چرا بدهی ۱۴۰ میلیونی به مکانی، بیش از ۸۰۰ میلیون تومان شد؟!آرای مشکوک

0 42
چرا بدهی ۱۴۰ میلیونی به مکانی، بیش از ۸۰۰ میلیون تومان شد؟!آرای مشکوک

میلاد اعظمی – خبرنگار: انگار قرار است پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس تا ابد بسته بماند. این نه یک شعار است و  نه حتی غر زدن بدون منطق، این عین واقعیت است
درست در شرایطی که باشگاه پرسپولیس با سختی و با استرس زیاد بدهی سنگین ۵۰۰ هزار یورویی به ماریو بودیمیر را تسویه کرده و منتظر بود با اعلام وکیل بودیمیر پنجره نقل و انتقالاتی‌اش باز شود ناگهان چند شکایت قدیمی و عجیب‌وغریب علیه پرسپولیس توسط فدراسیون فوتبال تایید شد تا حتی پس از پرداخت بدهی بودیمیر بازهم پنجره پرسپولیس باز نشود.
ابتدا شایان مصلح مدافع سابق و معمولی پرسپولیس که چند سالی را تحت نظر برانکو در پرسپولیس بازی کرد باعث بسته ماندن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس شد، که چندین ماه پیش برای گرفتن طلبش از پرسپولیس شکایت کرده بود، اما به شکل عجیبی درست در ابتدای فصل نقل و انتقالات را در شرایطی که گفته می‌شد باشگاه پرسپولیس طلب بودیمیر را پرداخت کرده حکم تایید محکومیت باشگاه پرسپولیس را از فدراسیون فوتبال گرفت تا یک شاکی جدید عامل بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس شود.
عجیب‌تر از مساله مصلح، پرونده سوشا مکانی بود. مکانی نزدیک به یک سال پیش برای گرفتن طلب ۱۴۰ میلیونی از پرسپولیس که به خاطر محرومیت 6 ماه توسط فدراسیون فوتبال مدعی بود اقدام کرد. رای اولی در خصوص مکانی این بود که باشگاه پرسپولیس باید ۱۴۰ میلیون تومان به او پرداخت می‌کرد آن‌هم برای زمانی که این دروازه‌بان توسط فدراسیون فوتبال ۶ ماه محروم شده بود. البته همان زمان مسوولان باشگاه پرسپولیس نسبت به این رای اعتراض کردند و رای برگشت.
پس از آن تا ماه‌ها خبری از ماجرای پرونده سوشا مکانی نبود ولی به‌یک‌باره درست در شرایطی که احساس می‌شد پرسپولیس پس از پرونده بودیمیر و حتی پرداخت طلب مصلح پنجره نقل و انتقالاتش را باز کند ناگهان اعلام شد باشگاه پرسپولیس به پرداخت بیش از ۸۰۰ میلیون تومان به سوشا مکانی محروم شده و پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته شد!
البته در اصل این حکم کلی حرف‌وحدیث است که چطور فدراسیون فوتبال برای ماه‌هایی که خودش مکانی را محروم کرده پرسپولیس را به پرداخت حق‌وحقوق این بازیکن محکوم کرده است. البته که باشگاه پرسپولیس و هر باشگاه دیگر باید تمام حقوق طلبکاران خود را بدهد اما سوال اینجاست که چرا ناگهان بدهی ۱۴۰ میلیونی به بیش از ۸۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد؟
سوال دوم این است که چرا به‌یک‌باره درست در شرایطی که نقل و انتقالات پرسپولیس در جریان بود و پنجره نقل و انتقالاتی در آستانه باز شدن چنین رأی صادر شد؟ آیا نمی‌شد پیش از آغاز نقل و انتقالات این رای را صادر کرد؟ با پس از نقل و انتقالات؟ چه قدرتی پشت این مساله وجود دارد که درست در شرایطی که پرسپولیس باید وارد نقل و انتقالات شود و تیم خودش را تقویت کند چنین رایی صادر می‌کند.
حرفی این نیست که باشگاه پرسپولیس مثلاً طلب سوشا مکانی را ندهد یا بخواهد از این مساله فرار کند اما چطور به‌یک‌باره نزدیک ۷۰۰ میلیون تومان روی رای اولیه‌ای که صادرشده می‌رود و چطور درست در حساس‌ترین نقل و انتقالات چند فصل اخیر پرسپولیس این رای صادر می‌شود؟
چرا باشگاه پرسپولیس باید بیش از ۸۰۰ میلیون تومان به مکانی آن‌هم برای زمانی که توسط فدراسیون محروم شده بود بدهد؟ آیا باشگاه پرسپولیس باید تاوان محرومیت 6 ماهه مکانی را که خود این بازیکن باعثش شده بود را بدهد؟ این‌ها سوالاتی است که پاسخ آن باید از طرف فدراسیون و مسوولان مربوطه داده شود.
بازهم تاکید می‌کنیم که اصلا مساله عدم پرداخت طلب مکانی یا دیگر طلبکاران نیست بلکه مساله این است که چطور مبلغ یک رای بیش از ۷۰۰ میلیون تومان بیشتر می‌شود و چطور در آستانه نقل و انتقالات این رای اعلام می‌شود؟
در همین خصوص گفته می‌شود که مدیران باشگاه پرسپولیس در سکوت این مساله را بررسی می‌کنند و به دنبال این هستند که چرا مبلغی به‌یک‌باره به‌اندازه افزایش پیداکرده؟ آن‌هم رایی که توسط کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و به خاطر تخلف فردی مکانی صادرشده بود.
وقتی چنین آرا و چنین مسایلی را می‌بینیم مطمئن می‌شویم که برخی قدرت‌ها و برخی عوامل فدراسیون فوتبال به دنبال زمین زدن پرسپولیس هستند، وگرنه دلیلی ندارد که در مورد یک پرونده معمولی مثل مکانی چنین اتفاقاتی رخ دهد.
هر چه هست باشگاه پرسپولیس برای اینکه بتواند قرارداد مهدی ترابی را ثبت کند و از او استفاده کند و همچنین بتواند یکی، دو بازیکن دیگر را بگیرد باید این بدهی را پرداخت کند. اما بدهی که واقعاً به‌حق نیست و نباید چنین مبلغ سنگینی باشد.
مدیران جدید فدراسیون فوتبال باید به این مساله بدون هیچ تعلق‌خاطر رنگی نگاه کنند و به این سوال پاسخ بدهد که چطور آرا و تصمیمات برخی کمیته‌های تأثیرگذار در فدراسیون فوتبال به‌راحتی علیه باشگاه و تیم پرسپولیس صادر می‌شود و مثلاً در طرف مقابل رای کتک‌کاری بازیکنان استقلال و هواداران این تیم در فرودگاه مهرآباد پس از چندین ماه مشخص نمی‌شود و خاطیان مساله معرفی و جریمه نمی‌شوند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.