علي نعمتي بعد از مدت‌ها تلاش بالاخره به پيراهن پرسپوليس رسيدرویایی که به واقعیت پیوست

0 52
علي نعمتي بعد از مدت‌ها تلاش بالاخره به پيراهن پرسپوليس رسيدرویایی که به واقعیت پیوست

میلاد اعظمی – خبرنگار: پس از کش‌وقوس‌های فراوان عصر روز گذشته بود که علی نعمتی با امضای قراردادی 3 ساله به پرسپولیس پیوست تا سومین بازیکن جدید پرسپولیس باشد. البته نعمتی خیلی زودتر از این‌ها می‌توانست قراردادش را با پرسپولیس ببندد اما به خاطر برخی اتفاقات این پروسه کمی طولانی شد. هرچه بود نعمتی که علاقه و عشقش را قبلا به پرسپولیس نشان داده بود بازیکن پرسپولیس شد تا کنار علیرضا ابراهیمی دومین بازیکن در خط دفاع باشد که به پرسپولیس می‌پیوندد. نعمتی با توجه به اینکه یک بازیکن چند پسته در خط دفاع بسیار می‌تواند به روند کاری و تاکتیکی پرسپولیس کمک بکند.
پروسه عجیب نعمتی برای امضای قرارداد
اگر کمی پروسه پیوستن نعمتی به پرسپولیس پیچیده نمی‌شد او اولین بازیکنی بود که برای فصل جدید با پرسپولیس قرارداد می‌بست. به‌هرحال و به هر سختی که بود نعمتی رضایتنامه‌اش را گرفت تا بدون هیچ مشکلی پرسپولیسی شود. او همه این سختی ها را به جان خرید تا پرسپولیسی شود و بالاخره بتواند قراردادش را امضا کند. در این بین حتی بعد از اینکه نعمتی موفق شد رضایتنامه خودش را بگیرد بازهم نتوانست قرارداد امضا کنند چون رضایتنامه او مخدوش بود ولی درنهایت این مشکل را هم برطرف کرد تا بالاخره پرسپولیسی شود.

قرارداد ۳ ساله
مهم‌ترین نکته در قرارداد نعمتی این است که قرارداد او به مدت 3 فصل امضا شده که می‌تواند خبر خوبی برای پرسپولیسی‌ها باشد. با توجه به سن و سال نعمتی که ۲۶ سال است این خیلی مهم بود که با قراردادی بیش از 2 سال به پرسپولیس بپیوندد که همین اتفاق هم رخ داد. این یعنی حداقل تا 2 فصل آینده پرسپولیسی‌ها مشکل و استرسی از بابت تمدید قرارداد با نعمتی ندارد.
فروش خانه و کلیه برای گرفتن رضایتنامه!
طبق اعلام خود نعمتی او برای گرفتن رضایتنامه‌اش مبلغی را از جیبش به باشگاه شهرخودرو پرداخت کرده و حتی اعلام کرد که خانه خود را فروخته تا رضایتنامه‌اش را بگیرد. طبق اعلام خود نعمتی مبلغ رضایتنامه او خیلی کم هم نبود و نسبتاً زیاد بوده. در چند روز گذشته هم اظهارنظری از قول نعمتی منتشر شد که حاضر است کلیه‌اش را بفروشد تا پرسپولیسی شود. البته خود او در نشست خبری استفاده از این لفظ را خیلی تایید نکرد اما گفت حاضر بوده همه‌چیزش را بدهد تا به پرسپولیس بیاید.
به نام عشق
رفتار و تلاش‌های نعمتی برای گرفتن رضایتنامه از شهرخودرو و پرسپولیسی شدن این را نشان می‌دهد که او واقعا عاشق پرسپولیس بوده و برای رسیدن به عشقش هر کاری را انجام داده است. به قول معروف به نام عشق کارش را شروع کرد و تمام تلاشش را کرد تا درنهایت پرسپولیسی شود. وقتی چنین بازیکنی با چنین عشق و علاقه نسبت به پرسپولیس جذب می‌شود یعنی اینکه انگیزه زیادی برای درخشش در پرسپولیس دارد و همین مساله می‌تواند هم به خودش و هم به پرسپولیس کمک شایانی بکند. نمونه از این دست بازیکنان میلاد سرلک و فرشاد فرجی بودند که خودشان حاضر شدند برای پرسپولیسی شدن رضایتنامه بگیرند و بعد از پیوستن به پرسپولیس با عملکرد فوق‌العاده خود نشان دادند که عاشقانه پرسپولیس را دوست دارند و برای موفقیت پرسپولیس هر کاری می‌کنند.
مورد جالب شکوری
غیر از امضای قرارداد نعمتی، روز گذشته اتفاق جالب دیگری هم در پرسپولیس رخ داد و آن اتفاق استعفای شکوری از سمتش برای گذراندن دوره آموزشی خدمت سربازی بود. با توجه به اینکه شکوری شهریور سال گذشته موفق به اخذ مدرک دکتری خود شد باید برای گذراندن خدمت سربازی اقدام می‌کرد. البته قرار بود که این اتفاق اسفند سال گذشته رخ بدهد اما به خاطر دلایلی چندین بار به عقب افتاد و درنهایت شکوری از اول شهریور ۱۴۰۰ سرباز شد. شرایط طوری بود که اگر شکوری می‌خواست بازهم سربازی رفتن را به تاخیر بیندازد حضورش در پرسپولیس غیرقانونی بود و می‌توانست مشکلاتی را ایجاد کند. به دلیل اینکه باشگاه پرسپولیس یک نهاد دولتی است شکوری برای رفتن به سربازی باید از تمام نهادهای دولتی در حال خدمت استعفا می‌داد تا مشکل قانونی وجود نداشته باشد. با توجه به اینکه شکوری ۲۲ ماه کسری خدمت دارد بین یک تا یک و نیم باید خدمت انجام بدهد و به نظر می‌رسد پس از پایان دوران آموزشی مشکلی برای بازگشت به پرسپولیس نخواهد داشت.
البته شایان ذکر است که روز گذشته و پس از استعفای شکوری شایعات و شبهات زیادی درباره این مساله وجود داشت اما همه آن‌ها از طرف خود شکوری و باشگاه پرسپولیس تکذیب شد. مسايلی مانند اتفاقات پرونده قرارداد با ویلموتس یا بهانه کردن سربازی برای رها کردن امورات پرسپولیس در فصل مهم نقل و انتقالات شایعاتی بود که در مورد شکوری و علت تصمیمش مطرح شد که هیچ‌کدام درست نبود. روز گذشته اعلام شد که قرار است حسین عبدی به‌عنوان جانشین شکوری به باشگاه پرسپولیس برود که این مساله از سوی سید مجید صدری ريیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تکذیب شد.
قرار است تا مدتی که شکوری در باشگاه پرسپولیس حضور ندارد برخی از همکاران او در این باشگاه مسوولیت‌هایش را که انجام امور اداری و مدیریتی باشگاه پرسپولیس و همچنین سخنگوی باشگاه است را انجام بدهند تا خلاء شکوری در این مدت حس نشود. البته روز گذشته شایعه دیگری مطرح شد مبنی بر اینکه شکوری پس از پایان دوران سربازی‌اش به پرسپولیس برنمی‌گردد وجود داشت که این مساله هم از طرف خود او و نزدیکانش تکذیب شد.

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.