولیس در کدام نقاط باید تقویت شود؟
تیم الان عالی هست. پرسپولیس شاید یکی از نادر تیم‌های دنیاست که فوروارد در دفاع بازی می‌کند و می‌شود ستاره، بازیکنان ما در هر پستی که قرار می‌گیرند خوب کار می‌کنند. البته باز هم می‌گویم خوب بازی کردن این‌ها، برای تیم‌ملی‌مان خوب است و این مساله بیشتر از همه من را خوشحال می‌کند.

*مهدی طارمی هم در فوتبال اروپا خوب جا افتاده و گل‌های فوق‌العاده‌ای می‌زند.
این بچه‌ها خیلی خوبند، اگر هم در گذشته حاشیه‌ای بود، این را خودمان برای آن‌ها درست کردیم. اگر اذیت‌شان نکنیم، خوب پیش می‌روند. ورزشکار و هنرمند طبقه ممتازی در جامعه هستند که همیشه برای مردم کشورشان همه کاری انجام می‌دهند. حالا بعضی حسود و بخیل هستند و این‌ها اذیت می‌کنند وگرنه ورزشکاران و هنرمندان ما جزو بهترین‌ها هستند.

*پنجمین قهرمانی را چقدر در دسترس پرسپولیس می‌دانید؟
صددرصد در دسترس است. اگر باز مشکلاتی مثل جریانی که آل‌کثیر را محروم کرد به وجود نیاورند. فکر نمی‌کنم کسانی که در این مملکت آن اطلاعات را به afc دادند، ایرانی و وطن دوست بودند. آن‌ها به تیم ضربه زدند. اگر باز شاهد چنین اتفاق‌هایی نباشیم، پرسپولیس نه‌تنها قهرمان لیگ که قهرمان آسیا هم خواهد شد پتانسیل این کار را دارد. بچه‌ها در حالتی هستند که فعل خواستن را خوب صرف می‌کنند. کادرفنی ما کادری هست که جای حرفی ندارد، آن‌ها دلسوزترین‌ها و بهترین‌ها برای پرسپولیس هستند و دانش‌شان زیاد است. به لحاظ روان‌شناسی هم ارتباط بسیار خوبی با بازیکنان گرفته‌اند. با وجود تمام مشکلاتی که به لحاظ اقتصادی دامنگیر باشگاه پرسپولیس شده، بچه‌ها همه را تحمل می‌کنند و به خاطر شادی دل مردم ادامه این راه را هم با قدرت سپری خواهند کرد.

*چند روز دیگر انتخابات فدراسیون فوتبال انجام می‌شود. ارزیابی‌تان از فرایند انتخاب رییس جدید فدراسیون چیست؟
من چون اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم، نمی‌توانم چیزی درمورد کاندیداها بگویم، فقط معتقدم که کریمی و مهدوی‌کیا امید جامعه فوتبال هستند، کسانی که امتحان پس داده‌اند. از نظر پاکی و شفافیت وضعیت‌شان کاملا مشخص است و مردم هم آن‌ها را می‌خواهند. امیدوارم که کریمی و مهدوی‌کیا انتخاب شوند. این‌ها نه‌تنها اسطوره‌های فوتبال هستند بلکه 2شخصیت نیز هستند که در کنار صداقت و پاکی، عشق به وطن دارند.
انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.