از برنامه و دیدارهای ضروری در فدراسیون خبری نیستکارهای خیلی مهم آقای رییس!

0 12
از برنامه و دیدارهای ضروری در فدراسیون خبری نیستکارهای خیلی مهم آقای رییس!

روزی که اعضای پرتعداد مجمع فدراسیون فوتبال به فوتبالی‌ترین نامزد شرکت‌کننده در انتخابات تنها ۹رأی دادند، به نظر نمی‌رسید که روزهای خوب و خوشی در انتظار فوتبال‌مان باشد.آن روز را برخی از بزرگان روز شکست فوتبال دانستند، هرچند که پیش از آن هم کمتر کسی فکرش را می‌کرد که این مجمع علی کریمی را انتخاب کند. فوتبالی‌ها می‌دانستند که گروه قبلی چنان در فوتبال رخنه کرده که بعید است به این زودی‌ها فوتبال عاری از آن‌ها شود.
***
بهار سختی در انتظار فوتبال ایران است، این را بارها کارشناسان فوتبال متذکر شده‌اند. بهاری که ۴تیم ایرانی باید مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا را پشت سر بگذارند و از آن مهم‌تر و سخت‌تر، تیم‌ملی فوتبال مان که باید مسابقات مقدماتی جام‌جهانی را در شرایطی بار دیگر از سر بگیرد که قبل از کرونا و با مارک ویلموتس شرایط مساعدی در آن نداشت.
ویلموتس بلژیکی که انتخابِ بزرگ فدراسیون قبلی بعد از کارلوس کیروش بود، علاوه بر ضرر ۱۷۰ میلیاردی در وحشتناک‌ترین پرونده حقوقی فوتبال ایران، بدترین نتایج ممکن را در مسابقات مقدماتی به دست آورد و حالا ایران بعد از تجربه دو حضور متوالی در جام‌جهانی، از کمترین شانس برای صعود برخوردار است.
چیزی که شانس ایران را کمتر از قبل هم می‌کند، این است که به لطف کرسی داشته بی‌ثمر؛ میزبانی این مرحله به بحرینی داده شده که در کنار عراق، رقیب جدی ایران برای صعود از این مرحله است.
این‌ها همه یادگارهای شومی است که از فدراسیون گذشته برای رییس جدیدی باقی مانده که این روزها به جای آن‌که تمرکزش را روی مسایل مهم بگذارد، مشغول انتصابات غیرمهم و دیدارهای عجیبی است که هیچ همسویی‌ای با وضعیت فعلی فوتبال‌مان در این برهه حساس تاریخی ندارد.
***
یکی از خبرگزاری‌ها در خصوص رویه‌ای که شهاب‌الدین عزیزی‌خادم در پیش گرفته، می‌نویسد: «گویا رییس فدراسیون فوتبال هنوز به حرکت در مسیر اصلی فوتبال علاقه‌ای ندارد و به ارتباط‌های دیگر علاقه‌مند است. عزیزی‌خادم زمانی که قصد داشت رییس فدراسیون فوتبال شود از اهمیت به تمام تیم‌های‌ملی و تمام بخش‌های فوتبال سخن گفت. از اهمیت دادن به تیم‌های باشگاهی که از صاحبان اصلی فوتبال به شمار می‌روند اما انگار هنوز این با اهمیت‌ها در اولویت کاری رییس فدراسیون فوتبال نیستند.
بررسی دیدارهای شهاب‌الدین عزیزی‌خادم در ۴۵روزی که به‌عنوان رییس فدراسیون فوتبال انتخاب شده، نشان می‌دهد که عمده دیدارهای او، کمترین ارتباط را با فوتبال دارند. دیدارهایی که خروجی آن‌ها برای فوتبال یا بی‌ثمر است یا ثمره چندانی ندارد اما شاید برای عزیزی خادم کلی امتیاز داشته باشد.»
اولین دیداری که رییس جدید انجام داد و عکس و خبرش منشر شد، دیدار با وزیر امور خارجه بود که در روز ۹اسفندماه اتفاق افتاد. دلیل آن هم کمک به باز پس‌گیری میزبانی‌ها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان شد که البته تجربه نشان داده ما در خصوص بازپس‌گیری میزبانی‌ها حتی زمانی که بیشتر از همیشه فریاد زده و تهدید کرده‌ایم، موفقیتی نداشتیم.
علاوه بر این AFC علاقه‌ای به تغییر تصمیمش ندارد که به‌نوعی جایگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا را متزلزل خواهد کرد.
اگر دلیل مهمی برای دیدار عزیزی‌خادم با دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم‌ملی فوتبال و سیدرضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک پیدا کنیم اما مشخصا به هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای در مورد چرایی دیدار و جلسه نوروزی، رییس فدراسیون فوتبال با رئیس مناطق آزاد کشور به بهانه هماهنگی اردوی تیم‌ملی، پیدا نکردیم.
رییس جدید که بعد از تعطیلات نوروزی عجیب‌ترین انتصابش را در مورد سرپرست تیم‌ملی داشت و البته به اعتراض شدید اهالی فوتبال نسبت به انتخاب خورشیدی برای این پست وقعی ننهاد، روز ۱۱فروردین‌ماه هم با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد و پس از آن هم با اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل صنایع ملی مس ایران جلسه گذاشت!
شهاب‌الدین عزیزی‌خادم روز ۲۴فروردین‌ماه هم به دیدار پیروز حناچی، شهردار تهران رفت.
***
نه این‌که در فدراسیون کاری برای انجام دادن نباشد، که هست؛ خیلی هم زیاد است اما آقای رییس فعلا‌ترجیح داده وقتش را با دیدارهای غیرمهم پر کند. آن هم در شرایطی که دیدارهای تدارکاتی تیم‌ملی فوتسال یکی پس از دیگری لغو می‌شود. بانوان پاداش قهرمانی 3سال قبل شان را نگرفته‌اند و خانم نایب رییس هم در اولین مصاحبه‌اش نشان داد قدر کار آن‌ها را نمی‌داند و گفت که اصل پاداش را می‌دهم اما بیشتر از آن نه.
اصل پاداش ۲۲میلیون تومان بود که حالا شاید بشود با آن یک گوشی موبایل خرید.
تیم‌ملی فوتبال هم اوضاعش جالب نیست. سخت‌ترین روزگارش را باید پشت سر بگذارد. تیم‌های باشگاهی هم وضعیت‌شان بهتر از تیم‌ملی نیست.
کارهای مهم‌تری پیش روی فوتبال قرار دارد آقای رییس. بهار سختی در انتظار است. فوتبالی که همچنان چند دهه است در حسرت المپیکی شدن می‌سوزد، قطعا به برنامه‌ریزی احتیاج دارد.
سال‌هاست در بخش پایه ضعیف عمل کرده‌ایم، فوتبال بدون پشتوانه و برنامه می‌میرد

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.