آیا سپاهان برای کسر امتیاز از پرسپولیس لحظه‌شماری می‌کند؟چشم زردها به مصلح

0 24
آیا سپاهان برای کسر امتیاز از پرسپولیس لحظه‌شماری می‌کند؟چشم زردها به مصلح

شیوا دورانگر – خبرنگار: پرسپولیس برای پنجمین فصل متوالی در کورس قهرمانی است و این به هیچ عنوان خوشایند رقبا نیست. آن‌ها خوب فهمیده‌اند حریف این سرخ‌های باانگیزه نمی‌شوند و اگر غفلت کنند جام بیستم هم از دست‌شان پریده است. این ترس مال امروز و دیروز نیست؛ از همان روزی که تیم برانکو در میان تشویق‌های پرشمار تماشاگران جام را به خاطر تفاضل گل از دست داد شکل گرفت و هرچه به جلوتر رفتیم تا جایی ریشه دواند که جایش را به خود فریبی و انکار داد. آن جا بود که سناریوی تخریب پرسپولیس پایه‌ریزی شد و رقیبان که خود را در موضع ضعف می‌دیدند برای سرپوش گذاشتن روی ناکامی‌ها و عقده‌هایی که سرکوب شد، به تهمت و افترا روی آوردند تا سلامت قهرمانی‌های پرسپولیس را زیرسوال ببرند. بعد از هر جامی که این تیم برد چو انداختند که بازی‌ها به نفع سرخ‌ها مهندسی‌شده بود و فدراسیون و وزارت ورزش پشت این تیم هستند. وقتی دیدند حریف پرسپولیس نمی‌شوند، باهم متحد شدند بلکه با قدرت بیشتری به این تیم ضربه بزنند. بینبار تهمت‌ها و توهین بلندتر از قبل فریاد شد و حتی کار به آوردن پرچم‌های بیگانه به ورزشگاه‌ها رسید. ولی با هر پرچمی که بالا رفت بزرگی پرسپولیس و حقانیت این تیم بیشتر جلوه‌گر شد و فینال‌هایی را به یاد همه آورد که خیلی‌ها در خواب‌شان هم ندیده بودند. اوج تناقض اینجاست که همین‌ها قهرمانی‌های پرسپولیس را مهندسی‌شده می‌دانند، اما در حسرت بازی مقابل کره‌ای‌ها و ژاپنی‌ها هستند و از افتخارات دیگران مایه می‌گذارند!
جالب‌تر اینکه اگر از این افراد سند و مدرک بخواهید، چیزی برای ارائه ندارند، حتی به جرات می‌شود گفت حرفی که می زنند خودشان را هم قانع نمی‌کند. به طور مثال 2 سال از روزی که امیر قلعه‌نویی وعده این کار را داده بود گذشته است و هنوز این مربی که آن روزها مربی سپاهان بود اسناد و مدارکی که می‌گفت در حال جمع‌آوری آن‌هاست تا اثبات کند نتایج مهندسی‌شده است ارائه نداده. البته که مقصر اصلی این اتفاق کمیته اخلاق است که اجازه می دهد هرکسی هر چه دلش می‌خواهد به دیگران نسبت دهد. نکته اینجاست قلعه‌نویی این صحبت‌ها را در روزی مطرح کرد که اشتباهات داوری به سود تیمش بود و تیمش در خانه با گل به خودی باخت. اتفاقا همین چند روز قبل سالگرد آن بازی تاریخی بود که پرسپولیس تیم سپاهان را در مرحله نیمه‌نهایی از حذفی کنار زد و با رسیدن به فینال قهرمان شد. آن روز تیم قلعه‌نویی با وجود اینکه داور به سودش دمید و یک پنالتی‌اشتباه به نفعش گرفت بازهم زور لازم را برای بردن نداشت. اگر کیانی ضربه پنالتی‌اش را از دست نمی‌داد و یزدانی گل به خودی نمی‌زد جای دو تیم عوض می‌شد و اشتباه داور هم از دید حریف یک اشتباه انسانی بود نه بیشتر. ولی حق به حقدار رسید تا سرمربی تیم بازنده دوباره به فدراسیون حمله کند. از این دست موارد بسیار زیاد است. یکی از دلایلی که باعث شده تا موفقیت‌های پرسپولیس ادامه داشته باشد غرق شدن رقبا در مسايل حاشیه‌ای بوده. این خودفریبی‌ها آن‌قدر ادامه داشت که حتی آن‌ها را از ضعف‌های خود غافل کرد. شاید اگر آن‌همه زوری که تخریب پرسپولیس گذاشتند را در زمین مسابقه صرف می‌کردند حداقل توانسته بودند سهمیه آسیایی بگیرند، ولی آن‌ها حتی از اینکه با پرسپولیس رو در رو شوند هم واهمه داشتند و به رختکن و کشورهای همسایه پناه بردند .
البته رقبا در سال‌های گذشته تا جایی که می‌توانستند ولخرجی کردند و مربی و بازیکن باکیفیت و گران جذب کردند، ولی توان رقابت با پرسپولیسی که تضعیف‌شده بود را هم نداشتند.
حالا هم که زورشان به پرسپولیس نمی‌رسد بازهم قصد دارند بیرون از زمین ترمز این تیم را بکشند.
پرسپولیس امسال 2 بار به اصفهان رفت و هر بار مورد حمله هواداران قرار گرفت. یک‌بار برای بازی با سپاهان که مثل همیشه بدون ماجرا نبود. قبل از این بازی مثل هواداران رقیب با تجمع مقابل هتل پرسپولیس به سر دادن شعار پرداختند و اتوبوس سرخ‌ها را نزدیک به یک ساعت با ترافیک ساختگی روی پل معطل کردند. بعد از بازی هم که مدافع سپاهان با پرسپولیسی‌ها درگیر و تنش ایجاد کرد و اتفاقات بعدش که منجر به محرومیت چند بازیکن شد.
چیزی که بیشتر از همه در این ماجرا جلب‌توجه می‌کرد آمادگی جالب توجه مستندساز باشگاه سپاهان در صحنه بود و فیلمی که یکی از اعضای حریف را در حالی که دست فیلمبردار را گرفته و از او می‌خواهد اتفاقات را شکار کند! هر چه تصاویرهای بیشتری از درگیری‌های آخر بازی منتشر شد، این فرضیه که اتفاقات برنامه‌ریزی‌شده بود را قوت بخشید. گرچه که اراده‌ای برای کنکاش ماجرا نبود و مثل بازی دربی کمترین مجازات برای مقصرین اصلی صادر شد.
سلب میزبانی از پرسپولیس هم شاهکار بود و حالا باید منتظر ماند و دید این تیم برای اینکه مقابل نارنجک چند موتورسوار بوده چه جریمه‌ای خواهد شد؟ البته هواداران پرسپولیس معتقدند با توجه به اینکه در جریان بازی قبلی یکسری رفتارهای مشابه رخ‌داده است،نارنجکی که به اتوبوس تیم‌شان زده شد کار طرفداران سپاهان است و این اتفاق را از چشم ذوبی‌ها نمی‌بیند.
نکته اینجاست هر 2 تیم اصفهانی در دور رفت به تهران آمدند و به بهترین شکل از آن‌ها میزبانی شد. یعنی اینکه حداقل پرسپولیسی‌ها این پیغام را به سپاهانی دادند که می‌خواهند در فضایی دوستانه و سالم با آن‌ها رقابت کند و حتی گل محمدی بارها به تعریف از تیم سپاهان و سرمربی این تیم پرداخت و عکس آن را هم شاهد بودیم و رفتارهای مثبت محرم نویدکیا دلگرم‌کننده بود. اما بدون تعارف سپاهانی‌ها روزی که میزبان پرسپولیس بودند با برخی رفتارها غافلگیرمان بودند، خطاهای خشن وسط زمین که این تصور را به ذهن هر ببینده‌ای می‌آورد که آن‌ها به قصد مصدوم کردن سرخ‌ها بازی می‌کنند و آن از اتفاقات بازی که باعث شد در رسانه‌ها و فضای مجازی این حرف‌ها بپیچد که سپاهانی‌ها از عمد به دنبال محروم و مصدوم کردن سرخ‌ها بودند تا نفرات کلیدی این تیم به دربی نرسند. حرف‌وحدیث‌هایی که مورد تایید نیست، ولی اتفاقات اخیر کاری کرد تا روابط دو تیم که رو به بهبودی بود دوباره شکراب شود.
مخصوصا که در روزهای اخیر خبری مطرح‌شده مبنی بر اینکه باشگاه سپاهان دنبال محرومیت پرسپولیس است. ماجرا از این قرار است پرسپولیسی‌ها تا 17 خرداد فرصت دارند مطالبات شایان مصلح که مربوط به دوران حضور این بازیکن است و در حدود 500 میلیون تومان می‌باشد را پرداخت کنند و شنیده می‌شود قرار است که این پول را به زودی از محل کمک‌های مردمی به باشگاه بپردازند.اگر سرخ‌ها در مدت باقی مانده بدهی‌اش را ندهد دچار جریمه مالی و حتی کسر امتیاز می‌شود. این‌طور که رسانه‌ها خبر دادند باشگاه سپاهان بیشتر از خود مصلح پیگیر دریافت طلب بازیکن است که این در نوع خود عجیب است. البته وکیل مصلح این حرف‌وحدیث ها را رد کرده و گفته است این موضوع صحت ندارد و فقط باشگاه سپاهان می‌گوید چگونه وقتی ما یک طلبکار داشته‌ باشیم به‌سرعت فدراسیون فوتبال نامه زده و ما را به کسر امتیاز و کارهای دیگر تهدید می‌کند اما برای تیم‌های دیگر تبعیض قائل می‌شود. بحث‌شان این است و پیگیر بدهی پرسپولیس به مصلح نیستند.
از صحبت‌های وکیل مصلح این‌طور برداشت می‌شود که حرف این موضوع به میان آمده،چون اگه حرفی زده نمی‌شد این بحث هم وسط نبود که چرا فدراسیون قائل می‌شود و این صحبت‌ها. حالا با فشار به این بازیکن برای گرفتن طلبش بوده یا همان اعتراض نصف و نیمه به فدراسیون.
باشگاه پرسپولیس از اسفند پارسال به دنبال توافق مالی با مصلح بود و اگر شرایط مالی باشگاه مساعد قطعا طلب این بازیکن را پرداخت کند، نه اینکه بعد از 2 سال بخواهد روی کمک مردم دنبال تسویه طلب بازیکنش باشد. و این خودش نشان‌دهنده اوج مظلومیت پرسپولیس است. زمانی که بحث ممنوعیت ورود خارجی‌ها مطرح شد سپاهانی بیشتر از همه به این قضیه معترض بودند و می‌گفتند که این قانون نباید شامل تیم‌هایی چون آن‌ها شود که بدهی ندارند که این نشان‌دهنده قدرت مالی این باشگاه است. حالا همین تیم از استطاعت مالی خوبی برخودار است به دنبال کسر امتیاز از رقیب مستقیمش است که اگر این‌طور باشد باید به حال این فوتبال تاسف خورد که تیم‌ها در بیرون زمین دنبال زمین زدن یکدیگر هستند تا به هدف برسند. همین الان بازیکنان و مربیان زیادی در پرسپولیس از تیم‌های سابق خود طلب دارند اما هیچ‌وقت ندیدیم که باشگاه بخواهد در این موضوع مداخله کند و برای حریفانش حاشیه ‌ایجاد کند. نه پرسپولیس که درخیلی از تیم‌ها هم این رفتارها انجام نمی‌گیرد، چرا که دور از اخلاق و قواعد بازی جوانمردانه است.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.