این برنامه‌ریزی ناجوانمردانه استشافعی: ۱۵ چاه نفتی برای بدهی مدیران قبلی لازم است

0 51

این روزها خیلی‌ها از برنامه‌ریزی سازمان لیگ در خصوص بازی‌های لیگ برتر انتقاد می‌کنند. در خصوص لیگ یک اما انتقادها به گونه دیگری است. صحبت از تبانی و فوتبال ناپاک است.


به گزارش پرسپولیس نیوز‏ ‏‏، محمود شافعی بازیکن سابق پرسپولیس، یکی از سردمداران مبارزه با این‌گونه بحث‌هاست که پیش از این نسبت به تبانی محرز در مسابقات انتقاد تندی را مطرح کرده بود.
او هدایت تیم گل ریحان را در لیگ یک برعهده دارد و تیمش این روزها برای سقوط نکردن می‌جنگد. در مورد مسايل روز فوتبال با پیشکسوت پرسپولیس و سرمربی گل ریحان صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با محمود شافعی را در زیر می‌خوانید:

-طی هفته‌های گذشته نسبت به اتفاقاتی که در لیگ یک رخ داد و شائبه‌هایی که ایجادشده، واکنش نشان دادید. این‌طور که پیداست دارد در لیگ یک تبانی‌هایی اتفاق می‌افتد.

اینکه انکارناپذیر است. خیلی عوامل و مسائل در لیگ یک وجود دارد که توسط افرادی که در حاشیه تیم‌ها قرارگرفته‌اند به وجود می‌آید و بازیکن را در مسیر اغفال و غیر فوتبالی قرار می‌دهند. من یک تیم پاک و خیلی سالم در اختیار دارم، به شرافت این‌ها قسم می‌خورم که کاملا از جان مایه می‌گذارند و با ایمان و باشرف بازی می‌کنند. من 12-13 نفر در اختیار دارم که همدل شدند تا از آبروی خود و تیم‌شان حفاظت کنند. هیچ انگ و برچسبی به این‌ها نمی‌خورد، البته که شیطنت اطراف تیم زیاد است و عده‌ای وعده و وعید می‌دهند من اما مبارزه می‌کنم و امیدوارم نتایج در زمین رقم بخورد.

-تیم‌تان در جدول چه وضعیتی دارد؟

ما ته جدول هستیم، البته من 4-5 بازی هست که آمده‌ام. متاسفانه تیم را کاملا غیرفنی بسته‌اند. هر جای کار را می‌گیریم، یک جای دیگرش می‌لنگد. با این وجود برای سقوط نکردن می‌جنگیم. هرچند که اجازه جذب بازیکن هم نداریم. من حتی نمی‌توانم 3 تعویض کامل انجام دهم. 3 بازیکنم مصدوم‌اند و 3 تا هم محروم. وضعیت آشفته‌ای است.

محمود شافعی در گفت و گو با پیروزی: ۱۰ امتیاز، اندوخته خوبی است اما کافی نیست

-این بحث‌های غیر فوتبالی که می‌گویید از کجا نشات می‌گیرد؟

من دوست دارم فیلم بازی روز سه‌شنبه‌مان با قشقایی را در اختیار مردم قرار دهند که همه ببینند داور چه ناجوانمردانه قضاوت کرد به طوریکه صدای آن‌ها هم درآمد. جالب بود که مربی آن تیم هم دیگر شاکی شده بود. مگر می‌شود در یک بازی سه تا پنالتی به نفع یک تیم بگیرند؟ متاسفانه نظارت نیست، سازمان لیگ هم بازی‌ها را رصد می‌کند اما سازمان لیگ به‌تنهایی کاری از دستش برنمی‌آید. اشتباهات عمدی و غیرعمدی داوری بیداد می‌کند و این مسائل تیم‌ها را نابود می‌کند. عزیزی خادم و بهاروند اگر می‌خواهند لیگ سالمی داشته باشیم باید نظارت‌ها خیلی بیشتر از این باشد. دیروز تیم من در شهری بازی کرد که مدعی سقوط بود و تیم میزبان نگذاشتند بازی پخش زنده شود، این شبهه برانگیز است. 4 میلیون پولی نیست که به صداوسیما ندهی، با همین رقم کنداکتور صداوسیما را برای پخش زنده رزرو می‌کنند اما بازی ما با قشقایی پخش زنده نشد. اشتباهات داوری در این بازی کاملا محرز بود. فیلم بازی را خود باشگاه قشقایی ضبط کرده، بگویید پخشش کند تا همه ببینند چه اتفاقاتی رخ داد.

-تیم‌ملی هم در منامه موفق به شکست بحرین شد.

تیم‌ملی در روند خیلی خوبی قرارگرفته و یک بازی مقتدرانه و مصمم را مقابل بحرین انجام داد. قول می دهم اگر مقابل عراق، 50 درصد بازی با بحرین هم باشد، این تیم را شکست می‌دهد. فوتبال ما پوست‌انداخته، نسل خوبی را کیروش به یادگار گذاشت و این نسل ادامه پیدا کرد. صعود از این گروه کار بزرگی نیست، مرحله بعد مهم است که سمت جام جهانی برویم. باید خیلی مجهز شویم، از نظر بازی تدارکاتی افتضاح هستیم. برای اینکه تیم بین‌المللی باشیم، نیاز به تدارکات بهتر داریم.

-پرسپولیس در آغاز دوباره لیگ می‌تواند اقتدار گذشته‌اش را حفظ کند؟

پرسپولیس اکنون چند بازیکنش را در تیم‌ملی دارد و متاسفانه طوری برنامه‌ریزی کرده‌اند که بلافاصله بعد از بازگشت از بحرین، یک بازی مهم در سوپر جام دارد. این ناجوانمردانه است، برنامه‌ریزی باید برای همه تیم‌ها عادلانه باشد اما با این حال مطمئن هستم که 3 جام را امسال می‌گیریم. لیگ و حذفی و سوپر جام می‌تواند برای پرسپولیس باشد.

-اما مشکلات مالی زیادی هم هست. رادو فسخ کرده، بازیکنان پول چندانی نگرفته‌اند، پرونده‌های زیادی در فیفا داریم.

متاسفانه اسپانسرهای طرف قرارداد بخش زیادی از تعهدات را در اختیار مدیران قبلی قرار داده‌اند. شکوری و سمیعی زحمت می‌کشند اما بستر بدهی برای این باشگاه گسترده است. نمی‌دانند کجا را جمع کنند. 15-16 چاه نفت لازم است تا پرسپولیس را از چاهی که مدیران قبلی درست کرده‌اند، خارج کند!

-و فرهاد مجیدی، او همچنان هر از چند گاهی به پرسپولیس بند می‌کند. مشکلات استقلال چه ربطی به پرسپولیس دارد؟

من توصیه می‌کنم این دوست عزیز من که خیلی هم دوستش دارم، اگر تمرکزش را روی ساختار و شکل تیمی خودش بگذارد، می‌تواند سبک فوتبال استقلال بهتر کند مثل همان کاری که یحیی و کادرش بعد از رفتن برانکو و کالدرون انجام دادند. صحبت از این مسايل کلیشه‌ای است و هیچ کمکی به فرهاد نمی‌کند. من دوست دارم فرهاد را فوتبالی و فنی ببینم.

مجیدی تمرکزش را روی تیم خودش بگذارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.