معتقدم قانون منع ورود مربیان خارجی به نفع فوتبال ما بودتارتار: چاره‌ای نداریم جز این که برنامه‌ریزی سازمان لیگ را بپذیریم

0 26

سرمربی تیم فوتبال پیکان تاکید کرد: افراد غیر منطقی گاهی انتقاد‌هایی می‌کنند که ما اهمیت نداده و به فکر کار خود هستیم.
به گزارش پرسپولیس نیوز، مهدی تارتار درباره آخرین وضعیت تیم پیکان با وجود تساوی مقابل تیم تراکتور به میزان گفت: بازی خوبی مقابل تیم تراکتور انجام دادیم و این واقعا امیدوار کننده است. وقتی تیم وسط جدول قرار می‌گیرد ایجاد انگیزه برای بازیکنان خیلی سخت است. ما هم سعی می‌کنیم هر بازیکنی بهتر است به میدان بفرستیم و به این شکل برایشان انگیزه ایجاد می‌کنیم. مدیریت باشگاه البته سعی کرد با پاداش و جریمه به تیم انگیزه دهد. با این حال بی انگیزه نیستیم. گاهی افرادی غیر منطقی صحبت می‌کنند، ولی ما اهمیت نمی‌دهیم و به فکر جا انداختن تفکرات در تیم و کسب بهترین جایگاه ممکن برای تیممان هستیم.

وی به بازی بعدی تیم پیکان مقابل تیم سایپا اشاره و خاطرنشان کرد: قطعا رقبا برای امتیاز گرفتن به مصاف ما می‌آیند در حالی که ما حاشیه امنیت داریم. بازی با سایپا سخت است چرا که این تیم خطرسقوط را حس می‌کند و با همه توان بازی خواهد کرد. کلا به دلیل این که در میانه جدول قرار گرفتم با تیم‌هایی بازی می‌کنیم که هم خطر سقوط را حس می‌کنند و هم برای قهرمانی می‌جنگند در نتیجه کارمان خیلی سخت است و بازیکنان باید شرایط را درک کنند. بازی با تراکتور تمام شده است و باید خود را برای بازی با سایپایی آماده کنیم.

مربی تیم پیکان با اشاره به این زمان زیادی برای هماهنگی تیم پیکان صرف کرد ادامه داد: من چند روز به شروع لیگ مانده بود به این تیم آمدم. از این رو تیم را من نبستم. تیم‌مان نفرات خوبی داست، ولی نفرات با سلیقه من جذب نشده و جا انداختن تفکراتم برایشان سخت بود. از طرفی فرصتی برای هماهنگی با آن‌ها نداشتیم. خوشبختانه موفق شدیم با تکیه برداشته‌ها از نفرات استفاده کنیم و در همه بازی‌ها با ارائه فوتبال زیبا به فکر کسب نتیجه خواهیم بود. ما در این فصل از هفت هشت بازیکن آکادمی باشگاه پیکان استفاده کردیم که البته باعث افتخار است.

تارتار در پاسخ به این سوال که چرا همچون سایر تیم‌های لیگ برتری به برنامه مسابقات معترض نیستید؟ گفت: سازمان لیگ چاره‌ای جز این برنامه‌ای که ارائه می‌دهد ندارد. ابتدا مسابقات جام باشگاه‌های آسیا بود و حالا بحث تیم ملی است. در هر دو مورد بحث فوتبال ملی مطرح بود. از این رو سازمان لیگ اولویت‌ها را در نظر می‌گیرد. در حال حاضر با توجه به اهمیتی که صعود به جام جهانی دارد اولویت با برنامه‌های تیم ملی است در نتیجه مجبوریم این برنامه را بپذیریم و اعتراض کاری از پیش نمی‌برد. چاره‌ای نداریم جز این که این برنامه‌ریزی را بپذیری حتی اگر برای حفظ بازیکنان در شرایط مسابقه کارمان سخت باشد.

وی در مورد افزایش اعتراض مربیان به اتفاقات داخل زمین اظهار کرد: من خودم جزو مربیانی بودم که به دلیل اعتراض محروم شدم فکر می‌کنم لازم است کمک داور ویدئویی به فوتبال ما بیاید. مسئولان باید به این مهم کمک کنند. البته قبول دارم که مربیان هم باید صبورتر باشند. برخی مربیان فکر می‌کنند با جارو جنجال و اعتراض حرفشان به کرسی می‌نشیند. شاید لازم است در برخور با معترضین سخت‌گیری بیشتری صورت گیرد تا از اعتراض‌ها کم شود. به هر حال VAR می‌توان به ما کمک کند تا از تنش‌ها کم شده و حرمت‌ها حفظ شود.

سرمربی تیم پیکان به عملکرد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا اشاره و تاکید کرد: هر چهار مربی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند و این نشان می‌دهد مربیان جوان می‌توانند کار‌های بزرگی انجام دهند. آن‌ها چیزی از مربیان خارجی تیم‌های رقیب کم نداشتند. فکر می‌کنم دیگر توانایی مربیان داخلی به ما ثابت شد. البته من مشکلی با مربیان خارجی ندارم و برایشان احترام قائلم، ولی اگر مربیان با دانش به کشورمان بیایند استقبال می‌کنم. در حالی که تا پیش از این گاهی مربیان بی کیفیت به فوتبال ما می‌آمدند و برخی فقط با حضورشان به دنبال منافع خود بودند. این مسابقات یک درس بود برای ما که به مربیان داخلی اعتماد کنیم. از طرفی مربیان جوان انگیزه دارند. بازی‌های روز اروپا را بار‌ها نگاه می‌کنند، ریسک‌پذیرند و به دنبال بهترین کار‌ها هستند.

تارتار با اشاره به نتایج نمایندگان ایران در آسیا در این هفته از مسابقات لیگ برتر گفت: تراکتور، استقلال و پرسپولیس که از گروه خود در لیگ قهرمانان صعود کردند در این هفته از مسابقات نتوانستند برنده شوند. تیم‌های مقابلشان با قدرت بازی کردند و این نشان می‌دهد تیم‌های دیگر نیز خوب کار کردند. از این نتایج می‌تواند فهمید که هم کیفیت لیگمان و هم کیفیت کار مربیان داخلی بالا است. همچنان معتقدم قانون منع ورود مربیان خارجی به نفع فوتبال ما بود. با این حال مخالف خارجی‌ها نیستم و اگر مربی خارجی خوب بیاید که بتواند به فوتبال ما کمک کند از آن استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.