ترابی در بزنگاه لیگ به داد پرسپولیس رسیدبا این ستاره می‌توان درخشید!

0 18

شیوا دورانگر – خبرنگار: مهدی ترابی یکی از بهترین‌های لیگ در نیم‌فصل دوم بوده است. از زمانی که این هافبک خوش تکنیک به فوتبال ایران بازگشته، دوباره درخشش را از سر گرفته است و برای پرسپولیس در اغلب بازی‌ها گل زده یا پاس گل داده است.

ستاره‌ای که عرب‌ها قدرش را ندانستند، حالا درجایی که به آن تعلق دارد هنرنمایی می‌کند. در میان همه نامداران حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، بهترین پاسور لقب می‌گیرد و به تیمش برای صعود از مسابقات کمک می‌کند. در جام حذفی تاثیرگذار ظاهر می‌شود و در بازی‌های لیگ برای تیمش گل‌های مهم می‌زند تا دوباره یادمان بیندازد با اشتباهات مدیریتی  چه راحت این جواهر ارزشمند را از دست دادیم؛ جواهری که در همین مدت کوتاه فقط ۷ گل را منهای ۸ پاس گلش در ۱۹ مسابقه‌ای که در ترکیب بوده در مسابقات مختلف به‌جای نهاده است.

ترابی و کسب ۹ امتیاز برای پرسپولیس

گل محمدی بهتر از هرکسی به توانایی‌های ترابی ایمان داشت و بی‌دلیل نبود این‌همه اصرار به بازگشت بهترین گلزن فصل قبلش داشت. ستاره‌ای که گرچه خیلی دیر، ولی خوشبختانه بازگشت و حالا درجایی که باید باشد مثل قبل می‌درخشد و استعداد و هنر خدادادی‌اش را به رخ می‌کشد. یک چشمه از هنرنمایی این بازیکن را در همین بازی اخیر دیدید که با چه مهارتی پای مغانلو را بعد از هفته‌ها به گل باز کرد و توانست روی همکاری با این بازیکن چهارمین گل فصلش را برای پرسپولیس بزند. همین 2 هفته قبل هم او بود که چراغ اول را برای پرسپولیس جلوی گل گهر روشن کرد و با دبلی که انجام داد تیمش را به 3 امتیاز ارزشمند رساند. نکته اینجاست که ترابی آخرین بار در هفته هجدهم به نفت مسجدسلیمان گل زده و چندهفته‌ای بود موفق به باز کردن دروازه تیمی نشده بود. اما درست سر بزنگاه دوباره به داد پرسپولیس رسید و در روزهایی که این تیم بیشتر از هر وقتی برای ماندن در صدر به برد نیاز داشت راه باز کردن دروازه‌ها را پیدا کرد. تا اینجای فصل تیم پرسپولیس با گل‌های ترابی ۹ امتیاز در لیگ به دست آورده است.

تاثیر‌گذاری ترابی روی ۶ گل

این بازیکن در جریان برتری مقابل نساجی و آلومینیوم هم پاس گل داده بود و به عبارتی روی ۶ گل تاثیر مستقیم گذاشته است. البته ترابی یک پنالتی هم برای پرسپولیس در مقابل نفت مسجدسلیمان گرفت که امید عالیشاه این ضربه را از دست داد.او در حالی برای پرسپولیس در مسابقات اخیر درخشیده است که هیچ‌گاه یک پست ثابت نداشته و مرتبا مجبور به تغییر پست شده است. گاهی به‌عنوان وینگر راست، گاهی در نقش وینگر چپ و بعضاً حتی مهاجم. اما در هر سیستم و پستی که بازی گرفته شده است موثر ظاهر شده است. چه‌بسا اگر ترابی به قطر کوچ نمی‌کرد و در پرسپولیس می‌ماند می‌توانست خیلی به تیم کمک کند. به طور مثال اگر پرسپولیس در بازی رفت با آلومینیوم این بازیکن را داشت شاید سه امتیاز را در اراک از دست نمی‌داد، یا برابر نفت مسجدسلیمان، ذوب‌آهن و نساجی پیروز شود. یکی از دلایلی که باعث شد پرسپولیس نتواند مثل دوره قبل بین خودش و رقبا فاصله ایجاد می‌کند شاید مهم‌ترین دلیل آن از دست دادن برخی بازیکنان در فصل و انتقالات ازجمله همین ترابی بود. این بازیکن در فصل قبل توانسته بود ۱۱ گل بزند و ۵ پاس گل دهد و همان‌طور که اشاره شد بهترین گلزن تیمش لقب بگیرد. گرچه کادر با دانش پرسپولیس هیچ‌وقت اجازه ندادند که فقدان ستاره‌های که جدا شدند در تیم حس شود و این تیم با قدرت در کورس قهرمانی ماند و برای دفاع از قهرمانی‌اش جنگید. اما این هم قابل کتمان نیست که حضور ترابی می‌توانست قدرت مضاعفی به پرسپولیس دهد و کمک کند تا این تیم در نیم‌فصل اول در برخی بازی‌ها امتیازات را راحت از دست ندهد. به‌هرحال بدون بازیساز و مهاجم تخصصی با این‌همه تیم پرستاره جنگیدن آسان نیست و دیدید بعد از جذب نفراتی چون ترابی، مغانلو، فرجی و بازگشت آل کثیر قدرت تیم چند برابر شد و تیم توانست در مصاف با رقیب سنتی توانست پیروز شود و از رقیب مستقیمش در اصفهان یک امتیاز باارزش بگیرد.

تکرار خاطرات خوش با شماره ۹

جالب اینجاست در فصل لیگ هجدهم که پرسپولیس برخی ستاره‌هایش را از دست داد و به خاطر محرومیت از نقل و انتقالات نتوانست از خریدهایش استفاده کند، بعد از تقویت خود توانست سپاهان را در نیم‌فصل دوم جا بگذارد. یکی از بازیکنانی که در این مقطع خیلی به پرسپولیس توانست کمک کند همین ترابی بود. ستاره شماره ۹ پرسپولیس در بازی مقابل رقیب سنتی با پاس گلی که به نوراللهی داد زمینه کسب ۳ امتیاز حساس را فراهم آورد; ۳  امتیازی که به مستحکم‌تر شدن جایگاه پرسپولیس در صدر جدول و فاصله گرفتن این تیم با سایر مدعیان تاثیر زیادی داشت. در جریان برتری 3 بر 2 برابر سایپا در هفته پایانی علاوه بر گلی که زد، یک پاس گل داد.

در هفته بیست و هشتم و بازی با دیگر مدعی لیگ یعنی تراکتورسازی باز هم این ترابی بود که ناجی پرسپولیس شد و تک‌گل بازی را ساخت. اوج کار ترابی در هفته آخر بود که در دیدار فینال گونه مقابل پارس جنوبی با پاس گلی که به بودیمیر داد باعث قهرمانی سرخ‌ها در شهر جم گردید. درخشش ترابی در این هفته‌های پایانی لیگ ما را به تکرار خاطرات خوش فصل هجدهم دلگرم کرده است. خصوصا که این روزها تیم پرسپولیس مسابقات مهمی را در پیش دارد. سرخ‌ها چند روز دیگر باید مقابل رقیب سنتی صف آرایی کنند. این بازی برای هر 2 تیم حکم مرگ و زندگی را دارد جون فقط یک تیم می‌تواند به مرحله بعد جام حذفی برسد و پرسپولیسی‌ها مصمم هستند با شکست دادن رقیب سنتی بتوانند شانس خود را در جام دوم نیز حفظ کنند. اتفاقات یکی از نفراتی که خیلی روی درخشش حساب می‌شود همین ترابی است. این بازیکن در مرحله قبل توانسته بود برای تیم گلزنی کرده و پاس گل دهد.  پرسپولیس بعد از رویارویی با استقلال مقابل تیم‌های تبریزی باید قرار بگیرد و در هفته آخر هم با پیکان بازی کند که همه این بازی‌ها برای پرسپولیس حکم فینال را دارد و هر امتیازی که از دست برود می‌تواند موقعیت تیم را در صدر جدول به خطر بیندازد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.