مجیدی – استقلال؛ 3بار جانشینی در 3سال متوالیتماشاگر ویژه اهدای جام به پرسپولیس هم آمد

0 46

فرهاد مجیدی دوباره سرمربی استقلال شد و این بار اگر طاقت بیاورد قرار است 2 سال و نیم آینده هدایت این تیم را برعهده داشته باشد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، او طی تنها گزینه جایگزین مربیان اصلی استقلال برای رساندن تیم به انتهای فصل است تا در بهترین قسمت ماجرا و ایستگاه پایانی لیگ برتر هم حضور داشته باشد، تماشاچی ویژه اهدای جام قهرمانی‌ به رقیب سنتی.

* همه موافق نیستند
ظهر سه‌شنبه هفته جاری بود که بالاخره مدیران استقلال، محمود فکری را راضی به استعفا کردند و هواداران استقلال که ابتدای فصل او را با کف و جیغ و هورا پذیرفته بودند، این بار برای خروج هر چه سریع‌ترش از محدوده آبی بلندتر دست می‌زنند. برخی هم همزمان هم در فضای مجازی جشن ورود مربی دیگری را برپا کرده بودند و شادی‌شان روانه پست 4قلب آبی مجیدی قبل از اعلام رسمی توافق 3 باره او با مدیران باشگاه بود.
مجیدی هدایت موقت استقلال را اولین بار در اردیبهشت‌ماه سال1398 پس از اخراج عجیب‌وغریب وینفرد شفر و تا پایان فصل برعهده گرفت. آن سال آبی‌ها بدون تجربه حتی یک هفته صدرنشینی در نهایت سوم شدند. با پایان فصل و شروع لیگ نوزدهم آندره‌آ استراماچونی به‌عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد و مجیدی دستیار و پس از جدایی استراماچونی برای دومین بار مربی استقلال شد اما در نهایت به دلیل اختلاف با احمد سعادتمند، مدیرعامل وقت استقلال از مربیگری این تیم کنار کشید. حالا در فاصله زمانی کمتر از 6ماه و بعد از ناکامی در لیگ نوزدهم، شکست مقابل تراکتور در جام‌حذفی و حذف از لیگ قهرمانان باز هم او به استقلال بازگشته است، هر چند که این بار موافقت بخشی از هواداران تیمش را به دلیل آن قهرهای عجیب دفعه گذشته ندارد و انگار برای سکونشینان این تیم پذیرش دوباره مربی آسان نیست که تیم را رها می‌کند.
یکی از هواداران این تیم در واکنش به توافق مجیدی با استقلال نوشت: «هنوز اون‌قدر ذلیل نشدیم برای کسی که 3 بار قهر کرده فرش قرمز پهن کنیم. فرهاد مجیدی می‌داند که از روی ناچاری او را قبول می‌کنیم و به قول ناصر خان حجازی براش معامله دو سر برد هست. نتیجه بگیره، برد کرده. نتیجه نگیره هم برد کرده چون می‌تونه بندازه گردن فکری.»
هوادار دیگری هم نوشت: «تیم سوم جدول که تو ۳ جام حضور داره رو در فاصله ۶ امتیازی صدرنشین تحویل گرفته، امیدوارم اگه نتیجه نگرفت این آخرین دوره سرمرببگریش در استقلال باشه.»
در اعتراضی دیگر آمده بود: «۶ ماه پیش به خاطر قهرمان نشدن در لیگ برتر و شکست مفتضحانه مقابل تراکتور در جام حذفی و حذف از آسیا، همه از رفتن فرهاد مجیدی خوشحال بودند و امروز از برگشتنش.»
یک هوادار دیگر هم به قهرهای مجیدی اشاره کرده و نوشته بود: «رفت و برگشت این آقای لوس، واسه ما فقط از دست رفتن یه جام حذفی و بازی‌های آسیایی بود. امیدواریم این بار برای بار Nام قهر نکه و مسئولیت کارهاشو برعهده بگیره.»
در متنی دیگر آمده: ‌«آقای فرهاد مجیدی تیم رو رها کردی و رفتی و گفتنی این‌جا عده‌ای نمی‌خواهند موفق شوی و از پشت خنجر می‌زنند، حالا می‌شه بفرمایید که چه چیزی تغییر کرده که برگشتید؟»
هوادار دیگر هم به عادت مجیدی برای تحویل تیم‌های دیگر مربیان اشاره کرده و نوشته: «مجیدی قطعا بهترین گزینه نبود و کار سخت‌تری هم داره/ چون برعکس سال گذشته که عمارت استراماچونی رو تحویل گرفت، امسال ویرانه‌ فکری را به ارث می‌بره. توقع قهرمانی از مربی میانه فصل نمی‌ره اما بازنگری‌ها در رفتارها، اونم در حالی که قبلا 2 بار تیمو رها کرده، چرا!»
نوشته جالب دیگری هم از تشبیه استقلال به تیم‌های عربستانی بود به این شرح:‌ «تیم استقلال دیگه عملا شده مثل تیم‌های فوتبال عربستان که دائم مربی‌هاشونو عوض می‌کنند و فرهاد مجیدی هم دقیقا نقش ناصر الجوهر رو داره تو این سریال بازی می‌کنه.»
در ادامه این کامنت‌های مجازی، باز هم وزیر ورزش بی‌نصیب نمانده و یک هواداران نوشته:‌ »بچه‌ها من یه چیزی فهمیدم، وزیر فهمیده سقف آرزوهای هواداران استقلال همین فرهاد مجیدی است، واسه همین هی فرهاد رو برمی‌داره هی می‌ذاره. هی استقلالی‌ها خوشحال میشن، هی قهرمان نمی‌شن.»

* یک توجیه برای ناکامی مجیدی
خارج از واکنش‌های مجازی اما مجیدی این بار کار سختی در حضور سه‌باره‌اش به استقلال دارد. اگر چه هواداران این تیم دل‌شان را به این انتخاب میانه فصلی مجیدی و توجیه ناکامی‌های دوباره این تیم خوش کرده‌اند اما نمونه جالب ورود مربی میانه فصلی را هم نباید فراموش کرد. یحیی گل‌محمدی که جانشین گابریل کالدرون شد و توانست قهرمانی‌های پرسپولیس را تکرار کند. او امسال در نیمه فصل باز هم صدرنشینی را به خود و تیمش اختصاص داده است اما مجیدی در فصلی که استقلال استراماچونی را که اتفاقا خوب هم نتیجه می‌گرفت،‌ تحویل گرفت، نتوانست هواداران این تیم را به آرزوهای چند ساله‌شان برساند. او حتی یک قهرمانی دیگر را هم به ساکت الهامی، سرمربی وقت تراکتور در فصل گذشته واگذار کرد.
البته الهامی همزمان با فرهاد مجیدی یکی از گزینه‌های هدایت استقلال بود و حتی پیش از برگزاری جلسه با مدیران این باشگاه، ترکیب دستیارانش را هم چیده بود. مجتبی جباری،‌ بازیکن اسبق استقلال صبح دیروز این خبر را اعلام کرده و گفته بود «ساکت الهامی با من برای همکاری در استقلال تماس گرفت و با توجه به پیشنهاد باشگاه به ایشان برای سرمربیگری استقلال قبول کردم که همکاری داشته باشم. فکر می‌کنم این توانایی در ما وجود دارد که کار مثبتی در استقلال انجام دهیم و با حاشیه و سروصدای کمتر بتوانیم استقلال را به آرامش برسانیم. مشکلات در استقلال زیاد است اما می‌توانیم در بحث‌های فنی کمک کنیم.» او حتی به جریان‌سازی‌های فضای مجازی از سوی مجیدی هم انتقاد و عنوان کرده بود «این‌که یک مربی بخواهد با فضای مجازی انتخاب شود، کار درستی نیست. باشگاه متعلق به کسی نیست که اینگونه بخواهند روی آن مانور بدهند. کسانی باید به استقلال بیایند که توانمند بوده و دنبال منافع شخصی‌شان نباشند. فضای مجازی و ارتباطات باعث شده بعضی کسانی که می‌توانستند کمک کنند، فاصله بگیرند.»

* بهانه‌ها از هفته هفدهم آغاز نشود!
هر چه بود بالاخره مجیدی حرفش را به کرسی نشاند و سرانجام سرمربی رسمی استقلال تا پایان فصل بیست و دوم شد. هر چند که این مسیر 2 رقبب محبوب هواداران را هم پیش روی خود داشت که البته توافق با آن‌ها از سوی باشگاه استقلال کار آسانی نبود. باشگاه فولاد از همان ابتدا با تقاضای آبی‌ها برای توافق با جواد نکونام مخالفت کرد و گل‌گهری‌ها هم با وجودی که خبرهایی از رضایت‌شان برای انتقال امیر قلعه‌نویی به گوش می‌رسید اما سرانجام پیشنهاد آبی‌ها را غیرحرفه‌ای عنوان کردند و پاسخ رد دادند تا احمد مددی، مدیرعامل استقلال، تنها یک گزینه برای راضی نگه داشتن هواداران پیش روی خود داشته باشد. مجیدی در نهایت رسما قراردادش را امضا کرد و از امروز تیمش را برای بازی با فولاد خوزستان در هفته هفدهم لیگ برتر آماده خواهد کرد. تقابل با فولاد به دلیل قرار گرفتن نام نکونام در گزینه‌های سرمربیگری استقلال و البته دعواهای شدید پیش آمده در مصاف جنجالی نیم فصل اول به میزبانی اهواز، بسیار حساس است و مجیدی اگر نتواند در تهران از این تیم نتیجه بگیرند، احتمالا با بهانه‌گیری‌های هوادارانش در همین ایستگاه اول مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.