۵ سهمیه به تیم‌های دوم رسیدلطف شاگران برانکو به تیم‌های آسیایی!

0 12

با باخت یک بر صفر تیم ملی فوتبال عمان مقابل قطر در گروه E رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 20222 سرگروهی تیم ملی قطر قطعی شود و سهمیه صعود تیم‌های دوم به عدد پنج رسید.

به گزارش پرسپولیس نیوز، با توجه به میزبانی تیم ملی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲، اگر آن‌ها در گروه E مسابقات دور دوم مرحله مقدماتی سرگروه می‌شدند یا در جایگاه دوم قرار می‌گرفتند، یک تیم جایگزین آن‌ها به دور نهایی صعود می‌کرد. قطری‌ها شب گذشته در حالی مقابل عمان صف‌آرایی کردند که با پیروزی در این این دیدار سرگروهی‌شان در گروه E این رقابت‌ها قطعی می‌شد. قطعی شدن این سرگروهی هم به این معنا بود که ۷ تیم برتر سرگروه به همراه پنج تیم دوم می‌توانند به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کنند.

اتفاقی که رخ داد و شاگردان برانکو ایوانکوویچ در اولین حضور رسمی این سرمربی روی نیمکت عمانی‌ها نتیجه را واگذار کردند و تیم ملی قطر با تک گل حسن الهیدوس از روی نقطه پنالتی توانست ۲۲ امتیازی شود و صدرنشین شود.

در هشت گروه این رقابت‌ها چین، اردن، ایران، ازبکستان، عمان، تاجیکستان، امارات و لبنان تیم‌هایی هستند که به عنوان تیم دوم این هفته از رقابت‌ها را پشت سر گذاشتند و باید دید در پایان 5 تیمی که جواز صعود به مرحله نهایی را به دست می‌آورند، کدام‌ها هستند.

از طرفی کنار کشیدن کره شمالی از گروه خود، معادلات را پیچیده کرد و باعث شد فیفا اعلام کند که برای تعیین تیم دوم، نتایج بهترین تیم‌های دوم با تیم آخر گروه محاسبه نمی‌شود. تیم ملی ایران هم به عنوان یکی از بهترین تیم های دوم مطرح است.

جدول تیم‌های دوم به شرح زیر است:

۱- لبنان ۴ بازی، ۱۰ امتیاز

۲- ازبکستان ۵ بازی، ۹ امتیاز تفاضل ۶+

۳- امارات ۵ بازی، ۹ امتیاز تفاضل ۵+ گل زده ۱۰

۴- ایران ۵ بازی، ۹ امتیاز تفاضل +۵ گل زده ۹

۵- عمان ۵ بازی، ۹ امتیاز تفاضل ۳+

۶- چین ۴ بازی، ۷ امتیاز تفاضل ۶+

۷- اردن ۴ بازی، ۷ امتیاز تفاضل ۵+

۸- تاجیکستان ۵ بازی، ۴ امتیاز

تیم ملی فوتبال ایران جمعه باید در دیدار برابر کامبوج قرار گرفت. نتیجه ای که برای تعیین بهترین تیم‌های دوم محاسبه نمی شود ولی در صورتی که ایران بتواند کامبوج را شکست دهد و عراق موفق به شکست هنگ‌کنگ نشود، شاگردان اسکوچیچ با توجه به تفاضل گل بهتر در صدر جدول گروه قرار می گیرند. با توجه به فشردگی جدول رده بندی و نقش تفاضل گل، هنوز کار تمام شده نیست و تیم ملی فوتبال ایران باید دیدار برابر عراق را نیز بسیار جدی بگیرد تا بتواند راهی دور نهایی انتخابی جام جهانی شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.