اگر در فضای مجازی توهین زیاد شده به خاطر برخی مدیران استحلالی: شک نکنید پرسپولیس امسال هم قهرمان است

0 15

میلاد اعظمی – خبرنگار: اسماعیل حلالی را می‌شود یکی از پیشکسوتان کاملاً منطقی و خوش‌صحبت فوتبال ایران و پرسپولیس معرفی کرد. کسی که حالا به‌عنوان سرمربی تیم امید پرسپولیس مشغول به فعالیت است و هدفش امسال معرفی چند بازیکن مستعد تیم امید به تیم بزرگسالان پرسپولیس است. بررسی شرایط تیم امید، بازی‌های باقی‌مانده پرسپولیس در لیگ برتر و البته حواشی اخیر فوتبال ایران باعث شد تا سراغ حلالی برویم و چند دقیقه‌ای با او صحبت کنیم. در زیر می‌توانید متن کامل گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با حلالی را بخوانید:

– ابتدا در مورد شرایط تیم امید و اردوی تیم در شاهرود صحبت کنید.

برای اردوی یک‌هفته‌ای به شاهرود آمدیم و سعی می‌کنیم در این مدت تیم را به آمادگی کامل برسانیم. با توجه به اینکه تیم امید پرسپولیس دیر بسته‌شده تمام تلاش‌مان این است که خودمان را به سطح شروع مسابقات برسانیم. خدا را شکر امکانات در شاهرود خوب است و مشکلی از این بابت نداریم.

– با توجه به اینکه تیم شما دیر بسته‌شده مشکلی بابت جذب بازیکن نداشتید؟

از ۲۵ نفر بازیکنی که در اختیار من هستند حدود ۲۰ نفر از بچه‌های جوانان یا امید پرسپولیس بودند. با توجه به اینکه هماهنگی بازیکنان کار بسیار دشواری است و زمان هم نداریم تصمیم گرفتیم که تغییرات زیادی در تیم نداشته باشیم.

– تیم امید پرسپولیس فصل گذشته در میانه‌های جدول قرار گرفت، فکر می‌کنید امسال بتوانید رده بهتری برای تیم امید کسب کنید و اینکه آیا برای کسب مقام بهتر قولی به باشگاه داده‌اید یا خیر؟

کسب مقام هفتم و هشتم لیگ برای تیم امید پرسپولیس خوب نیست. حتی اگر تیم امید پرسپولیس مربی هم نداشته باشد می‌تواند هفتم یا هشتم شود. البته امسال قول و هدف ما به باشگاه این بود که بتوانیم در پایان فصل چند بازیکن خوب را به تیم بزرگسالان تزریق کنیم. برای جایگاه هم با توجه به حیثیت خودم، بازیکنان و نام پرسپولیس طوری تلاش کنیم که یک جایگاه لایق را به دست بیاوریم اما برای کسب هیچ مقامی به کسی قول ندادم.

– در شرایط فعلی بازیکنی در تیم امید هست که توانایی این را داشته باشد که به تیم بزرگسالان راه پیدا کند؟

همین الان ۴ یا ۵ بازیکن هستند که با حداقل ۳ الی ۴ ماه تمرین منظم و هدفمند می‌توانند به تیم بزرگسالان اضافه شوند ما می‌خواهیم کاری کنیم که کم‌کم پرسپولیس برای تیم بزرگسالان از تیم امید خودش تغذیه کند.

– پرسپولیس ۳ بازی تا پایان لیگ دارد و ۹ امتیاز برای قهرمانی می‌خواهد، به نظر شما این ۹ امتیاز کسب می‌شود یا خیر؟

الان تکلیف همه‌چیز دست خودمان است، ضمن اینکه حریفان پرسپولیس نسبت به سپاهان روی کاغذ راحت‌تر هستند اما هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست. پرسپولیس باید بازی به بازی جلو برود و کمی بااحتیاط قدم بردارد تا هر 3 بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد. فکر می‌کنم در شرایط عادی پرسپولیس توانایی شکست دادن هر 3 تیم را دارد و نباید در این مورد مشکلی به وجود بیاید.

– پس به نظر شما پرسپولیس توانایی قهرمان شدن در این فصل سخت را دارد؟

شک نکنید که پرسپولیس امسال هم قهرمان است و به یک رکورد تاریخی و جاودانه دست پیدا می‌کند. هیچ تیمی به‌اندازه پرسپولیس در فوتبال ایران خوب نیست شما مطمئن باشید بچه‌ها در این 3 بازی آینده حتی دربی جام حذفی را هم جبران می‌کنند و خیلی مصمم به زمین می‌آیند تا هر ۳ حریف خود را شکست بدهند.

– حتما خبر دارید که مسوولان باشگاه ماشین‌سازی و حتی باشگاه سپاهان برای توقف پرسپولیس پاداش‌هایی را هم در نظر گرفتند.

به نظر من این مساله اشکالی ندارد، این آقایان پول می‌دهند که بازیکنان‌شان بازی کنند نه اینکه بازی نکنند! در هر صورت ما پرسپولیس هستیم و بهترین تیم ایران. چه با پاداش و چه بدون پاداش 3 رقیب آینده خود را باید له کنیم.

– بعد از دربی جام حذفی و پیروزی استقلال شاهد این بودیم که برخی بازیکنان استقلال در فضای مجازی به برخی بازیکنان پرسپولیس توهین‌های شخصیتی و خانوادگی کردند نظر شما در مورد مساله چیست؟

واقعاً نمی‌دانم باید چه بگویم همه ماها شهرستانی هستیم و این اصلاً ایرادی نیست. فکر و نگاه آدم‌ها باید حرفه‌ای باشد نه پولی که می‌گیرد. این اصلا خوب نیست که بخواهیم رنگ پوست، لهجه و یا خانواده یک نفر را مسخره کنیم. اکثر فوتبالیست‌ها از خانه‌های ضعیف ازنظر مالی بالا آمدند. واقعاً آدم‌ها باید تفکر حرفه‌ای داشته باشند و باید به هم احترام بگذارد. به نظر من هرکسی که شخص دیگری را به این صورت که مسخره کند خودش انسان نیست.

– آیا زمان شما به این صورت شاهد توهین‌های عجیب‌وغریب بازیکنان پرسپولیس و استقلال به یکدیگر بودیم؟

زمان ما کی همچین اتفاقاتی رخ می‌داد. در همان بازی که محمد نوازی و حمید استیلی همدیگر را کتک زدند من نوازی را گرفته بودم تا دعوا بیشتر نشود. الان هم باهم رفیق هستیم. پرویز برومند که در آن بازی به آن صورت با پرسپولیسی‌ها دعوا کرد و به قول معروف بزن‌بزن کرد نزدیک‌ترین رفیق من است. ما ۳۰ سال است که باهم رفیق هستیم. فوتبال ما تمام شده اما کسی مثل برومند برای من مانده است و این یعنی ما راه را درست رفتیم.

– به نظر شما چرا جو فوتبال ایران به این اندازه خراب شده و به قول معروف مسموم است؟

چون هیچ‌کس سر جای خودش نیست. چون مدیرانی الان روی کار هستند که اندازه جایگاهشان نیستند. در زمان ما امسال عابدینی پورحیدری و پروین بودند که به همه ما درس یاد می‌دادند. علی پروین زمانی که با استقلال بازی داشتیم وقتی گل می‌زدیم حتی از روی نیمکت بلند نمی‌شد و احترام حریف را نگه می‌داشت، منصور پورحیدری وقتی پرسپولیس را می‌برد خوشحالی نمی‌کرد چون می‌گفت طرفداران پرسپولیس ناراحت هستند اما الان چرا همچنین اتفاقاتی رخ می‌دهد؟ این توهین‌ها و بی‌احترامی‌های شخصیتی و خانوادگی به چه قیمتی است؟ تا حالا دیدید که من به استقلالی‌ها بی‌احترامی کنم؟ من همیشه به آن‌ها به‌عنوان رقیب احترام می‌گذارم. من اگر قوی باشم در زمین حریف را می‌برم نه که بخواهم به کسی بی‌احترامی کنم. واقعاً این چیزها در شأن ما نیست.

– فکر می‌کنید فضای مجازی و مخصوصاً اینستاگرام چقدر در به وجود آمدن این شرایط نقش داشته است؟

درواقع نقش زیادی داشته. نمی‌دانم بعضی‌ها در فضای مجازی دنبال چه هستند؟ آیا دنبال دوست هستند یا دشمن؟ متاسفانه می‌بینیم که در این فضا برخی‌ها هرچه می‌خواهند برای خودشان می‌برند و می‌دوزند و کسی نیست که جلوی آن‌ها را بگیرد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.