بررسي دوران حضور عاليشاه در پرسپوليسستاره‌ای برای جام‌های سرخ

0 100
بررسي دوران حضور عاليشاه در پرسپوليسستاره‌ای برای جام‌های سرخ

شیوا دورانگر – خبرنگار: امید عالیشاه که در فصل بیستم یکی از ستاره‌های تیم گل‌محمدی بود و بعد از سیدجلال حسینی در اغلب مسابقات با بازوبند کاپیتانی تیمش را در مسابقات رهبری کرد قراردادش را به مدت 2 فصل دیگر تمدید کرد تا همچنان با شماره ۲ پرسپولیس در زمین بدرخشد.امید عالیشاه در نقل و انتقالات تابستانی لیگ سیزدهم و در سن ۲۲ سالگی به‌عنوان پدیده لیگ برتر از راه‌آهن به پرسپولیس پیوست. کشف علی دایی که به اعتماد این مربی سرخپوش شده بود، خیلی زود توانست قابلیت‌هایش را در این تیم به نمایش بگذرد و به‌واسطه تعصبش به پیراهن این تیم در دل هواداران جا باز کند، در دربی گلزنی كند، آقای پاس گل شود و بازوبند کاپیتانی پرافتخارترین تیم کشور را بر بازو ببندد. حالا عالیشاه در آستانه 30 سالگی به یاد آن خرداد خاطره‌انگیز یک‌بار دیگر 2 ساله بست تا به عهدش با پرسپولیس وفادار بماند و قطعا اگر از او بپرسید چرا به سایر پیشنهاداتش جواب رد داده دوباره خواهد گفت پرسپولیس سر من منت گذاشت که قراردادم را تمدید کرد.
عالیشاه از فصل سیزدهم تا به اکنون، به‌جز یک مقطع که برای گذراندن خدمت سربازی راهی تراکتور شد هرگز پیراهن پرسپولیس را علیرغم پیشنهاداتی که در سال‌های گذشته از چند تیم خارجی و مطرح لیگ ازجمله استقلال و سپاهان داشت خارج نکرد تا حالا بعد از سیدجلال با رکورد ۷ فصل بازی و انجام ۱۸۶ بازی و زدن ۱۹ گل و ارسال ۲۳ پاس گل باسابقه‌ترین بازیکن پرسپولیس باشد. عالیشاه در هشتمین فصل حضورش این شانس را دارد که تعداد بازی‌هایش را به مرز ۲۰۰ گل برساند و با عبور از جواد کاظمیان نام خود را به‌عنوان بهترین پاسور تاریخ این باشگاه در لیگ برتر جاودانه کند.اما به بهانه تمدید قرارداد کاپیتان دوم پرسپولیس نگاهی داشته‌ایم به عملکرد این ستاره در فصولی که گذشت.
گلزنی در اولین بازی
امید عالیشاه نخستین بار در هفته پنجم لیگ سیزدهم مقابل ملوان با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت و توانست تک‌گل برتری تیمش را بزند. این هافبک چپ پا در ادامه فصل ۱۶ بار دیگر برای سرخ‌ها در لیگ و 3 بار در جام حذفی بازی کرد و توانست یک گل بزند.
باز کردن دروازه استقلال در دربی
این بازیکن در فصل پرحاشیه سرخ‌ها در دوره چهاردهم که با تغییرات متعدد فنی و مدیریتی همراه بود جزو معدد نفرات آماده تیمش بود و توانست ۴ گل در ۲۶ بازی بزند. مهم‌ترین گل این بازیکن در دربی رفت وارد دروازه استقلال شد و زمینه برد تیم درخشان را فراهم آورد. عالیشاه در این فصل ۸ بار در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفت و یک گل را در ۳ مسابقه‌ای که در جام حذفی حاضر بود به‌جای گذاشت.
انتخاب به‌عنوان بهترین پاسور فصل
عالیشاه در فصل پانزدهم ستاره تیم برانکو بود و با زدن ۶ گل و ارسال ‌۸ پاس گل در ۲۶ بازی نقش بسزایی در اوج‌گیری تیمش در نیم‌فصل دوم داشت و اگر اشتباهات داوری نبود جه بسا در این فصل به اولین جام دوران ورزشی‌اش دست می‌یافت. گرچه که او توانست بالاتر از همه بازیکنان مزد بازی‌های خوبش را با گرفتن عنوان بهترین پاسور فصل دریافت کند; عنوانی که البته جایزه‌ای برای این وینگر خوش تکنیک به همراه نداشت.
از مصدومیت تا جدایی از پرسپولیس
این بازیکن با وجود شروع خوبی که در لیگ شانزدهم داشت اما با بدشانسی دچار مصدومیت شد و در ادامه هم سرباز شد تا فقط بتواند در ۹ بازی تیمش را همراهی کند و با یک گل و یک پاس گل راهی تراکتور شده اما به خاطر محرومیت این تیم از نقل و انتقالات بازی‌های زیادی از فصل شانزدهم و هفدهم را از دست دهد.
بازگشت با پاس گل و قهرمانی
عالیشاه در فصل هجدهم به پرسپولیس بازگشت و با اینکه مدت‌ها بود دور از ترکیب قرار داشت اما با تلاش زیاد موفق شد خود را به ترکیب برساند و ۲۲ بار در لیگ و ۲ بار در جام حذفی به میدان برود که حاصل آن یک گل و ارسال ۶ پاس گل بود. پاس‌های 3 امتیازی که به قهرمانی پرسپولیس در این فصل کمک زیادی کرد.
اختلاف با کالدرون و نیمکت‌نشینی
او به خاطر مسايل انضباطی بازی‌های زیادی را در فصل نوزدهم از دست داد و زمان زیادی از فصل را نیمکت‌نشین بود. او در حالی 15 بازی انجام داد که هرگاه به زمین فراخوانده شد نمایش خوبی ارائه داشت،اما به خاطر ترافیکی که در پست او وجود داشت کمتر میدان دید. عالیشاه علیرغم حضور کوتاهش توانست 2 پاس گل از خود برای بگذارد و 3 بار در لیگ قهرمانان آسیا و یک‌بار در جام حذفی به میدان برود.
ستاره‌ای برای همه جام‌ها
عالیشاه فصل بیستم را هم با نیمکت‌نشینی شروع کرد اما در ادامه فصل توانست خود را به گل‌محمدی تحمیل کند و در بسیاری از بازی‌ها عصای دست این مربی شود و در پست‌های مختلف ازجمله وینگر چپ و راست و حتی مهاجم بازی کند و در غیاب سیدجلال همبازیانش را در زمین رهبری کند. زدن ۲ گل در ۲۶ بازی و ارسال ‌۶ پاس گل که از عالیشاه دومین پاسور برتر لیگ بیستم ساخت و این ستاره ارزشمند برای تیم گل محمدی ۳ پاس گل در ۶ بازی آسیایی، 2 گل در 2 مسابقه حذفی به‌جای گذاشت و پاس تک‌گل تیمش در سوپر جام را داد تا در تمام جام‌ها برای تیمش گل زده و پاس گل داده باشد; و با این تفاسیر باید گفت رد پای امید را در تمام موفقیت‌های تیمش در فصلی که گذاشت می‌توان دید از قهرمانی در لیگ برتر و سوپر جام گرفته تا صعود از دور گروهی. قطعا هیچ‌کسی به‌اندازه گل محمدی از تمدید کاپیتان دوم تیمش خوشحال نیست و می‌تواند با خیال راحت روی درخشش این ستاره خوش تکنیک در فصل آینده حساب کند.

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.