پول‌های سپاهان صنعتی بلای جان فوتبال؛ مغانلو در ازای چه توافق مالی به سپاهان پیوست؟شوگر تیم

0 179
پول‌های سپاهان صنعتی بلای جان فوتبال؛ مغانلو در ازای چه توافق مالی به سپاهان پیوست؟شوگر تیم

میلاد اعظمی – خبرنگار: همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد روز گذشته شهریار مغانلو رسماً به سپاهان پیوست تا پس از چند هفته اخبار ضدونقیض درباره سرنوشت او انتقالش به سپاهان قطعی شود. مساله‌ای که باعث ناراحتی و عصبانیت شدید هواداران پرسپولیس شد و حتی کار به جایی رسید که کمپین‌هایی برای آنفالو کردن مغانلو توسط پرسپولیسی‌ها در اینستاگرام شکل گرفت. در این گزارش قصد داریم تمام اتفاقات مربوط به مغانلو را مورد بررسی قرار بدهیم تا هواداران به‌صورت کامل درباره حواشی چند ماه اخیر اطلاعات داشته باشند.
ترانسفر ارزان‌قیمت به پرتغال
درحالی‌که از ابتدای فصل گذشته باشگاه پرسپولیس به دنبال جذب شهریار مغانلو بود اما این بازیکن با قیمتی بسیار پایین یعنی چیزی حدود ۱۱۵ هزار یورو به سانتاکلارا پرتغال پیوست مبلغی که می‌شد از پرسپولیس هم بگیرد اما ترجیح داد که به این باشگاه نه‌چندان مطرح پرتغالی برود تا شاید دروازه‌ای باشد برای حضور در تیم‌های مطرح اروپا اما این اتفاق هیچ‌وقت برای مغانلو رخ نداد.
احیا شدن یک سکونشین در پرسپولیس
هرچه از زمان حضور مغانلو در پرتغال می‌گذشت بیشتر مشخص می‌شد که چه سرنوشتی در انتظار اوست. مغانلو در اکثر بازی‌ها به‌عنوان بازیکن ذخیره و سکونشین بود و جز یکی، دو بار گلزنی آن‌هم در جام حذفی کاری برای سانتاکلارا نکرد. در همین شرایط باشگاه پرسپولیس به سراغ جذب مغانلو رفت و توانست با ۴۰ هزار یورو رضایتنامه قرضی او را بگیرد. همزمان با حضور مغانلو در پرسپولیس، او کم‌کم به شرایط آرمانی برگشت و از یک بازیکن سکونشین در یک تیم معمولی لیگ پرتغال به یک بازیکن تاثیرگذار در پرسپولیس تبدیل شد و همه این‌ها به خاطر حضور در پرسپولیس بود. حتی هواداران پرسپولیس عدم گلزنی مغانلو را تا چند هفته تحمل کردند و به او فشار نیاوردن تا بالاخره پایش برای پرسپولیس به گلزنی باز شود.
آمار معمولی مغانلو در پرسپولیس
شهریار مغانلو در مدت زمانی که در پرسپولیس حضور داشت و ۸ گل برای این تیم به ثمر رساند که 4 گل در لیگ برتر و 4 گل هم در آسیا بود. البته ۴ گلی که در آسیا به ثمر رساند مقابل تیم‌های چندان مطرح گروه پرسپولیس در مرحله گروهی بود و ۴ گل در لیگ هم خیلی دیر برای پرسپولیس ثبت شد. به این ترتیب آمار که مغانلو در پرسپولیس کاملا یک آمار معمولی برای یک مهاجم به‌حساب می‌آید.
ورود جنون‌آمیز سپاهان برای خرید مغانلو
پس از اینکه مغانلو در پرسپولیس احیا شد و توانست هم قهرمانی سوپر جام را جشن بگیرد و هم قهرمانی لیگ، باشگاه سپاهان برای جذب او وارد بازار شد. نکته جالب اینجا بود که سپاهانی‌ها برای بازیکنی که قراردادش ۱۱۵ هزار یورو با باشگاه سانتاکلارا بود پیشنهاد جنون‌آمیز ۵۰۰ هزار یورویی را به باشگاه پرتغالی مطرح کردند که کاملاً شرایط را تغییر داد. اگر چنین چیزی نبود باشگاه پرتغالی نهایتا با ۲۰۰ هزار یورو رضایتنامه قطعی مغانلو را برای پرسپولیس صادر می‌کرد اما این پیشنهاد سپاهانی‌ها همه‌چیز را به هم‌ریخت. سپاهان یا حتی حاضر شدند از ۵۱۲ هزار یورویی که سانتاکلارا برای مغانلو با خواسته ۲۱۵ هزار یورو بابت محمد محبی کم کنند و حتی این بازیکن را به این تیم پرتغالی بدهند.
مغانلو با رضایت خودش سپاهانی شد
با توجه به اینکه باشگاه سانتا کلارا نمی‌توانست بدون رضایت شهریار مغانلو او را به سپاهان بفروشد و او را با محبی عوض کند، چیزی که پرسپولیسی‌ها را بسیار ناراحت کرد رضایت خود شهریار مغانلو برای سپاهانی شدن بود. در چنین شرایطی هیچ باشگاه مبدا به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند بدون رضایت بازیکن او را جابجا بکند، اما سپاهانی شدن مغانلو این نتیجه را می‌دهد که او با رضایت خودش به سپاهان پیوست تا هم فصل آینده در لیگ ایران باشد و هم به هر حال مبلغی هنگفت که به گفته خیلی‌ها نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان است از سپاهان بگیرد. اگر مغانلو برای رفتن به سپاهان رضایت نمی‌داد باشگاه پرتغالی به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانست به زور این انتقال را انجام بدهد اما مغانلو درنهایت انتخاب کرد که از پرسپولیس به رقیب اصلی یعنی سپاهان برود، مساله اي که باعث ناراحتی و رنجش پرسپولیسی‌ها شد.
چرا مغانلو دروغ گفت؟
درست چند روز پس از پایان لیگ شهریار مغانلو به مسوولان باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که برای گرفتن رضایتنامه‌اش به پرتغال سفر می‌کند تا مذاکراتی را با باشگاه سانتاکلارا داشته باشد و در پرسپولیس بماند، موضوعی که پرسپولیسی‌ها را امیدوار کرد تا این بازیکن درنهایت و به‌صورت قطعی قراردادش را ببندد. حتی مغانلو تصویری را در فضای مجازی منتشر کرد که نشان می‌داد در فرودگاه به سر می‌برد تا به پرتغال سفر کند، اما چند ساعت پس از انتشار این پست برخی‌ها مدعی شدند که مغانلو نه تنها به پرتغال سفر نکرده بلکه به کیش رفته تا چند روزی را استراحت کند و به نوعی استارت پیوستنش به سپاهان را بزند. این رفتار مغانلو و این دروغ عجیبی که به پرسپولیسی‌ها گفت بیشتر از گذشته او را از پرسپولیس دور کرد اما درنهایت مغانلو ترجیح داد عدم صداقت را انتخاب کند و این‌طور از پرسپولیس جدا شود.
توفان آنفالو مغانلو
پس از تمام این کش‌وقوس‌ها و پیوستن رسمی مغانلو پرسپولیس هواداران پرسپولیس در فضای مجازی کمپینی راه‌اندازی کردند تا شهریار مغانلو توسط پرسپولیسی‌ها در اینستاگرام آنفالو شود. از سه‌شنبه‌شب تا زمانی که این مطلب نگارش می‌شد بیش از 100 هزار نفر مغانلو را در صفحه اینستاگرام آنفالو‌ کردند از آن طرف مغانلو تمام عکس‌ها و پست‌هایش را با لباس پرسپولیس پاک کرد تا بیشتر باعث رنجش پرسپولیسی‌ها شود. آنفالو‌ کردن مغانلو در اینستاگرام همچنان ادامه دارد و همچنان از تعداد دنبال کننده‌های او که اکثراً هم پرسپولیسی بودند کاهش پیدا می‌کند.
مغانلو مثل خلعتبری
اتفاقی که برای شهریار مغانلو افتاد و پروسه پیوستنش به سپاهان تقریباً شبیه ماجرای سپاهانی شدن محمدرضا خلعتبری بود. زمانی که خلعتبری به تیم عجمان امارات پیوست نام لیگ فوتبال این کشور به یک نام جعلی تغییر پیدا کرد و بازیکنان ایرانی نمی‌توانستند با این شرایط در امارات بازی کنند. همان زمان باشگاه پرسپولیس و محمد رویانیان خیلی تلاش کردند تا خلعتبری از لیگ امارات به لیگ ایران بیاید و همین اتفاق هم رخ داد و خلعتبری پرسپولیسی شد اما درست یک‌سال پس از حضور در پرسپولیس، باشگاه سپاهان برای جذب خلعتبری ورود کرد و این اتفاق رخ داد تا خلعتبری پس از احیا شدن در پرسپولیس ناگهان سپاهان را انتخاب کند.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.