استقلال تیمی سریع و تاکتیکی است و نباید غفلت کنیمعبدی: باید مثل گذشته از بازیکنان با پتانسیل ستاره بسازیم

0 118

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به طور کلی پرسپولیس در فوتبال ایران به مشکل نخواهد خورد، چون با احترام به سایر تیم‌ها، یک سطح از لیگ ایران بالاتریم و باید به فکر لیگ قهرمانان آسیا و عملکرد تیم در آنجا بود.

به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از میزان حسین عبدی درباره فعالیت پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات تابستانی اظهار داشت: احمد نوراللهی بازیکن جوان و جویای نامی بود که به پرسپولیس آمد و خودم مربی او بوده‌ام. او با تلاش زیاد خودش را مطرح کرد و به پرسپولیس کمک کرد، البته پرسپولیس هم کمک زیادی به او کرد. دوست داشتم در تیم بماند، اما این حق طبیعی بازیکن است که به فکر آینده فوتبالی خودش باشد و تصمیم بگیرد.

وی ادامه داد: بسیاری از بازیکنان قدیمی شرایط مالی سخت و ناراحت کننده‌ای دارند و بازیکن حق دارد از نظر مالی هم به فکر باشد. کنعانی‌زادگان هم از مدافعان بسیار خوب فوتبال ما بود که از تیم جدا شد. پرسپولیس جایگاه والایی در فوتبال ایران دارد و هر بازیکنی به این تیم بیاید ارزش او چندین برابر می‌شود. باید بازیکنان بااخلاق و باظرفیت بالا جذب پرسپولیس شوند و با علم به این موضوع که پرسپولیس کمک زیادی به آن‌ها می‌کند برای پرسپولیس تلاش کنند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به طور کلی پرسپولیس در فوتبال ایران به مشکل نخواهد خورد، چون با احترام به سایر تیم‌ها، ما یک سطح از لیگ ایران بالاتریم و باید به فکر بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و عملکرد تیم در آنجا بود. بازیکنان جوان زیادی مثل طارمی، نوراللهی، رضاییان و… که کسی روی آن‌ها حساب باز نمی‌کرد در پرسپولیس ستاره شدند. مشکل ما این است باشگاه استعدادیاب‌های لازم را ندارد. می‌توانیم مثل گذشته بازیکنان گمنام و باپتانسیل را با هزینه‌های منطقی جذب کرده و ستاره بسازیم.

عبدی درباره برخی بازیکنان که توقعات مالی بالایی برای پیوستن به جمع سرخپوشان دارند گفت: بازیکن ناشناس که بازی زیادی هم نکرده باید با رقم پایینی به پرسپولیس بیاید، زیرا با یک دقیقه بازی در پرسپولیس هم ارزش او افزایش خواهد یافت و باید در قرارداد‌ها بندی باشد که از ارزش افزوده و فروش او در آینده سودی نصیب باشگاه شود. نباید به تبلیغات و بازارگرمی‌های رسانه‌ای توجه کنیم. پرسپولیس در این سال‌ها شبیه یک جاده یک طرفه شده که بازیکنان از بودن در آن نفع زیادی برده‌اند، اما از بُعد اقتصادی نفعی به باشگاه نرسیده است. بازیکن برای پیوستن به پرسپولیس باید از خیلی چیز‌ها بگذرد و این گونه بهایی را هم پرداخت کند. نباید به مدیران باشگاه فشار بیاوریم و آن‌ها باید با فکر آزاد و فراغ بال بازیکنان مجموعه را تکمیل کنند.

پیشکسوت پرسپولیس در رابطه با دیدار حساس مقابل استقلال تاجیکستان عنوان کرد: فوتبال تاجیکستان شاید خیلی قوی نباشد، اما در این سال‌ها و خصوصا در فوتبال پایه و جوانان سرمایه گذاری و پیشرفت زیادی داشته است. بازیکنان رده جوانان و امید تاجیکستان که در آسیا حرف‌هایی برای گفتن دارند فوتبال این کشور و تیم استقلال را ارتقا داده‌اند. استقلال تیمی سریع و تاکتیک پذیر است و نباید غفلت کنیم و آنها را دست کم بگیریم. با یک برنامه ریزی منطقی ان‌شالله می‌توانیم پیروز میدان باشیم.

حسین عبدی در پایان در خصوص لغو قانون منع جذب خارجی‌ها تصریح کرد: باید ببینم بازیکن خارجی چگونه وارد فوتبال ما می‌شود و چه ارزشی دارد؟ چندسال پیش پیشنهاد دادم مانند باشگاه‌های مطرح جهان استعدادیاب‌هایی به سایر کشور‌ها بفرستیم و بازیکنان خوب را با مبالغ منطقی جذب کنیم. بازیکنانی که در لیگ‌های ۲ و ۳ اروپایی و آفریقایی بازی می‌کنند و مدنظر تیم‌های آسیایی و ایرانی هستند نهایتا ماهی ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ دلار دستمزد می‌گیرند، اما در ایران این رقم به سالی ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد. بازیکنی که بازی‌های زیادی نداشته به ایران می‌آید و با رقم‌های عجیب قرارداد می‌بندد. باید با کار اصولی و برنامه ریزی مناسب از تکرار پرونده بودیمیر، استوکس، اوساگونا، اوکراینی‌ها و… جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.