۹ بازی سخت در انتظار یحیی و شاگردانشبهار سرنوشت‌ساز

0 90

شیوا دورانگر – خبرنگار: قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی روز گذشته برگزار شد و تیم پرسپولیس حریف خود را شناخت. بر این اساس شاگردان گل‌محمدی در این مرحله باید در بوشهر به مصاف تیم دسته دومی شاهین بندرعامری بروند. جدال 2 تیم باید در یکی از روزهای هشتم یا نهم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شد اما از آن‌جا که پرسپولیس در این تاریخ در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد این مسابقه به زمان دیگری موکول شده است.
نکته این‌جاست پرسپولیس در مرحله قبل نیز میهمان بود و با برتری در کرمان مقابل مس نوین توانست خود را به دور یک هشتم برساند. در واقع سرخپوشان با یک قرعه تکراری مواجه شدند و این بار هم با تیمی از لیگ 2 در خارج از تهران مصاف خواهند داشت که این می‌تواند مصداق بارز بدشانسی در عین خوش شانسی باشد. بدبیاری از این نظر که پرسپولیس دوباره میهمان شد و خوش شانس از این‌که روی کاغذ بازی آسانی دارد. گفتنی است چون هر 2 تیم در مرحله گذشته میهمان بودند، برای تعیین میزبانی قرعه‌کشی صورت گرفت که قرعه به نام حریف پرسپولیس افتاد. با توجه به فشردگی مسابقات پرسپولیس در این مقطع، گل‌محمدی و شاگردان ترجیح می‌دادند حتی شده با یک تیم لیگ برتری رو به‌رو شوند اما خارج از تهران بازی نکنند. آن‌ها در فروردین و اردیبهشت‌ماه رقابت‌های مهمی را در پیش دارند که در قهرمانی این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
سرخپوشان پنجشنبه هفته جاری مقابل نساجی قرار می‌گیرند و بعد از این بازی برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
راهی هند خواهند شد تا در گروه E رقابت‌ها با تیم‌های الریان قطر، گوا هند و برنده دیدار الزورا عراق و الوحده امارات رقابت کنند. با نگاهی به برنامه مسابقات پرسپولیس بهتر متوجه خواهید شد که این تیم در سال جدید چه روزهای سخت و سرنوشت‌سازی در پیش دارد.
شاگردان گل‌محمدی بعد از این‌که با نساجی بازی کردند فقط ۶ روز فرصت دارند که خود را برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا آماده کنند. درحالی‌که دیگر نماینده‌های فوتبال مان زمان بیشتری برای آماده‌سازی فرصت دارند. تیم فولاد که چند روز دیگر باید در پلی‌آف به مصاف العین برود ۹ روز فرصت داشت که خود را برای این بازی آماده کند. شاگردان نکونام بعد از این‌که روز ۱۲ فروردین با آلومینیوم بازی کردند دیگر مسابقه نداشتند. تیم تراکتور که با همین فولاد در هفته بیستم بازی داشت و بدلیل تداخلی که به وجود آمد نتوانست با این تیم بازی کند، اخرین بار در چهاردهم فروردین با مس در لیگ جدال داشت،یعنی آن‌ها نیز بعد از ۱۱ روز استراحت به امارات می‌روند اما تیم استقلال که با درخواست از سازمان لیگ توانست از بازی با نفت آبادان قسر در برود برای حضور در عربستان و تقابل با حریفان خود ۱۳ روز فرصت آماده سازی دارد.
اما پرسپولیس باوجود مثبت شدن تست کرونای بازیکنان نساجی و قرمز بودن شرایط شهر تهران باید با نساجی رو به رو شود. درحالی‌که امکان ورزشی این شهر تعطیل شده است. پرسپولیسی‌ها از ۲۵ فروردین تا ۹ اردیبهشت‌ماه در گوای هند خواهند بود و هر 3روز یک بار باید به میدان بروند. در واقع آن‌ها باید ۶ بازی را در این ۱۵ روز انجام دهند. سپس در بازگشت به تهران باید ادامه مسابقات خود را در لیگ برتر دنبال کنند. البته سازمان لیگ فعلا برنامه 3 هفته از این مسابقات را اعلام کرده است که طبق آن تا ۲۳ اردیبهشت ماه هفته بیست و سوم به پایان می‌رسد. به عبارتی پرسپولیس باید طی ۳۵ روز ۹ بازی را در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به انجام برساند; به طور میانگین هر ۴ روز، یک مسابقه.

مصاف با حریفان آسیایی
پرسپولیس در اولین دیدار آسیایی خود مقابل یکی از 2 تیم الزورا یا الوحده می‌رود.این بازی در تاریخ ۲۵ فروردین‌ماه خواهد بود. سه روز بعد با الریان مسابقه دارد و آخرین بازی پرسپولیس در دور رفت در پایان فروردین‌ماه مقابل میزبان گروه خواهد بود. پرسپولیس دور برگشت را هم با گوا استارت می‌زند و به ترتیب در روزهای سوم و نهم اردیبهشت با برنده پلی آف و تیم الریان بازی می‌کند.

جنگ زودهنگام قهرمانی در نقش جهان
پرسپولیس بعد از بازگشت از هند که امیدواریم با صعود مقتدرانه سرخپوشان همراه باشد باید به نقش جهان سفر کند و هفدهم اردیبهشت‌ماه در یک دیدار سرنوشت ساز به مصاف سپاهان برود. نتایج پرسپولیس در آسیا می‌تواند در روحیه این تیم در ادامه لیگ و موفقیتش در جدال با رقیب مستقیمش بسیار تاثیرگذار باشد.

جدال حیثیتی با رقیب سنتی
سرخ‌ها ۶ روز پس از جدال با سپاهان، باید مقابل یکی دیگر از رقیبان خود قرار بگیرند و با استقلالی بازی کنند که مانند پرسپولیس درگیر مسابقات آسیایی بوده است. رقابتی که فرای رقابت 2 تیم بر سر قهرمانی است و حساسیت‌های خاص خود را دارد.
همان‌طور که مشاهده کردید پرسپولیس ۹ مسابقه حساس را در روزهای آینده در مقابل خود می‌بیند. نکته این‌جاست که فقط ۲ مسابقه از این ۹ بازی در تهران است و سرخ‌ها در دیگر دیدارها میهمان هستند. متاسفانه کنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا موافقت نکرد و شرایط در لیگ برتر هم به شکلی است که این تیم باید در بازگشت از هند به اصفهان سفر کند. ناگفته نماند که جدال پرسپولیس و ذوب آهن در هفته بیست و یکم به دلیل تداخل با رقابت‌های آسیایی به تعویق افتاده است. نکته مهم این است که پرسپولیس برای انجام این بازی دوباره باید به اصفهان برود. در ۷ هفته بازی باقی مانده تا پایان فصل نیز تیم پرسپولیس ۴ بار باید به شهرهای کرمان، اهواز، تبریز سفر کند تا با تیم‌های مس، فولاد و ماشین سازی بازی کند و در آخرین بازی فصل نیز در زمین پیکان به میدان برود. اگر بازی جام‌حذفی این تیم با شاهین را هم لحاظ کنیم پرسپولیس در روزهای آینده ۱۳ بازی را در بیرون از خانه دارد. گفتنی است که این تیم ۵ بازی هم در تهران دارد که با نساجی، استقلال، گل‌گهر، آلومینیوم و تراکتور است.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.