آخرين وضعيت پرونده نقل و انتقالات پرسپوليس؛ آقا کريم 2 ساله تمديد کرداز معمای احمد تا پروژه جذب شهباززاده

0 80
آخرين وضعيت پرونده نقل و انتقالات پرسپوليس؛ آقا کريم 2 ساله تمديد کرداز معمای احمد تا پروژه جذب شهباززاده

میلاد اعظمی – خبرنگار: بعد از چند روز سکوت در حوزه نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس، روز گذشته بالاخره یک اتفاق رسمی در این خصوص رخ داد و کریم باقری مربی پرسپولیس قراردادش را به مدت 2 فصل دیگر تمدید کرد. اتفاقی که از دید بسیاری از هواداران و صفحات هواداری بمب نقل و انتقالات پرسپولیس تا به این لحظه بوده است.
با توجه به حواشی که در بازی آخر پرسپولیس در لیگ برتر مقابل پیکان پیش آمد و مساله ناراحتی و درگیری لفظی کریم باقری و حامد لک و همچنین علاقه رسمی فدراسیون فوتبال برای امضای قرارداد رسمی و دائمی با باقری در تیم‌ملی، نگرانی‌های زیادی درباره سرنوشت باقری در پرسپولیس وجود داشت.
به اعتقاد خیلی از کارشناسان و هواداران حضور باقری روی نیمکت یکی از عوامل مهم موفقیت‌های چند سال اخیر پرسپولیس بوده است. باقری به خاطر شخصیت کاریزماتیک توانسته به‌خوبی حواشی تیم بزرگ پرسپولیس را جمع‌وجور کند و کاملاً روی مدیریت تیم نقش بسزایی دارد. به خاطر همین تمدید قرارداد باقری را می‌شود یکی از اقدامات مثبت باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات نام برد. البته شایان ذکر است که طبق توافقات صورت گرفته به‌احتمال فراوان کریم باقری همچنان به‌صورت نیمه‌وقت در تیم‌ملی حضور خواهد داشت تا بتواند اوضاع‌واحوال و حواشی تیم‌ملی را هم مثل پرسپولیس مدیریت کند. با تمدید قرارداد 2 ساله باقری خیال هواداران تا 2 سال آینده و 2 فصل دیگر از این جهت راحت است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد باقری حداقل تا 2 فصل دیگر روی نیمکت پرسپولیس می نشیند.

معمای نوراللهی
با وجود اینکه اعلام شده بود باشگاه پرسپولیس و احمد نوراللهی برای تمدید قرارداد با یکدیگر به توافق کامل رسیدند اما در یکی، دو روز گذشته برخی اتفاقات مانند آنفالو کردن پیج پرسپولیس توسط نوراللهی و همچنین استوری جنجالی مهدی ترابی باعث شد تا پروژه تمدید قرارداد نوراللهی فعلا به بن‌بست بخورد. با این وجود مسوولان باشگاه پرسپولیس مدعی هستند تا ۹۵ درصد با تمام شرایط احمد نوراللهی توافق کرده بودند و خود این بازیکن هم مشکلی بابت تمدید قرارداد نداشته اما نوراللهی درحالی‌که قرار بود شنبه به محل باشگاه برود چند روزی است که تلفنش را از دسترس خارج کرده تا در این مورد ابهامات زیادی به وجود بیاید.
برخی معتقدند که نوراللهی در سفر به زادگاهش یعنی استان گلستان است و به خاطر همین تلفنش را از دسترس خارج کرده اما برخی افراد مطلع اعتقاد دارند که نوراللهی به امارات سفر کرد تا مقدمات حضورش در باشگاه الاهلی امارات را فراهم کند.
با توجه به تغییراتی که در ساختار لیگ امارات به وجود آمد به‌احتمال فراوان شاهد حضور دوباره بازیکنان ایرانی پس از چند سال در این لیگ خواهیم بود و ظاهرا احمد نوراللهی یکی از اهداف بزرگ باشگاه الاهلی دوبی است. پیش از این علی کریمی چندین سال را در الاهلی دوبی بازی کرده و یکی از اسطوره‌های بزرگ این باشگاه به شمار می‌رود. ظاهراً مسوولان باشگاه الاهلی این بار هم دست روی یک شماره ۸ دیگر پرسپولیس گذاشته و با پیشنهاد وسوسه‌انگیز به دنبال نوراللهی آمده. در شرایط فعلی نوراللهی پیش از این، پیشنهاد چند 10 میلیاردی تیم‌های قطری را رد کرده بود اما در مورد پیشنهاد الاهلی دوبی فعلا واکنشی نشان ندادند.
مساله مهم در مورد این مساله و رفتار نوراللهی در مورد مذاکره باشگاه پرسپولیس با رضا اسدی است که البته از طرف هیچ‌کدام تایید نشد. ظاهرا این مذاکره باعث ناراحتی نوراللهی شده است. کاپیتان سوم پرسپولیس که فصل گذشته بهترین ‌گلزن پرسپولیس هم بوده از این که باشگاه پرسپولیس تقریباً در پست و دنبال بازیکن دیگری رفته ناراحت شده و همین مسئله باعث شده تا به پیشنهادهای خارجی‌اش ازجمله پیشنهاد الاهلی دوبی فکر می‌کند.
شهباز زاده را پرسپولیسی بدانیم؟
یکی دیگر از علامت سؤال‌های بزرگ نقل و انتقالات پرسپولیس جذب سجاد شهباز زاده است. آقای گل فصل گذشته لیگ برتر فوتبال کشورمان که قراردادش با سپاهان تمام شده از مدت‌ها پیش موردنظر باشگاه پرسپولیس بوده است. در چند روز گذشته و بعد از اینکه اعلام شد باشگاه سپاهان به‌شدت دنبال جذب شهریار مغانلو است مسوولان باشگاه پرسپولیس با درخواست یحیی گل محمدی به سراغ جذب شهباز زاده رفتند.
روز گذشته در این خصوص اخبار متعددی منتشر شد. از یک‌طرف باشگاه سپاهان و سجاد شهباز زاده یکدیگر را در اینستاگرام آنفالو کردند و سوی دیگر سجاد شهباززاده ابراهیم شکوری و چند پرسپولیسی دیگر را فالو کرد تا شایعه پیوستن پرسپولیس پررنگ‌تر شود. اگر پرسپولیس بتواند شهباز زاده را جذب کند شاید بتواند جایگزین خوبی برای شهریار مغانلو داشته باشد. هرچند شهباز زاده ۳۲ ساله است و ازنظر سن و سال خیلی جوان نیست شم گلزنی بالای شهباززاده ممکن است به پرسپولیس بتواند کمک کند.
از این‌رو پرسپولیسی‌ها و شخص گل محمدی در تلاش هستند تا هر طور شده این انتقال صورت بگیرد و سجاد شهباز زاده که سابقه بازی در استقلال و البته گلزنی به پرسپولیس را هم در دربی دارد جذب کنند.
در شرایط فعلی اگر شهریار مغانلو از پرسپولیس جدا شود کمتر بازیکنی را می‌توان به‌عنوان جانشین او در پرسپولیس معرفی کرد. به خاطر همین پرسپولیسی‌ها در تلاش هستند تا با جذب شهباز زاده بتوانند جای خالی احتمالی مغانلو را پر کنند. هرچند درباره مغانلو هم هیچ‌چیز قطعی نشده و هنوز به سپاهان نپیوسته و ممکن است که در پرسپولیس بماند اما شروط عجیب باشگاه سانتاکلارا این مساله را کمرنگ و کمرنگ‌تر کرده است.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.