هفته بیستم لیگ برتر پیکان و گل‌گهر به دنبال کاهش فاصله با مدعیان

0 25

دو دیدار ار رقابت‌های هفته بیستم لیگ برتر امروز برگزار می‌شود و سپاهان در مصاف با نفت مسجدسلیمان در پی بازگشت به صدر جدول خواهد بود.به گزارش پرسپولیس نیوز، نتایج رقم خورده در دیدارهای آغازین هفته بیستم لیگ برتر فوتبال، جدول رده‌بندی را بار دیگر جذاب کرد. فارغ از دو دیدار صنعت نفت آبادان – استقلال و فولاد – تراکتور که به دلیل حضور نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا تعویق افتاده، سایر دیدارها شرایط جدول را به کلی تغییر داده که البته این تغییرات در دیدارهای باقیمانده هم امکان‌پذیر است. دو دیدار از هفته بیستم هم امروز (دوشنبه) برگزار می‌شود که در ادامه نگاهی به آنها داریم:

* پیکان – گل گهر سیرجان، ساعت 17:30، ورزشگاه شهدای شهر قدس
تیم پیکان در این فصل با مهدی تارتار، روزهای بهتری را سپری می‌کند. نوسان کمتر و نتایج مطلوب‌تر باعث شده تا مربیان این تیم هم به پیشرفت تیم‌شان امید زیادی داشته باشند و حالا پیکانی‌ها این فرصت را دارند تا جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند. پیکانی که با 25 امتیاز اکنون در رتبه دهم جدول ایستاده، می‌تواند با یک پیروزی و البته کسب تفاضل گل بهتر تا رتبه چهارم جدول صعود کند و این اتفاق دور از دسترس نیست. آن هم تیمی که با تغییرات زیاد در این فصل و با حضور بازیکنان جوان و باتجربه، توانسته به ثبات برسد و حالا تیمی غیرقابل پیش‌بینی است. پیکانی که می‌تواند هر حریفی را به خطر بیاندازد و حالا در دیدار خانگی خود مقابل گل‌گهر به دنبال سه امتیاز خواهد بود.

تیمی که شاید ابتدای فصل تصور نمی‌شد تا این حد دچار نوسان شود، گل‌گهر سیرجان است. تیمی که فصل اول حضورش در لیگ برتر را پشت سر گذاشت و در این فصل سعی داشت با حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکتش و جذب چند بازیکن اسم و رسم دار، نتایجی شگفت‌انگیز را رقم بزند. البته که سیرجانی‌ها در شروع این فصل به هدف خود رسیدند، اما این نتایج دوام چندانی نداشت و روزهای اُفت گل‌گهر هم از راه رسید. با این حال قلعه‌نویی به خوبی بلد است که تیم‌هایش را به کورس برگرداند و حالا نیز این فرصت را دارد تا گل‌گهر 26 امتیازی را با کسب یک پیروزی خارج از خانه از رتبه هشتم به رتبه چهارم برساند.

* سپاهان اصفهان – نفت مسجدسلیمان، ساعت 17:30، ورزشگاه نقش جهان

اگر پرسپولیس توانست چهار فصل متوالی قهرمانی لیگ را برای خود کند، این فصل سپاهانی‌ها آمده‌اند که رقیب جدی برای این تیم باشند. سپاهانی که پس از ناکامی فصل گذشته با قلعه‌نویی این فصل با محرم نویدکیا توانسته هر هفته بهتر از هفته گذشته نتیجه بگیرد و حالا با پرسپولیس جزو اصلی‌ترین گزینه‌های قهرمانی باشد. هرچند استقلال هم با کمی فاصله در تعقیب آنهاست، اما سپاهان توانسته میان خودش و سایر رقبا فاصله بیاندازد. البته در این هفته پرسپولیس توانست بار دیگر به صدر جدول برگردد، اما سپاهانی‌ها این فرصت را دارند تا با یک برد صدر را از رقیب خود پس بگیرند و برای این کار تقابل سختی با نفت مسجدسلیمان دارند.

نفت که در این فصل و تا به اینجای کار سه سرمربی را روی نیمکت خود دیده است، از این هفته با محمود فکری به کارش ادامه می‌دهد. پس از حضور موفق مجتبی حسینی روی نیمکت نفت و جدایی این مربی برای پیوستن به ذوب‌آهن، داریوش یزدی نتوانست برای مسجدسلیمانی‌ها مؤثر واقع شود. حالا محمود فکری که نفت مسجدسلیمان را به لیگ برتر آورده بود، پس از حضور نه چندان موفقش در استقلال به این تیم بازگشته تا خیلی زود به لیگ برتر بازگردد. فکری که با دلخوری زیاد از استقلال جدا شد، در اولین قدم که می‌تواند مهمترین بازی او و تیمش باشد، به دنبال اثبات توانایی‌های فنی‌اش است. دیداری که اگر بتواند سپاهان را متوقف کند یا مقابل این تیم به پیروزی برسد، به سود تیم سابقش و رقیب سنتی‌شان نیز عمل کرده است.

یک دیدار باقیمانده از این هفته را هم پدیده مشهد – ذوب‌آهن اصفهان، پنجشنبه 26 فروردین برگزار خواهند کرد.

زمان برگزاری دیدارهای صنعت نفت آبادان – استقلال و فولاد – تراکتور که به تعویق افتاده است، متعاقباً اعلام خواهد شد.

نتایج دیدارهای برگزار شده هفته بیستم لیگ برتر به شرح زیر است:

پرسپولیس 2 – نساجی صفر
ماشین‌سازی یک – آلومینیوم یک
مس رفسنجان یک – سایپا صفر

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.