برزگر: پرسپولیس ۲ – هیچ دربی را می‌بردصددرصد رقبا این هفته‌ها اشتباه می‌کنند

0 8
برزگر: پرسپولیس ۲ - هیچ دربی را می‌بردصددرصد رقبا این هفته‌ها اشتباه می‌کنند

پرسپولیس 2 بر صفر آلومینیوم را شکست داد، همچنان در صدر جدول به دنبال گلات قهرمانی است. هم تنها باخت دور رفت جبران شد و هم تیم یک هفته به قهرمانی نزدیک‌تر.
سرخپوشان که چندی پیش اولین جام سال 1400 را با غلبه بر تراکتورسازی در سوپر جام از آن خود کردند، روز پنجشنبه برای رسیدن به جام بعدی، باید استقلال را از پیش رو بردارند تا به جمع 4 تیم برتر جام حذفی برسند. البته استقلالی‌ها که مدت‌هاست بازی را در خارج از زمین دنبال کرده و متوجه شده‌اند که دیگر حریف قرمزها نیستند، در آستانه رویارویی با شاگردان یحیی گل محمدی از این مربی به کمیته اخلاق شکایت برده‌اند. پرواضح است که آن‌ها قصد برهم زدن تمرکز پرسپولیس را دارند تا از این طریق در مسیر موفقیت‌هایش خلل ایجاد کنند؛ البته سرخ‌ها هم در سال‌های اخیر نشان داده‌اند که از چالش‌های بسیار بزرگ‌تر نیز با درایت و همدلی خارج شده‌اند.
محمد برزگر چپ پای سابق قرمزپوشان در همین رابطه مخاطب روزنامه پرسپولیس بود. صحبت‌های او را در زیر می‌خوانید:

-قبل از آنکه به بازی‌های پیش روی پرسپولیس برسیم، در مورد مسوولیت جدیدتان صحبت کنیم. قبلا هم با ادموند سابقه همکاری داشتید؟
من مدیر تیم جوانان شدم، با ادو قبلا همبازی بودیم اما این اولین همکاری رسمی ما در بخش مربیگری است.
-کار را شروع کردید؟
2 هفته‌ای هست که کارمان شروع شده، تست‌ها را پشت سر گذاشتیم. یک تیم خوب بستیم، لیست پر شده و داریم شروع می‌کنیم، یکی، دو روز است که تمرینات بدنسازی آغاز شده.
-سال گذشته تیم رده خوبی نداشت، چقدر امید داریم که امسال وضعیت بهتر شود؟
آن شاءا… تیم خوبی را روانه مسابقات می‌کنیم. تیم پارسال هفتم شده، امسال حمایت باشد شرایط خوبی داریم و به قهرمانی فکر می‌کنیم.
-به نظر می‌رسد مشکل اصلی تیم‌های پایه، عدم حمایت مالی از سوی باشگاه باشد.
امیدوارم به پایه رسیدگی کنند و وضعیت مثل سال‌های گذشته نباشد.
-شما قبلا هم با تیم‌های پایه کار کردید و در جریان همه مشکلات هستید.
قبلا هم جوانان بودم.
-انتقادات زیادی هم از انتخاب‌های باشگاه در مورد تیم‌های پایه صورت گرفت.
پنجمین سالی است که کنار تیم پایه پرسپولیس هستم. عملکرد من همه جوره مثبت بوده، البته هر انسانی اشتباهاتی دارد اما اینجا تمام مسوولیتم را به‌خوبی انجام دادم. در مورد بقیه هم هیچ صحبتی ندارم و فقط حرف خودم را می‌زنم.
-بازی با آلومینیوم دیداری بود که بشود دربی را به واسطه آن پیش‌بینی کرد؟
خب این خیلی خوب بود که نتیجه دور رفت جبران شد. البته پیش از بازی هم مشخص بود که تیم شکل خیلی بهتری در مقایسه با دیدار رفت دارد. یک موضوع کلی باید بگویم و آن اینکه خیلی خوشحالم تیم‌مان شخصیت قهرمانی دارد. این شخصیت تیمی خیلی مهم است که در راه رسیدن به موفقیت به تیم کمک می‌کند. بازی‌های لیگ برتر رو به اتمام هست، هر بازی 6 امتیاز برای پرسپولیس دارد. پرسپولیس باید فارغ از نتایج تیم‌های دیگر، فقط روی کار خودش تمرکز کند. هر 3 بازی مانده‌اش را ببرد، از آن‌طرف آن‌ها هر نتیجه‌ای هم بگیرند، باز پرسپولیس قهرمان است. این خیلی خوب است که سرنوشت تیم دست خودش است. هر سه بازی را ببرد نیازی به فکر کردن به نتایج دیگر بازی‌ها ندارد.
-این فاصله نزدیک را قبلا هم در دوره بازیگری‌تان تجربه کردید.
یک تجربه‌ای که خودم در سال 80 داشتم را می‌گویم. سالی که خدا کمک کرد و ما قهرمان شدیم، قشنگ یادم هست، همین حرف را علی آقا در رختکن به ما گفت. مشابه وضعیت امروز بود، شاید 4-5 بازی به اتمام لیگ مانده بود. ما امتیاز عقب بودیم، علی آقای پروین به گفت ما باید همه را ببریم و کاری به بقیه نداشته باشیم. خوشبین ترین هوادار هم فکر نمی‌کرد ما قهرمان شویم اما پرسپولیس در پایان به قهرمانی رسید، چرا؟ چون ما فقط بردیم. شک نکنید تیم‌های دیگر صد درصد اشتباه می‌کنند ولی تیم ما اشتباه نکند و بازی‌ها را ببرد و فارغ از نتایج دیگر تیم‌ها، قهرمان خواهد شد.
-خصوصا آنکه هفته آخر استقلال و سپاهان بازی رودررو دارند.
من هم حرفم همین است. آن‌ها بالاخره امتیاز از دست می‌دهند.
-دربی حذفی در پیش است. همین پنجشنبه 2 تیم به مصاف هم می روند.
این بازی خیلی مهم و حساس است مثل همیشه، ولی می‌توانم بگویم ما خیلی از لحاظ روحی، تاکتیکی و تکنیکی و جسمانی سرتریم.
-ظاهرا عیسی آل‌کثیر و کمال کامیابی نیا به دربی نمی‌رسند.
هر 2 بازیکنان تاثیرگذاری هستند ولی ما نفراتی داریم که خیلی می‌توانند به تیم کمک کنند. خدا را شکر پرسپولیس الان مهره‌هایی دارد که همه در یک سطح آمادگی هستند. نیمکت‌نشین‌ها همه شرایط خوبی دارند.
-نتیجه را هم پیش‌بینی می‌کنید؟
2- هیچ پرسپولیس می‌برد.
-و گلزن؟
مغانلو و عبدی.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.