کلاف سردرگم اسدی و پرسپولیس؛ نعمتی امروز سرخپوش می‌شودخیلی دور خیلی سخت

0 142

میلاد اعظمی – خبرنگار: ماجرای پیوستن رضا اسدی به پرسپولیس تبدیل به یک ماجرای عجیب و غریب پرخبز و پر از تناقض شده است. بعد از جدایی احمد نوراللهی از پرسپولیس خیلی از هواداران معتقد بودند بهترین گزینه برای جانشینی او رضا اسدی است، به خاطر همین باشگاه پرسپولیس با هماهنگی کادر فنی برای جذب این هافبک وارد مذاکره شد.

در یک هفته ۱۰ روز گذشته و در طی روند مذاکرات پرسپولیس و اسدی آنقدر توافق یا عدم توافق طرفین به مسئله پیچیده و کلافی سردرگم تبدیل شد که هیچکس نمی تواند به قطعیت بگوید اسدی پرسپولیسی می شود یا خیر. همین مسئله باعث شد تا هواداران پرسپولیس که به شدت خواهان به خدمت گرفتن اسدی بودند کمی از مواضع خود کوتاه بیایند و در مقابل رفتارهای او موضع بگیرد.

در همین خصوص در یکی دو روز گذشته اعلام شد که رضا اسدی برای پیوستن و پرسپولیس بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان پول می خواهد، ۴۰ درصد از قراردادش را نقد می خواهد و هدفش هم قرارداد یک ساله با پرسپولیس. ضمن اینکه اعلام شد اسدی اعلام کرده که باید تضمین وجود داشته باشد که در پست دفاع وسط از او استفاده نمی کنند. همین شروط عجیب اسدی و البته مذاکرات موازی با استقلال و چند تیم دیگر باعث شد تا خیلی از نزدیکان پرسپولیس پیوستن او به پرسپولیس را لغو نشده بماند.

در همین خصوص روز گذشته مجید صدری در گفت و گو با خبرنگاران و برخی از هواداران مقابل باشگاه پرسپولیس درباره اسدی اعلام کرد که سه جلسه با او برگزار شده است. نکته و جمله کلیدی صدر این بود که اگر اسدی از پرسپولیس ۲۰ میلیارد بخواهد آیا باید به او پرداخت شود؟ مسئله که همه هواداران پرسپولیس با آن مخالف هستند. هر چند صدری اعلام کرد در مورد اسدی در حال جمع‌بندی هستند اما به نظر می رسد پرسپولیس و اسدی بیشتر از گذشته از یکدیگر دور هستند. البته تجربه ثابت کرده که خیلی نمی شود روی فصل نقل و انتقالات و اتفاقات آن حساب کرد و ممکن است همه چیز ناگهان تغییر می کند.

مورد عجیب نعمتی

روز گذشته همچنین علی نعمتی پس از دریافت رضایتنامه اش از باشگاه حالا شهر خودرو مشهد به محل باشگاه پرسپولیس آمد تا قراردادش را به مدت دو فصل امضا بکند اما به خاطر خط خوردگی در رضایتنامه او این مسئله به امروز موکول شد. البته مدیربرنامه‌های نعمتی تاکید کرد که هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد و قرارداد او و پرسپولیس تمام شده است و فقط باید خط خوردگی داخل رضایت نامه تصحیح شود.

با جذب نعمتی کار پرسپولیس برای ترمیم خط دفاعی به اتمام می‌رسد و بعید است که دیگر بازیکنی در این پست به جمع شاگردان گل‌محمدی اضافه شود. نعمتی و ابراهیم دو بازیکنی بودند که به پرسپولیس پیوستند تا ضعف های خط دفاعی پرسپولیس پوشش داده شود و همچنین جانشینی برای محمد حسین کنعانی زادگان باشند.

نکته جالب در مورد نعمتی این است که برخلاف اسدی که برای پرسپولیس خیلی امروز و فردا می‌کند خودش دنبال گرفتن رضایت نامه از باشگاه شهر خودرو رفت و در این کار هم موفق بود. بعد از فرجی و سرلک، او سومین بازیکنی است که در یک سال گذشته برای پرسپولیسی شدن خودش شخصا اقدام کرده و خودش با هزینه خودش پول رضایتنامه را داده است، تا به این صورت علاقه و تعصبش را به پرسپولیس را نشان بدهد.

مشکلی بابت کامیابی نیا وجود ندارد

تا زمان نگارش این مطلب، از بین بازیکنانی که قراردادشان باید تمدید می‌شود، فقط تکلیف کمال کامیابی‌نیا مشخص نشده است. البته کامیابی‌نیا که فعلا در سفر خارجی است اعلام کرده به زودی به تهران می‌آید و به محض رسیدن به تهران قراردادش را با پرسپولیس تمدید می کند تا دیگر از این بابت مشکل و مسئله وجود نداشته باشد. البته با توجه به اینکه پرسپولیس به زودی باید در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف استقلال تاجیکستان برود یحیی گل محمدی و کادرفنی در نظر دارد هرچه سریعتر تیم جمع شود تا بتوانند تمرینات هدفمند تر و تاکتیکی تری را برای این بازی حساس برگزار کنند.

پرسپولیس و معضلی به نام سقف قرارداد

مجید صدری در مصاحبه روز گذشته اش به نکته بسیار مهم دیگری هم اشاره کرد و آن سقف قراردادی است که وزارت ورزش برای پرسپولیس و استقلال تعیین کرده است. مسئله اس که تا پیش از این به صورت غیررسمی مطرح می‌شد ما مشخص شد که این مسئله صحت دارد. همانطور که قبلا اشاره شده بود باشگاه پرسپولیس نمی تواند بیشتر از ۵ یا ۶ میلیارد تومان برای هر بازیکن در فصل نقل و انتقالات هزینه کند و این دستوری است که وزارت ورزش به این باشگاه و استقلال داده است. حالا در این شرایط پرسپولیس باید با تیم‌هایی مانند سپاهان، گل گهر و دیگر تیم های صنعتی که هیچ محدودیتی برای هزینه کردن در نقل و انتقالات ندارند مبارزه کنده کاری بسیار دشواری است.

به خاطر همین است که اکثر بازیکنان فوتبال ایران ترجیح می‌دهند به جای رقم های معقولس که پرسپولیس به آنها پرداخت می‌کند، با قراردادهای نجومی و عجیب و غریب چندین میلیاردی به تیم های صنعتی بروند و آنجا پول های خوبی بگیرند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.