ماجرای پروژه تطهیرآب پاکی روی دشمن!

0 4
ماجرای پروژه تطهیرآب پاکی روی دشمن!

یکی از عجیب‌ترین اتفاق‌های پرسپولیس در چند سال گذشته دوشنبه شب در فضای مجازی رخ داد. جایی که به همت پرسپولیسی‌ها در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس رومی تشکیل شد به اسم کسی که در آن زمان گفته شد نقش بسزایی در ماجرای شکایت باشگاه النصر از پرسپولیس داشت.
هرچند که این جلسه پرسش و پاسخ در نهایت به عذرخواهی پرسپولیسی‌ها از آن شخص منجر شد. البته ناگفته نماند که او هم با برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده و به شکل کاملا مصنوعی از پرسپولیسی‌ها عذرخواهی کرد اما نکته عجیب عذرخواهی بعضی طرفداران به نمایندگی از پرسپولیسی‌ها از این شخص بود که در چند ماه گذشته بارها تلاش زیادی برای حاشیه کشاندن پرسپولیس داشت.
واقعا در این مقطع چه دلیلی داشت چنین حرکتی از سوی بعضی پرسپولیسی‌ها صورت بگیرد و این شخص اصطلاحا انظار هواداران سرخ تطهیر شود؟ آیا غیر از این است که او قرار است به زودی در فدراسیون فوتبال پست بگیرد و برای این‌که این کار را بدون کشمکش انجام بدهد باید ارتباطش با پرسپولیسی‌ها حد اقل در ظاهر خوب باشد؟
همه می‌دانند که ارتباط خوبی بین شخص مورد نظر و مدیر ارشد فدراسیون وجود دارد و حتی در جریان انتخابات فدراسیون فوتبال کمک‌های فراوانی به کاندیدای مورد نظر کرد.
حالا شنیده می‌شود شخص مورد نظر در آستانه گرفتن یک پست در فدراسیون فوتبال است و تنها مانع او برای این کار چالش با هواداران پرسپولیس است که به لطف چند پرسپولیسی و با یک برنامه‌ریزی پروژه تطهیر شروع شد تا او بتواند به راحتی در فدراسیون فوتبال پست بگیرد.
البته ذکر این نکته مهم است که عذرخواهی کردن چند پرسپولیسی به هیچ عنوان به معنی عذرخواهی تمام پرسپولیسی‌ها یا بخشیدن او نیست. آنچه مسلم است به‌طور حتم هواداران هیچ وقت حرف‌ها و تحرکاتی که در ماجرای شکایت النصر انجام داد یادشان نمی‌رود و عذرخواهی چند نفر که مشخص نیست با چه منافعی و با چه هدفی این کار را انجام دادند نباید به پای همه پرسپولیسی‌ها نوشت.
پرونده مدیر سابق باشگاه تهرانی و پرسپولیس آن‌قدر سنگین و تیره است که با چنین کارهایی سفید نمی‌شود. اما سوال این‌جاست که افراد شناخنه شده در جامعه هواداری پرسپولیس چطور به خودشان اجازه دادند که در پروژه تطهیر او شرکت کنند و چطور از جانب هواداران پرسپولیس از این شخص عذرخواهی می‌کنند؟
پرسپولیس که در یکی از حساس‌ترین مقاطع چند سال اخیر خود قرار دارد و رقابت تنگاتنگی با سپاهان برای کسب عنوان قهرمانی دارد چرا باید وارد چنین مساله و چنین حاشیه‌ای ‌شود در حالی که همه می‌دانند پرسپولیسی‌ها نمی‌خواهند چنین اشخصاصی را ببخشند یا از او عذرخواهی بکنند. چرا باید بخشیدن او و عذرخواهی کردنش برای پرسپولیسی‌ها مساله شود؟
مسلما اگر فردا روزی همین شخص و افراد منتسب به او خواسته و ناخواسته در فدراسیون فوتبال تحرکات و تصمیمات علیه پرسپولیس گرفتند، آیا همین افرادی که مامور پروژه تطهیر بودند از او انتقاد می‌کنند یا آن‌جا هم زبان به کام می‌گیرند و حرفی نمی زنند؟ در شرایطی که در دوران فدراسیون عزیزی‌خادم در حوزه پرسپولیس خیلی اتفاق‌های خوبی پیش‌بینی نمی‌شود و هواداران خیلی موضع درستی ندارند، چرا باید شرایطی صورت بگیرد که او دوباره به فدراسیون برگردد؟ اصلا چه تضمینی وجود دارد بعد از این‌که چنین اشخاصی وارد فدراسیون شدند فعالیت‌هایشان را علیه پرسپولیس شروع نکنند و ادامه ندهند؟ آیا آن زمان همین افراد که مامور تطهیر چنین اشخاصی شدند جلو می‌آیند و از منافع پرسپولیس دفاع می‌کنند؟ قطعا جواب این سوال منفی است.
تنها برد در این خصوص شعور بالای اجتماعی و مجازی هواداران پرسپولیس است. از همان شب گذشته که این پروژه انجام شد و اتفاقا به نتیجه نرسید بخش زیادی از هواداران پرسپولیس نسبت به این مساله واکنش تند و منفی نشان دادند و اعلام کردند چنین اشخاصی را نمی‌بخشند. ما نمی‌دانیم واقعا چه صحبت‌هایی بین طرفین انجام شده و چه قول و قرارهای گذاشته شده و چه اتفاق‌هایی در آینده رخ می‌دهد که بعضی از پرسپولیسی‌ها حاضر شدند وارد این پروژه شوند اما در آینده بهترین بازی در خصوص این مسایل حل خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.