ماجرای انتقال امتیاز و تعلیق فعالیت باشگاه ماشین‌سازیمهدی: بعید است لیگ 15 تیمی شود

0 24

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیحاتی را در خصوص ماجرای انتقال امتیاز و تعلیق فعالیت باشگاه ماشین‌سازی ارائه کرد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، پس از اینکه محمدرضا زنوزی با ارسال نامه‌ای به هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی اعلام کرد توانایی اداره دو باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی را با هم ندارد و خواستار این شد که هیات فوتبال اختیار ماشین‌سازی را تا انتقال امتیاز آن بر عهده بگیرد، جواد ششگلانی رئیس هیات آذربایجان شرقی نیز نامه‌ای را منتشر و اعلام کرد انتقال امتیاز این باشگاه تا پایان فصل امکان پذیر نیست و خواستار این شد که زنوزی هزینه‌‌های ماشین‌سازی را تا پایان فصل بر عهده داشته باشد و سپس وارد پروسه انتقال امتیاز شوند.

به همین خاطر مالک ماشین‌سازی دوباره با انتشار نامه‌ای به رئیس هیات فوتبال اعلام کرد؛ به دلیل مشکلات اقتصادی و همچنین تمرکز بیشتر روی باشگاه تراکتور قادر به ادامه فعالیت در ماشین‌سازی نیستم. ضمن اینکه هزینه‌های زیادی را هم خارج از روال معمول تیمداری در این باشگاه پرداخت کردم. شما باید در انتقال سریع امتیاز از من حمایت کنید. من از مالکیت و مدیریت باشگاه انصراف می‌دهم و تا انتقال قطعی امتیاز فعالیت‌های آن را به حالت تعلیق در می‌آورم.

به این ترتیب این شائبه به وجود آمده که ممکن است لیگ بیستم در ادامه راه نیم‌فصل دوم تبدیل به لیگی 15 تیمی شود.

سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص ماجراهای چند روز اخیر ماشین‌سازی و نامه نگاری‌های انجام شده، به فارس گفت: این مناسبات بین هیات فوتبال آذربایجان شرقی و باشگاه صورت گرفته است. معمولا انتقال مالیکت است و انصراف مالیکت نداریم. به عنوان مثال من نمی‌توانم بگویم این خودرو یا خانه برای من نیست، بلکه مالکیت آن را انتقال می‌دهم. ممکن است مالکیت را انتقال بدهند که این موضوع بحث‌های حقوقی دارد.

وی افزود: ضمن اینکه ما انصراف از لیگ نداریم. انصراف از لیگ برای قبل از شروع مسابقات است. الان که در میانه مسابقات هستیم کناره‌گیری از مسابقات است و حکم آن را ارکان قضایی فدراسیون مشخص می‌کنند. ان‌شاالله به آن درجه و اتفاقات نرسد اما قاعدتا این موضوع وارد تصمیمات حقوقی می‌شود. سازمان لیگ برگزار کننده مسابقات است و تا زمانی هم که رسما از طرف باشگاه به ما اعلام نشود، تصمیم‌گیری خاصی نداریم. همانطور که گفتم این مناسباتی بین هیات فوتبال استان و باشگاه است. به تصمیماتشان احترام می‌گذاریم اما هنوز به ما ابلاغی نشده است.

مهدی در مورد اینکه زنوزی صراحتا اعلام کرده فعالیت باشگاه را به حالت تعلیق در آورده و این یعنی ماشین‌سازی عملا فعالیتی نخواهد داشت، عنوان کرد: در این مورد باید ارکان قضایی فدراسیون یعنی کمیته‌های انضباطی و تعیین وضعیت تصمیم گیری کنند. هر رایی که صادر شود را به ما اعلام می‌کنند. درجات و موارد مختلفی در این قضیه وجود دارد. مانند جرائم نقدی، تنزل به رده‌های پایین‌تر و حتی دو رده پایین‌تر، کسر امتیاز و موارد این چنینی است که بستگی به شدت و مدل برخورد، ارکان قضایی در مورد این باشگاه تصمیم گیری می‌کنند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص اینکه اگر ماشین‌سازی هیچ فعالیتی نکند و در واقع کناره‌گیری کند، لیگ 15 تیمی می‌شود، گفت: ان‌شاالله که این اتفاق نمی‌افتد. هم شهر تبریز و هم باشگاه ماشین‌سازی در بحث مدیریت فوتبال سابقه دارند و بعید می‌دانم کار به اینجا برسد.

مهدی در مورد اینکه زنوزی در نامه دومش به هیات فوتبال آذربایجان شرقی به مالکیت همزمان دو باشگاه تبریزی اشاره و اعلام کرده با توجه به قوانین فدراسیون فوتبال این امر برای یک مالک در لیگ برتر مجاز نیست و به همین خاطر با توجه به گفته‌های چند وقت قبل خودش، ممکن است مجوز حرفه‌ای تراکتور باطل شود، اظهار داشت: من نمی‌توانم مجوز تراکتور را باطل کنم. اینجا هم بحث حقوقی است و ارکان قضایی و حقوقی تصمیم‌ گیری‌ می‌کنند. مسلما روزی که این عزیزان وارد سابقات شدند مستندات و اسناد حقوقی که ارائه کردند جدا بودن این دو باشگاه را اعلام می‌کرد.

وی تصریح کرد: صحبت‌های زنوزی ملاک تصمیم گیری نیست. البته من در جایگاه تصمیم‌گیری نیستم و ملاک آن هم نیستم. ارکان قضایی وارد این قضیه می‌شوند. کمیته تعیین وضعیت در خصوص مالکیت و کمیته انضباطی در مورد مسائل انضباطی تصمیم‌گیری می‌کنند.

انتهای پیام/
 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.