در مراسم افتتاحیه پروژه ۵۰۰ واحدی پرسپولیس عنوان شد:پیشکسوتان جامعه فوتبال نگران وضعیت مسکن اقشار جامعه هستند

0 43
در مراسم افتتاحیه پروژه ۵۰۰ واحدی پرسپولیس عنوان شد:پیشکسوتان جامعه فوتبال نگران وضعیت مسکن اقشار جامعه هستند

با افتتاح مجتمع مسکونی پرسپولیس در حضور پیشکسوتان فوتبال، اجرای “طرح ملی مسکن اقساطی” که توسط اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران ارائه شده، کلید خورد.به گزارش پرسپولیس نیوز  در این مراسم که با حضور جمعی از پیشکسوتان و اهالی جامعه فوتبال کشور، علی پروین، محمود خوردبین، حسین کلانی، حسن روشن، پرویز برومند و همچنین مهندسان و متخصصان حوزه ساختمان و مسکن به همراه تنی چند از عوامل نیروی انتظامی منطقه اسلامشهر برگزار شد، خشایار باقرپور مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران ضمن خیرمقدم به مهمانان و حاضرین در این مراسم، اظهار کرد: این پروژه نخستین گام برای محقق شدن اهداف اتحادیه بوده و با اجرای آن اثبات خواهد شد که نقش تعاون در حل مشکلات بازار مسکن بسیار پررنگ بوده و هیچ دولتی نمی‌تواند از این بخش مؤثر اقتصادی چشم‌پوشی کند.
وی در ادامه مراسم با اشاره به افزایش قیمت زمین و ملک طی مدت‌زمانی کوتاه گفت: این افزایش نه‌تنها باعث کاهش و حتی ناتوان شدن بخش تقاضا برای خرید ملک شد که بخش تولید و عرضه را نیز متضرر کرد.
به گفته باقرپور ناهماهنگی و عدم تناسب بین عرضه و تقاضای مسکن مهم‌ترین عامل رشد نجومی قیمت‌ها بوده و برای کنترل و کاهش قیمت تنها راه افزایش تولید است.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی در ادامه این مراسم ضمن تأکید بر توان علمی و عملیاتی بخش تعاون و بخش خصوصی در کنار یکدیگر برای تولید مسکن باقیمت تمام‌شده تولید گفت: دولت‌ها باید به این دو بخش مؤثر و کارآمد اقتصاد توجه کنند و اطمینان داشته باشند بدون تعاون و بخش خصوصی نمی‌توانند مشکلات مسکن را حل کنند.
گفتنی است طی هفته‌های گذشته و در پی آغاز اجرای طرح ملی مسکن اقساطی که توسط اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران ارائه شد، قرارداد ساخت و تکمیل پروژه مسکونی ۵۰۰ واحدی پرسپولیس واقع در منطقه اسلامشهر بین دو تعاونی ستایش مسکن ایرانیان (سما) و تعاونی مسکن کارکنان اداره کل امور اداری و استخدامی قوه قضائیه منعقد شد. در این قرارداد که اتحادیه به‌عنوان ناظر و تأمین‌کننده مالی حضور دارد مجتمع ۵۰۰ واحدی پرسپولیس به‌عنوان نخستین پروژه در طرح ملی مسکن اقساطی با حضور پیشکسوتان فوتبال ایران افتتاح شد.

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.