عربشاهی: پرسپولیس کامل‌ترین تیم استبازی با سپاهان ۴۰ درصد قهرمان را مشخص می‌کند   

0 19

بعد از اعتراض باشگاه پرسپولیس به زمان اندکی که بعد از قرنطینه برای رویارویی با سپاهان دارد، سرانجام سازمان لیگ با تعویق دو روزه بازی حساس قرمزپوشان با سپاهان موافقت کرد.

براین اساس پرسپولیسی‌ها که با دو تست منفی از قرنطینه خارج شدند، یکشنبه آینده در ورزشگاه نقش جهان با سپاهان بازی خواهند کرد. با تیمی که تا اینجای کار شانه به شانه پرسپولیس آمده و یکی از مدعیان قهرمانی است.

امسال برخلاف ۴ سال گذشته که سرخپوشان در نیم فصل دوم به طور کامل خود را از دیگر تیم‌ها جدا کرده و با اختلاف زیادی از بقیه فاصله می‌گرفتند، تیم با دو رقیب خطرناک مواجه است. سپاهانی که می‌خواهد با نویدکیا به قهرمانی برسد و استقلالی که با مجیدی به دنبال جبران سال‌ها ناکامی در لیگ برتر است. امسال آنها عزم خود را جزم کرده‌اند که پرسپولیس را از آن صدر پایین بکشند. باید دید رویارویی حساس دو تیم در اصفهان به نفع کدام تیم رقم خواهد خورد. در آستانه این بازی گفت‌وگویی داشتیم با ضیا عربشاهی پیشکسوتی که مدارج بالای مربیگری دارد. صحبت های عربشاهی را روزنامه پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

-بعد از کش وقوس فراوان با درخواست پرسپولیس برای تعویق دیدار با سپاهان موافقت شد.

لازم بود که تیم در بازگشت از هند یک مدت قرنطینه شود. من حدود ۶-۷دفعه هند بودم، آن زمان که کرونا هم نبود آنها از نظر بهداشتی خیلی پایین بودند، حالا با آمدن کرونا مرگ و میر در این کشور خیلی بیشتر از جاهای دیگر دنیا بوده، خصوصا در این ۳-۴ هفته اخیر که اخبارش به همه دنیا مخابره شده، چون آنها از نظر بهداشتی سطح پایینی دارند. در این مدت هم تیم نمی توانست خوب تمرین کند، خوب شد که دو روز بازی به تعویق افتاد. البته پرسپولیس از کوران مسابقات برگشته و در این فرصت هم یک ریکاوری انجام شد و این خیلی خوب بود. بازی کردن در هند به خاطر شرجی بودن و رطوبت بالای هوا خیلی سخت است. بچه ها همان ۵ دقیقه اول مسابقه لباسشان خیسِ آب می شد. من امیدوارم تیم با شرایط خوبی به اصفهان برود.

-سپاهان قطعا حریف سختی است. این مسابقه را چطور پیش بینی می کنید؟

خداراشکر که تست همه تیم هر دو بار منفی بود و حالا پرسپولیس بدون نگرانی به لیگ برمی گردد. سپاهان امسال در قالب یک تیم مدعی قهرمانی در لیگ حاضر شده، ضمن اینکه اساسا این تیم از ساختار و مدیریتی قوی برخوردار است. نمی توانیم این را کتمان کنیم که آنها یک باشگاه حرفه‌ای هستند و تمام تشکیلات یک تیم مدعی را دارند. آنها برای لیگ امسال برنامه‌ریزی کرده بودند. قطعا دیدار پرسپولیس و سپاهان بازی سختی است. فکر می‌کنم بازی ۶ امتیازی هست و مشخصا بچه‌هااین بازی را ساده نمی‌گیرند. از همان اول بازی این حساسیت هست که دو تیم فقط برد می‌خواهند. سپاهان در خانه خودش بیشتر به این امتیاز فکر می‌کند. به نظر من دیدار پرسپولیس و سپاهان حساس‌ترین بازی لیگ می‌شود. در عین حال زیباترین بازی لیگ هم می‌شود.

– شرایط کدام تیم را برای رسیدن به سه امتیاز بهتر می‌دانید؟

هم پرسپولیس و هم سپاهان نقاط ضعف و قوتی دارند که قطعا روی آنها کار خواهند کرد. به نظر من اگر پرسپولیس از دو مهاجمی که به زمین می فرستد یعنی آل کثیر و مغانلو استفاده کامل را ببرد می تواند امتیا بگیرد. این دو نباید به کناره‌های زمین بروند بلکه از عمق دفاع سپاهان که ضعف دارد، کار را پیش ببرند و فضاسازی در کناره‌ها را به وینگرها بسپارند. ضعفی که من در سپاهان دیدم، در دفاع میانی‌اش هست. پرسپولیس با دو مهاجم دریبل زن و سرزن بهتر است در وسط زمین بازی کند تا بتواند از اشتباهات فردی آنها بهره ببرد. البته پرسپولیس هم نقطه ضغف دارد و آنها به دنبال ضربه زدن از همان نقطه هستند. ما باید حتما در این بازی سنگین پیروز شویم.

-چقدر فکر می‌کنید که تکلیف قهرمان این فصل از این بازی تا حدودی زیادی مشخص شود؟

همانطور که گفتم این بازی ۶ امتیازی هست. حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کار مشخص می‌شود. چون فاصله تیم‌های دیگر با پرسپولیس، سپاهان و استقلال بیشتر هست. قهرمان لیگ امسال از بین این سه تیم هست. البته ناگفته نماند که پرسپولیس بهترین نفرات را دارد. هم مدافع و هم مهاجم، کم و کسری ندارد. این چند وقت دیده‌ام برخی می‌گویند پرسپولیس در دفاع یار ندارد و من می‌دانم یک سری آقایان دارند برنامه‌ریزی می کنند که اگر خدای نکرده پرسپولیس قهرمان نشد، نداشتن مدافع میانی را بهانه کنند که اصلا اینطور نیست. این حرف را به عنوان پیشکسوت یا یک مربی که تمام مدارک روز مربیگری دنیا را دارد، می‌گویم. من دلیلی نمی‌بینم که قهرمان نشویم. پرسپولیس کامل ترین تیم است و بهانه‌ای برای قهرمان نشدن ندارد. سیدجلال و کنعانی‌زادگان از بهترین‌های ایران هستند. کمال هم کنار آنها نشان داده که توانایی بازی کردن در این خط را دارد. شجاع هم نباشد، دفاع ما خوب است. در خطوط دیگر هم وضع همین است. علاوه بر این نیمکت قوی و خوبی داریم و کادرفنی برای تعویض بازیکن کم ندارد. امیدوارم همین یکشنبه یک بازی جذاب و زیبا را به نمایش بگذارد.

-البته که سپاهان هم با همین تفکر به زمین می‌آید، همه می‌خواهند بعد از چند سال اجازه ندهند پرسپولیس دیگر قهرمان نشود.

سپاهان نه مشغله مالی دارد و نه محرومیت، آنها پنجره بسته را هم تجربه نکرده‌اند. کاملا حرفه‌ای کار می‌کنند و از مدیریت قوی برخوردارند.

-مجیدی گفته بود تنها کسی است که دستش به جام آسیایی خورده! آنها چقدر امسال شانس دارند؟

مجیدی زمان خودش بازیکن خوبی در استقلال بود، برای این تیم هم زحمت کشید اما آنچنان بازی ملی ندارد. کری خواندن همه جای دنیا مرسوم است، ما هم در گذشته در باشگاه‌ها روبه روی هم بازی می‌کردیم و در تیم ملی کنار هم بودیم، اما چنین حرف‌هایی نمی زدیم. کری خوانی اشکالی ندارد اما بی احترامی بد است. پرسپولیس ۴ سال است که قهرمان ایران شده، تنها تیم ایرانی است که دو دوره متوالی به فینال آسیا رسیده، تازه با وجودی که پنجره‌اش بسته شده بود، استقلال هیچ کدام این افتخارات را ندارد. ما می‌توانستیم قهرمان آسیا هم شویم اما در این بین یک مقدار هم به شانس نیاز است که ما نداشتیم. پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان سال گذشته ۳۵ درصد تیمش را نداشت و همین باعث شد از قهرمانی دور شود ولی امیدوارم امسال با همت بچه‌ها و مدیریت باشگاه و حمایت و انرژی مثبتی که تزریق می‌شود، علاوه بر اینکه پنجمین قهرمانی داخلی‌اش را به دست می‌آورد، در آسیا هم قهرمان شود. ما نشان دادیم می‌توانیم و دور از دسترسمان نیست.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.