پرسپولیس و بیست و هشتمین صعود ایرانی‌ها از مرحله گروهی

0 37

پرسپولیس ایران که به عنوان صدرنشین گروه پنجم به دور حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا راه یافت بیست و هشتمین صعود تیم‌های ایرانی از مرحله گروهی در تاریخ این رقابت‌ها را رقم زد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، تسنیم نوشت: از اولین دوره مسابقاتی که در سال 2002 با عنوان لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا آغاز شده ، نخستین صعود تیم‌های ایرانی از مرحله گروهی در سال 2005 با راهیابی پاس تهران در زمان سرمربیگری مصطفی دنیزلی رقم خورد. سپاهان در سال 2007 برای دومین بار صعود باشگاه‌های ایرانی به مرحله حذفی رقابت‌ها را رقم زد. سایپا و پرسپولیس در سال‌های 2008 و 2009 موفق به صعود از این مرحله شدند. در سال 2010 ذوب آهن، استقلال و مس کرمان برای اولین بار صعود همزمان سه باشگاه ایرانی را به مرحله حذفی رقم زدند، سال 2011 سپاهان و ذوب‌آهن از دور گروهی صعود کردند.

در سال 2012 استقلال، سپاهان و پرسپولیس به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند. استقلال و فولاد در سال های 2013 و 2014 تنها تیم‌های ایرانی بودند که از مرحله گروهی صعود کردند. پرسپولیس و نفت تهران در سال 2015 نمایندگان موفق فوتبال ایران در مرحله گروهی بودند. ذوب آهن و تراکتورسازی در سال 2016 صعود کردند، سال 2017 باز هم ایران در مرحله یک هشتم نهایی سه نماینده داشت و تیم‌های استقلال تهران و خوزستان به همراه پرسپولیس صعود کردند. هت تریک باشگاه‌های ایرانی در سال 2018 با صعود پرسپولیس، استقلال و ذوب‌آهن برای سومین بار اتفاق افتاد. ذوب آهن در سال 2019 تنها تیم صعود‌کننده از این مرحله بود و در دوره گذشته رقابت‌ها سال 2020 پرسپولیس و استقلال از مرحله گروهی به سلامت عبور کردند.

بر این اساس صعود پرسپولیس در فصل جاری رقابت‌ها بیست و هشتمین صعود تیم‌های ایرانی از مرحله گروهی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا را رقم زده در حالی که امشب همچنان تیم‌های استقلال تهران و تراکتور تبریز می‌توانند به صعود امیدوار باشند و ممکن است فوتبال ایران را به سی امین صعود از این مرحله برسانند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.