اسدی بدون هیچ شرط و شروطی با پرسپولیس قرارداد بستپایان خوش رضا

0 155

میلاد اعظمی – خبرنگار: بالاخره همان اتفاقی که خیلی از پرسپولیسی ها روزها منتظرش بودند رخ داد و رضا اسدی ظهر روزگذشته با عقد قراردادی یک ساله به پرسپولیس پیوست تا جانشینی باشد برای احمد نوراللهی.

به گزارش پرسپولیس نیوز،‏ اسدی در شرایطی پرسپولیسی شد که پنجشنبه امین قاسمی‌نژاد با رفتار غیرحرفه‌ای که انجام داد و درحالی که تا یک قدمی باشگاه پرسپولیس بود ناگهان به سمت باشگاه استقلال و قراردادش را با این تیم امضا کرد. همین مساله باعث ناراحتی و نگرانی شدید هواداران شده بود اما امضای قرارداد با رضا اسدی آن‌هم ظهر روز تعطیل باعث شد تا دوباره بارقه های امید به دل پرسپولیسی ها برگردد. پرسپولیس با جذب یک مهاجم که به گفته ابراهیم شکوری ممکن است خارجی باشد تیمش برای فصل آینده تکمیل است و دیگر نه کادر فنی و نه هواداران دغدغه‌ای برای لیگ قهرمانان آسیا و فصل آینده لیگ ندارند.

اسدی و دغدغه قرارداد یک ساله

تنها موضوعی که در ماجرای رضا اسدی کمی باعث نگرانی پرسپولیسی‌ها شده مدت قرارداد این بازیکن است. این قرارداد درحالی یک ساله بسته شد که از همین الان خیلی ها درباره آینده اسدی پس از یکسال نگران هستند. مساله اینجاست که رضا اسدی با هیچ تیمی بیشتر از یکسال قرارداد نمی بندد و این یکی از موارد مهم در بحث قرارداد بود. با توجه به اینکه اسدی از نظر مالی با باشگاه پرسپولیس کنار آمد و هر دوطرف با هم به توافق رسیدند، از آن سمت باشگاه با قرارداد یک‌ساله اسدی موافقت کرد. هرچند اسدی هم در نشست خبری بعد از امضای قرارداد اعلام کرد که می‌خواهد سال‌های سال در پرسپولیس بماند و امضای قرارداد یک‌ساله باعث نگرانی نیست.

اسدی شماره ۶ جدید پرسپولیس؟

با توجه به پست و سبک بازی رضا اسدی و با توجه به اینکه بعد از جدایی محمدحسین کنعانی زادگان شماره ۶ پرسپولیس خالی است به احتمال فراوان رضا‌ اسدی برای فصل آینده وارث شماره ۶ خواهد بود. در بین هافبک های پرسپولیس هم اسدی بازیکنی است که می تواند این شماره بپوشد و به احتمال فراوان هم این اتفاق رخ می‌دهد. اگر اتفاق جدیدی رخ ندهد میلاد سرلک با همان شماره ۱۰ ، کمال کامیابی نیا شماره ۱۱ و رضا اسدی هم با شماره ۶ در میانه میدان برای پرسپولیس بازی خواهند کرد.

حسرتی بزرگ که به دل استقلالی‌ها ماند!

درست در دقایقی که اسدی در باشگاه پرسپولیس حضور داشت و مشغول امضای قراردادش بود احمد مددی مدیرعامل استقلال در مصاحبه تلویزیونی درباره وضعیت رضا اسدی گفت که مذاکرات با او ادامه دارد و هنوز چیزی مشخص نیست! در حالی‌که دقایق بعد از این اظهارنظر اسدی رسما پرسپولیسی شد. واقعیت این است که استقلالی‌ها حاضر بودند برای جذب اسدی مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به صورت نقدی را پرداخت کنند، اما اسدی ترجیح داد به جای بستن قرارداد مالی که مشخص نیست چقدرش را میگیرد و عدم کسب افتخار در فصل آینده، به پرسپولیس بیاید که هم بتواند در لیگ برتر مدعی باشد و هم در لیگ قهرمانان آسیا. تا به این صورت حسرتی بزرگ بر دل استقلالی‌ها بماند.

اظهارنظر مهم اسدی

رضا اسدی پس از امضای قرارداد با پرسپولیس در نشست خبری اعلام کرد که برخلاف شایعاتی که مطرح شد هیچ‌وقت شروطی برای پرسپولیس نداشته، ضمن اینکه به خاطر اینکه هواداران هم معطل شدند و به قول خودش اذیت شدند از آن‌ها عذرخواهی کرد. این صحبت می‌تواند اظهارنظری بسیار مهم باشد و خط بطلانی باشد بر تمام شایعاتی که در مورد شرایط پرسپولیسی شدن او به گوش می‌رسید. مساله بسیار مهم در قرارداد اصلی این است که او قراردادی معقول از نظر مالی به پرسپولیس پیوست و شرایط طوری پیش رفت که تراز مالی بازیکنان پرسپولیس که برای کادر فنی و مدیریت مساله حیاتی بود به هم نخورد تا اینچنین هافبک جدید پرسپولیسی‌ها به جمع شاگردان گل محمدی اضافه شود.

انتظارات بالا از اسدی

مساله بسیار مهم در مورد رضا اسدی این است که با توجه به این‌که او پس از جدایی احمد نوراللهی و پس از طی یک پروسه چندروزه و سخت به پرسپولیس پیوست حالا انتظارات از او بسیار بالاست. اسدی بهتر از هرکسی می‌داند که به تیم بزرگی پا گذاشته و جانشین چه بازیکنی در پرسپولیس شده. با توجه به این‌که او اغلب روزهای فصل گذشته را به علت مصدومیت از دست داده حالا انگیزه فراوانی دارد تا در سال منتهی به جام جهانی خودش را نشان بدهد تا یکی از مسافران احتمالی جام‌جهانی باشد. به خاطر همین شاید بیشتر از حدش توان بگذارد و برای پرسپولیس بدرخشد. البته این مساله نباید فشاری غیرمنطقی را روی اسدی ایجاد بکند، بلکه همه باید دست‌به‌دست هم بدهند تا او بتواند بهترین عملکردش را بعد از این همه هیاهو و حاشیه در پرسپولیس داشته باشد و ثابت کند که ارزش این مقدار حرص‌وجوش خوردن هواداران را داشته است.

داستان عجیب و بودار استقلالی‌ای که پرسپولیسی نشد

در چند روز گذشته صحبت‌های زیادی درباره پیوستن امین قاسمی نژاد به پرسپولیس مطرح بود. در همین خصوص چهارشنبه‌شب بین قاسمی‌نژاد باشگاه پرسپولیس توافقات حاصل شد و قاسمی نژاد فقط یک امضا تا پرسپولیس شدن فاصله داشت. همچنین پنجشنبه اعلام شد که امین قاسمی نژاد به محل باشگاه پرسپولیس می‌رود تا قراردادش را با این باشگاه امضا کند، حتی شکوری و سمیعی هم برای همین مساله به باشگاه رفتند اما در اقدامی عجیب قاسمی‌نژاد به جای حضور در باشگاه پرسپولیس به باشگاه استقلال رفت و با این باشگاه قرارداد 2 ساله بست. آن هم در شرایطی که فرهاد مجیدی چند روز قبل به صراحت در مصاحبه تصویری اعلام کرده بود که امین قاسمی نژاد از فهرست بازیکنان مدنظرش برای فصل جدید خارج شده است.

در داستان قاسمی نژاد بسیار واضح بود که ترفند و بازی دلالی است بخصوص وقتی مجیدی اعلام کرد اصلا در لیست من نیست و حتی لیست خریدش را اعلام کرد ولی با بازی دلال‌ها و استفاده از نام پرسپولیس و رضایتنامه‌ای در دست باز داستان سال قبل مرادمند تکرار شد.

حالا چرا کادر فنی و مدیران باشگاه به‌راحتی خود را در سناریوی مدیر برنامه‌ها قرار می‌دهند تا این‌گونه از نام پرسپولیس سوءاستفاده شود. بهتر نیست اگر بازیکنی را که تکلیفش با خودش هم مشخص نیست را بی‌جهت مهر مذاکره با پرسپولیس را نزنیم تا این‌گونه از نام این باشگاه سوءاستفاده نشود؟ آیا بازیکنی که از نیم‌فصل گذشته همه کاری کرد که به تیم رقیب برود و با سن بالا بعد از گلزنی شادی مدل جوانان ۱۷ساله را انجام می‌داد تا بلکه سال‌های آخر فوتبالش  دیده شود، به‌راحتی در تیتر اخبار پرسپولیس قرار می‌گیرد آن‌هم برای عملیات بازارگرمی؟

مطمئنا مدیریت و کادر فنی باشگاه دست دلالان بسیاری کوتاه کردند اما به نظر می‌رسد در مساله قاسمی نژاد کمی اسیر بازی برخی افراد دیگر شدند که الان مهاجم ۳۵ ساله را با رمز پرسپولیس به استقلال بفروشند.

آیا بهتر نیست پیگیری شود که چرا به یکباره خبر قاسمی نژاد در راه باشگاه پرسپولیس منتشر می‌شود و یا مدیران باشگاه برای مذاکره با بازیکنی راهی باشگاه شدند! که این گمان را به وجود آورد که انعقاد قرارداد با مهاجم ۳۵ساله آن‌ها را روانه باشگاه کرده است؟ مطمئنا نمی‌توان گفت هیچ مذاکره و صحبتی در مورد جذب این مهاجم ۳۵ ساله در میان نبوده چرا که در هیچ لحظه از انتشار این اخبار تکذیبیه و اطلاعیه‌ای به چشم نخورد و باز نمی‌توان گفت چون شایعه بود پاسخی داده نشد. نام این کار اگر هیچ مذاکره‌ای در میان نبوده است، سوءاستفاده از نام پرسپولیس است!

 اظهارات خنده‌دار کمک سرپرست استقلال

پس از امضای حضور امین قاسمی نژاد در باشگاه استقلال فیلمی منتشر شد که کمک سرپرست این باشگاه برای استقبال از این مهاجم ۳۵ ساله تا جلوی درب آسانسور هم رفته بود و له شکلی عجیب خوشحال بود. در آخر هم بعد از امضای قرارداد، کمک سرپرست استقلال در مصاحبه‌ای اعلام کرد که با جذب قاسمی نژاد برنده نقل و انتقالات بودند و این مساله مثل پیروزی در دربی بوده! البته کمک سرپرست استقلال حق داشته چون در این سال‌ها جز دوبار جام حذفی موفقیتی جلوی پرسپولیس نداشتند و تمام جام‌ها را هم پرسپولیس برده. هرچند روز گذشته ابراهیم شکوری اعلام کرد که برنده نهایی نقل و انتقالات در پایان فصل مشخص می‌شود که جام قهرمانی به پرسپولیس می‌رسد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.