طاهرزاده: گلات فقط با غيرت پرسپوليسي ها به دست آمدآقایان در فضای مجازی شخصیت‌شان را نشان می‌دهند

0 50

«وزیر ورزش بیشترین هم و غمش روی پوکر و گلات کردن یک تیم بوده و کلیت ورزش را فراموش کرده است.» یکی از رسانه‌ها روز گذشته این جمله را به نقل از سعید معروف نوشت.

معروفی که در اعتراضات تند به مسوولان ورزش کم‌سابقه نیست، بعد از حذف تیم‌ملی والیبال از المپیک، در حالی که به رفتار و عملکرد خودش نقد زیادی وارد بوده و هست، این جمله را علیه وزیر ورزش گفته است.
به اینکه سلطانی فر بی‌شک یکی از مدیران ضعیف وزارت ورزش بوده شکی نداریم، اما اینکه کاپیتان تیم‌ملی والیبال به موضوعی که در آن اشراف ندارد و یک تهمت بچگانه علیه قهرمان فوتبال ایران است را بازنشر کرده، چیزی نیست که بشود به‌راحتی از کنارش گذشت.
هرچند امیر خوش‌خبر گفته سعید معروف چنین مصاحبه‌ای را انجام نداده، اما حرف کاپیتان تیم‌ملی به‌سرعت در فضای مجازی بازنشر می‌شود و البته خودش نیز رسما چنین صحبتی را تکذیب نکرده است.
بهنام طاهرزاده بازیکن سابق پرسپولیس هم به شدت از این حرف ناراحت است. او که این روزها از اخبار المپیک کاملا آگاهی دارد، به روزنامه پرسپولیس می‌گوید که معروف حق بیان چنین حرفی را نداشته و بهتر است در مورد عملکرد خودش و تیمش در المپیک توضیح بدهد.
گلزن سال‌های نه‌چندان دور سرخپوشان در همین رابطه با روزنامه پرسپولیس صحبت‌های زیر را مطرح کرده است:

-فکر کنم نیاز به سوال و مقدمه نباشد. گلات قهرمانی!

مشخص بود که این اتفاق می‌افتد. پرسپولیس بهترین تیم فوتبال ایران بود و به نتیجه‌ای که حقش بود رسید، اما آدم با برخی چیزهایی که در این فضای مجازی می‌بیند، در درک آدم‌ها شک می‌کند. اینکه چطور می‌توانند یک سری صحبت‌های بی‌اساس و بی‌منطق را مطرح کنند. اینکه سعید معروف می‌گوید وزیر ورزش دنبال گلات قهرمانی بود، آدم تعجب می‌کند. این چه حرفی است. امیدوارم که این صحبت بازیکن تیم‌ملی والیبال نباشد. من واقعا تعجب کردم، خصوصا اینکه دیده بودم او رابطه خوبی هم با بازیکنان پرسپولیس دارد اما حالا صفحات مجازی پر شده از این اظهارنظر اشتباه او.

-حرف بی‌اساس که در این مدت کم نبوده، این هم روی تمام آن‌ها.

آدم ناراحت می‌شود از چنین سطح فکری. یا مثلا امیرحسین صادقی، این چه واژه‌هایی است در مورد پرسپولیس از آن‌ها استفاده می‌کند. با این کلمات خودش را نشان می‌دهد. این حرف‌ها نشان می‌دهد که سوختند، بد هم سوختند. من برخلاف خیلی، اتفاق فضای مجازی را خیلی خوب می‌دانم چون شخصیت آدم‌ها را اینجا خوب می‌شناسی. کسانی که می‌خواهند دیده شوند کاملا قابل شناسایی هستند. افرادی که بدون مزه کردن حرف‌شان و بدون فکر صحبت می‌کنند. این بالاترین حسن فضای مجازی است که فرهنگ و درک افراد را بر اساس چهره‌ای که از خود به نمایش می‌گذارند، می‌شناسی.

رسیدن به گلات، در هر کشوری کار بزرگی است چون نمونه کم دارد.

بله، پرسپولیس واقعا باغیرت بازی کرد، این‌ها این‌قدر خوب بودند که باید برای همه‌شان باید طاق نصرت ببندیم، عکس‌شان را مجسمه کنیم. یوونتوس و بایرن‌مونیخ دو تا تیم بودند که گلات کردند و حالا در فوتبال ما هم یک تیم به گلات قهرمانی می‌رسد. نمی‌دانم چرا از حرف‌های‌شان خجالت نمی‌کشند. ۱۱ امتیاز اختلاف بین پرسپولیس و استقلال، چیزی نیست که آن‌ها حرفی برای گفتن داشته باشند. ما پیشکسوتان با ادبی از استقلالی‌ها می‌بینیم که حتی قهرمانی پرسپولیس را تبریک هم می‌گویند، اما در مقابل افرادی هم هستند که برای مطرح کردن خودشان تهمت و افترا می‌زنند. خوب است آرش برهانی از بزرگ‌ترهای تیمش حرف زدن را یاد بگیرد. یک تیم درحالی‌که با ۱۱ امتیاز اختلاف در رده سوم قرارگرفته، چطور می‌تواند در مورد قهرمانی پرسپولیس این حرف‌ها را بزند. اختلاف مگر یکی دو امتیاز بوده؟ جای تاسف دارد که صداوسیما هم از افرادی به‌عنوان کارشناس در برنامه‌هایش استفاده می‌کند که حرف‌هایشان هرگز کارشناسی نیست.

-چه عواملی را در ثبت گلات موثر می‌دانید؟

تنها عامل که گلات اتفاق افتاد، غیرت بازیکنان بود. آقای معروف شما هم اگر غیرت داشتید، در المپیک به مرحله بعدی راه پیدا می‌کردید. سعید معروف که این حرف را زده بهتر است در مورد عملکرد خودش و تیمش در بازی با ژاپن صحبت کند. اینکه ما همیشه ژاپن را می‌بردیم اما این بار بد باختیم. چرا گلات پرسپولیس را به وزیر ربط می‌دهید؟ شما ذره‌ای از غیرت پرسپولیسی‌ها را داشتید هنوز در توکیو بوده و برای رفتن روی سکو می‌جنگیدید، اما حاشیه‌هایی که خودتان ایجاد کردیم و با بی‌انگیزگی و بی‌تفاوتی مقابل ژاپن قرار گرفتید، تیم‌ملی را از رسیدن به موفقیت در المپیک دور کردید.

-به نظر با این شرایط اقتصادی حفظ تیم خیلی سخت است.

بله واقعا شرایط خیلی سخت است. همه می‌دانند که تیم‌های صنعتی و متمول سراغ بازیکنانی می‌آیند که گلات قهرمانی کرده‌اند. پیشنهادات سنگین می‌دهند، از آن طرف هم خود پرسپولیس که متولی‌اش وزارت ورزش است، هرگز چنین پولی ندارد که بازیکنانش را حفظ کند. تیم‌های صنعتی بودجه فوق‌العاده‌ای دارند. من این حرف را در مورد هر 2 تیم پایتخت می گویم که زیر نظر وزارت ورزش اداره می شوند. یحیی و فرهاد مجیدی حق دارند که از این وضعیت گله کنند. برای تیم‌های صنعتی پول و بودجه خوبی وجود دارد، آن‌ها می‌توانند بازیکنان خوبی را جذب کنند اما پرسپولیس و استقلال چنین شرایطی را ندارند. نمی‌توانند خوب برنامه‌ریزی کنند. مدیرانی که از سوی وزارت ورزش در هیات مدیره 2 باشگاه قرار می‌گیرند دنبال منافع شخصی خودشان هستند. هر مدیری آمده میلیاردها تومان هزینه و بدهی برای این تیم‌ها گذاشته و به‌راحتی رفته، بدون اینکه جایی مواخذه شود که چرا این‌همه بدهی بار آورده و بازیکن بی‌مصرف خارجی را به خدمت گرفته است. این دو باشگاه تا وقتی خصوص نشوند، همین مشکلات هست و هرسال حادتر می‌شود.

-برای حفظ بازیکنان واقعا بودجه زیادی لازم است.

غیرت و تلاش همه بازیکنان در این موفقیت‌ها نقش داشت. کاپیتانی سید جلال را هم یادمان نرود و از همه مهم‌تر اینکه برانکو در اتحاد تیم نقش زیادی داشت. استارت این موفقیت‌ها از زمان او زده شد. یحیی هم مربی جوانی است که خیلی زحمت کشید، اما تیم باید شاکله اصلی‌اش را حفظ کند تا نسبت به آینده امیدوار بماند. ما در شرایط اقتصادی بدی هستیم. زندگی بازیکن به پایش هست، تا وقتی جوان باشد می‌تواند درآمد کسب کند. خیلی‌ها به خاطر وضعیت اقتصادی تیمی که دوستش داشتند را ترک کردند، مگر هاشمی نسب این تصمیم را نگرفت. الان هم کنعانی زادگان رفته، سید جلال سنش بالاست، حتما باید تیم تقویت شود، ضمن اینکه با بازیکنانی که قراردادشان تمام شده نیز باید مذاکره شود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.