مقدماتی جام جهانی 2022ایران 10 – 0 کامبوج؛ جشن گلریزان!

0 49

تیم ملی ایران در هفتمین بازی خود از بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 به مصاف کامبوج رفت.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، گزارش لحظه به لحظه این بازی به شرح زیر است:

مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر؛ جمعه 1400/03/21

ورزشگاه:ملی بحرین

داور:کیم جونگ هیئوک از کره جنوبی 

کمک ها:کانگ دونگ هو از کره جنوبی و احمد مونس نادی الرواله از اردن

ترکیب تیم ملی ایران:امیر عابدزاده، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده(دقیقه 46 مجید حسینی)، میلاد محمدی(دقیقه 46 میلاد سرلک)، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی طارمی(دقیقه 46 کریم انصاری فرد)، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش(کاپیتان)(دقیقه 68 کاوه رضایی)، احمد نورالهی(دقیقه 55 مهدی قائدی)، علی قلی‌زاده و سعید عزت‌الهی.

ترکیب تیم ملی کامبوج:کئو سوکسلا، کن چانسوفیک، سئوی ویسال، تس سامبات، لیم پیسوت،سنگ چانتها، کوچ سوکومفک، سوس ساهانا، کئو ساکفینک، سور روتانا و چنگ مینگ.

 

اخطار:

  • ایران:
  • کامبوج:کئو سوکسلا(44)

شرح گل:

دقیقه 16(ایران 1 – 0 کامبوج):علیرضا جهانبخش از روی نقطه پنالتی گل اول ایران را به ثمر رساند.

دقیقه 22(ایران 2 – 0 کامبوج):کرنر علی قلی زاده از سمت را شجاع خلیل زاده با ضربه‌ سری راحت تبدیل به گل کرد که البته اشتباه دروازه‌بان کامبوج در خروج  در گل شدن توپ بی تاثیر نبود.

دقیقه 27(ایران 3 – 0 کامبوج):پاس بلند علیرضا جهانبخش از میانه زمین پشت مدافعین کامبوج به مهدی طارمی رسید و این مهاجم تیم ملی موفق شد با یک ضربه دقیق پای چپ، گل سوم تیم اسکوچیچ را به ثمر برساند.

دقیقه 32(ایران 4- 0 کامبوج):حرکت زیبای میلاد محمدی و سانتر وی را مدافع تیم کامبوج به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا اختلاف به چهار گل برسد.

دقیقه 61( ایران 5 – 0 کامبوج):پاس تکضرب مهدی قائدی ، میلاد محمدی را صاحب موضعیت کرد و این بازیکن برای پنجمین بار دروازه حریف را گشود.

دقیقه 64(ایران 6 – 0 کامبوج):سانتر سامان قدوس از سمت راست را مرتضی پور علی گنجی به زیبایی تبدیل به گل ششم تیم ملی کرد.

دقیقه 80 (ایران 7 – 0 کامبوج): کریم انصاری‌فرد موفق شد تا پنالتی کسب شده توسط مهدی قائدی را به هفتمین گل تیم ملی تبدیل کند.

دقیقه 84 (ایران 8 – 0 کامبوج):سانتر زیبای صادق محرمی از سوت راست را کاوه رضایی با ضربه سری دقیق تبدیل به گل هشتم کرد تا طلسم گل نزدن‌هایش شکسته شود.

دقیقه 84 (ایران 9 – 0 کامبوج): پاس کات بک قدوس به قائدی رسید تا مهاجم تکنیکی تیم ملی پس از دریبل با یک شوت محکم طاق دروازه کامبوج را فرو بریزد.

دقیقه 87 ( (ایران 10 – 0 کامبوج):توپ ربایی مهدی قائدی در میانه زمین و پاس وی به کریم انصاری فرد رسید تا این مهاجم یک موقعیت را برای کاوه رضایی خلق کند و این مهاجم موفق شد دهمین گل تیم ملی را به راحتی وارد دروازه حریف کند.

شرح بازی:

تیم ملی فوتبال ایران امروز در هفتمین بازی خود در ورزشگاه ملی بحرین به مصاف کامبوج رفت. این در حالی بود که به احتمال فراوان 14 گل ملیپوشان در بازی رفت مقالل این تیم محسوب نخواهد شد.

همانطور که پیش بینی می شد ، در نیمه نخست شاگردان اسکوچیچ موفق شدند 4 گل وارد دروازه حریف کنند و سعید عزت اللهی نیز در دقیقه 45 می توانست برای پنجمین بار دروازه حریف را از روی نقطه پنالتی باز کند اما موفق نبود.

در نیمه دوم کامبوجی ها بیشتر به دفاع روی آوردند و از این رو دقایقی به طول انجامید تا گل پنجم و ششم را وارد دروازه آنها شود.

کامبوجی ها باز هم مقابل تیم ملی ایران نتوانستند مقاومت کنند و حاصل این بازی 10 گل برای تیم ملی بود . لازم به ذکر است سایر تیم های همگروهی ایران نتوانسته اند تعداد گل های زده خود به کامبوج را دو رقمی کنند.

با توجه به پیروزی ایران در این بازی و احتساب امتیازهای آن ، شاگردان اسکوچیچ با انجام 7 بازی 15 امتیازی شده و با صدر نشینی موقت چشم به دیدار عراق مقابل هنگ کنگ دوختند.

حواشی:

*دقیقه 10 مسابقه داور قبل از زدن کرنر دوم تیم ایران به بازیکنان کامبوج تذکر داد تا بازیکنان تیم ملی ایران را با دست نگیرند. نورالهی بازیکن تیم ملی هم در این صحنه حضور داشت و نظاره گر صحبت های داور کره‌ای بود.

* دقیقه 15 داور کره‌ای به سود تیم ملی کشورمان اعلام پنالتی کرد که با اعتراض شدید بازیکنان کامبوج همراه بود و آنها معتقد بودند که خطایی روی جهانبخش مرتکب نشده‌اند.

* مسابقه دو تیم در ورزشگاه ملی بحرین که زمین مناسبی دارد برگزار می شود اما مسابقه دو تیم ایران و عراق در ورزشگاه المحرق که زمین ناهمواری دارد برگزار خواهد شد.

* بازیکنان کامبوج که برای اعلام پنالتی اول به سود ایران به شدت به داور معترض شدند اعلام پنالتی دوم را به راحتی پذیرفتند و کوچکترین اعتراضی به داور نداشتند.

* عزت الهی در دقیقه 45 نتوانست ضربه پنالتی تیم ملی را تبدیل به گل کند و ضربه او به تیرک افقی دروازه برخورد کرد.

* خلیل زاده و احمد نوراللهی در پایان نیمه اول دست در گردن یکدیگر و با خوش و بش راهی رختکن شدند.

* عزت اللهی تنها بازیکن تیم ملی کشورمان بود که با ناراحتی به سمت رختکن رفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.