انتظاری: پرسپولیس برای قهرمانی آسیا ۴-۵ بازیکن تاپ لِوِل می‌خواهدچطور سپاهان می‌تواند مغانلو را بگیرد اما قهرمان ایران نمی‌تواند

0 159

مرضیه دارابی – خبرنگار: حقیقت تلخی است، قهرمان 5 ساله فوتبال ایران و بهترین تیم غرب آسیا امروز علاوه بر اینکه بودجه لازم برای جذب بازیکن بزرگ را ندارد، حتی نمی‌تواند بازیکنان خودش را حفظ کند.


هر روز از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که قهرمان ایران توان رقابت با تیم‌های صنعتی را ندارد، این در حالی است که فصل جدید لیگ برتر مهرماه آغاز می‌شود.
در خصوص وضعیت این روزهای پرسپولیس با سهراب انتظاری صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این مهاجم سابق سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:

-روز سه‌شنبه ابراهیمی، کاپیتان گل گهر به جمع تیم اضافه شد.
بله، در خبرها شنیدم که با ابراهیمی قرارداد بستند، آن‌طور که باید و شاید او را نمی‌شناسم ولی چیزهایی که از دوستانم شنیدم می‌گویند بازیکن خوبی هست، مدافع جسور و گلزنی است.
-در کارنامه ابراهیمی 3 گل به پرسپولیس و یک گل به استقلال هست.
شنیدم که مدافع گلزنی است. اولا تبریک می‌گویم به این بازیکن که به تیم بسیار بزرگی آمده و امیدوارم که بتواند شایستگی‌هایش را نشان دهد. این‌جا با گل‌گهر خیلی فرق می‌کند، اصلا داستان پرسپولیس با سایر تیم‌ها زمین تا آسمان تفاوت دارد. خودش یک هفته بعد از حضور در تمرین این را می‌فهمد یا همین آلان اصلا فهمیده و می‌داند که به کجا آمده، این‌جا چقدر هوادار دارد. پرسپولیس تیم بزرگی است، امیدوارم زود با شرایط خو پیدا کرده و خودش را نشان دهد. باید توانایی‌اش را دوچندان کند تا بتواند به پرسپولیس کمک کند. دعا می‌کنم که آینده خوبی داشته باشد و اتفاقات خوبی در پرسپولیس برایش رخ دهد.
-در کدام پست‌ها پرسپولیس بازیکن جدید می‌خواهد؟
ما آلان نمی‌دانیم خروجی‌ها چه کسانی هستند، چه کسی جدا می‌شود، هنوز اطلاعی از این مسئله نداریم. بایستی دید چه کسی می‌رود، آلان مثلاً کنعانی‌زادگان رفته قطعا باید جایگزین کرد. علیرضا ابراهیمی که آمده، فرشاد فرجی هم هست، پرسپولیس شجاعی را هم دارد که همشهری ماست. یک‌چیزی که بایستی مدنظر قرار بدهیم این است که ما باید برای قهرمانی آسیا برویم و در این راه بازیکن بزرگ می‌خواهیم. نه اینکه این‌ها خوب نیستند، ولی دو، سه تا بازیکن بسیار بزرگ باید بگیریم. در آسیا شرایط سختی را در پیش داریم. بازیکنانی می‌خواهیم که تجربه آسیایی داشته باشند. قطعا باید بازیکن بزرگ جذب کنیم تا امسال طلسم را بشکنیم و قهرمان آسیا شویم.
-حیف است این تیم که گلات قهرمانی کرده، قهرمان آسیا نشود.
در ویترین باشگاه قهرمانی آسیا را کم داریم. 5 سال قهرمانی متوالی در لیگ برتر، یک سال نایب‌قهرمانی، 2 نایب‌قهرمانی آسیا؛ درواقع پرسپولیس 6 سال فوق‌العاده داشته و حالا باید این طلسم شکسته شود. هواداران پرسپولیس بی‌صبرانه منتظر قهرمانی آسیا هستند. در این شرایط نیاز است که مربی هر بازیکنی می‌خواهد جذب شود چون او می‌داند تیم چه کمبودهایی دارد و کجا باید تقویت شود. باید بازیکنی که به دردش می‌خورد را جذب کند تا برای آسیا برنامه‌ریزی کنیم. این تیم 3-4 بازیکن تاپ لول کم دارد که تجربه بین‌المللی داشته باشند، با این شرایط می‌تواند خود را به قهرمانی نزدیک کند. بایستی مدیریت کمک کند. ما آلان برای پیشرفت خودمان باید هزینه کنیم. این خیلی بد است که در فصل نقل و انتقالات کاسه چه کنم دست بگیریم.

حفظ شاکله اصلی پرسپولیس اتفاق خوبی بود/ بعید می‌دانم دربی در هفته چهارم جذاب شود/ با محرومیت تماشاگران فرهنگ‌سازی صورت نمی‌گیرد

-جذب بازیکن در این شرایط سخت است.
طبیعی هست تیمی که 5 سال قهرمان می‌شود بازیکنانش پیشنهاد خوب دارند. این‌ها شاکله اصلی تیم‌ملی را تشکیل می‌دهند. مدیریت باید به این‌ها فکر می‌کرد که برای تیم قهرمان پیشنهادهای خوب می‌آید، مثل پیشنهاد خوبی که به کنعانی زادگان شد اما بایستی جوری برنامه‌ریزی کنند که بازیکن بماند. به همین راحتی اجازه ندهند برود. بی‌انصافی است که مغانلو برود. او بازیکن بسیار باکیفیت و توانمندی هست ولی شخصیتی که الان به دست آورده فقط و فقط برای باشگاه پرسپولیس هست.
-البته این‌طور که اعلام‌شده، رقم رضایتنامه باشگاه پرتغالی برای او بالا بوده که پرسپولیس توان پرداختش را نداشت، اما سپاهان توانسته این پول را بپردازد.
چطور سپاهان می‌تواند این پول را بدهد؟ تازه این بازیکن با تیم جفت شده و مهره موثری هست، در پرتغال باب دل آن‌ها نبود، البته ضعیف نبود ولی در پرسپولیس احیا شده و حالا چرا ثمره‌اش را تیم‌های دیگر ببرند؟ چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است. این چه‌کاری است که این بازیکن را از دست بدهیم و بعد بازیکن دیگری را بخریم؟ آن‌ هم بازیکنی که اینجا فوتبالش احیا شده و این را مدیون پرسپولیس هست. ما از مسوولان باشگاه انتظار داریم که چاره‌ای بیندیشند. اگر سپاهان می‌تواند او را بخرد، چرا پرسپولیس که پنج سال است قهرمان ایران شده، نمی‌تواند. این را از دست بدهیم که یکی دیگر بگیریم؟
-چون متولی باشگاه، وزارت ورزش است و تیم‌های دولتی بودجه مشخص و محدودی دارند. ضمن اینکه حالا پرونده کالدرون هم هست و اگر ظرف مدت معین پول پرداخت نشود، بازهم پنجره باشگاه بسته می‌شود.
وزارت ورزش و دولت همان‌طور که در قهرمانی‌ها سهیم هستند، در این اتفاقات هم باید سهیم باشند و مشکلات را حل کنند. این‌همه جوایز قهرمانی و پاداش‌های آسیایی کجا رفته، چرا باید باشگاه سر دو سه میلیارد لنگ باشد. نظر من این است که در این چند سال که قهرمان شدیم روی استعداد فردی و فنی مربیان خودمان و غیرت این بچه‌ها بوده. دم یحیی گل‌محمدی گرم که 2 سال خوب را برای تیم رقم زد. او مربی ایرانی است که با دست‌خالی تیم را قهرمان ایران و نایب‌قهرمان آسیا کرده، این کار بزرگی است. اگر مربی خارجی بود، هر چه می‌خواست برایش فراهم می‌کردند.باید هر بازیکنی که خواست را جذب کنند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.