هنوز رای اولیه دادگاه CAS اعلام نشده، رسانه عربستانی از شکست پرسپولیس می‌نویسد؛النصرِ بیکار و نوستراداموس‌های سعودی

0 120

لیگ قهرمانان فصل گذشته برای النصر عربستان تراژِیک تمام شد. آن‌ها بعدازآنکه عیسی آل‌کثیر محروم شد، خود را در فینال می‌دیدند، اما در ضیافت پنالتی‌ها مغلوب تیم ایرانی شدند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، عیسی را با پیغام‌هایی که از ایران و از سوی تیم رقیب رسیده بود، محروم کرده بودند، وقتی در پنالتی باختند، چون برای هواداران تیم رقیب دومین فینالیست شدن سرخپوشان خیلی زور داشت، دوباره بدجنسی‌شان گل کرد و به خیال خام خود، آماری به حریف عربستانی دادند که به‌واسطه آن بتوانند بازی باخته را در خارج از زمین به برد تبدیل کنند.

غافل از اینکه اگر AFC تهِ سیاسی بازی را هم دربیاورد، در یک سری از پرونده‌ها، مستندات کافی لازم است که حکم به محرومیت بدهند و این مستنداتی که از ایران برای تیم عربستانی مخابره شده بود، چون واقعیت نداشت و مبنای آن نیز درست نبود.

النصری‌ها در خصوص بازیکنان جدید پرسپولیس که معتقد بودند در زمان محرومیت باشگاه از نقل و انتقالات با آن‌ها قرارداد بسته شده بود، به فیفا اعتراض کردند. فیفا از کنفدراسیون فوتبال آسیا استعلام گرفت و تایید شد که نقل و انتقالات پرسپولیس کاملا قانونی اتفاق افتاده است.

در همان وقت هم رسانه‌های عربستانی امیدوارانه از برگشت نتیجه خبر می‌دادند. آن‌ها وقتی از AFC و فیفا ناامید شدند، شکایت‌شان را به دادگاه حکمیت ورزش بردند.

النصر حتی از CAS خواست که بازی را به تعویق بیندازد، تا تکلیف پرونده شکایت آن‌ها مشخص شود، اما این کار میسر نبود. قبلا شکایت النصر با ادعای اینکه پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس با حکم فیفا بسته شده و این تیم اجازه نداشت از بازیکنان جدیدش استفاده کند، در ۲ مرحله در کمیته انضباطی و کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا رد شده بود. رسانه‌های عربستانی شایعه کردند که دادگاه عالی ورزش از کنفدراسیون آسیا خواسته که زمان برگزاری فینال لیگ قهرمانان را به تعویق بیندازد تا رای پرونده اعلام شود.

دادگاه CAS از باشگاه پرسپولیس مستنداتش را خواست، که تیم حقوقی باشگاه مخالفت خود را با رسیدگی فوری پرونده اعلام کرد تا پرونده النصر به‌صورت عادی پیگیری شود.

فینال لیگ قهرمانان در تاریخ ۲۹ آذرماه ۹۹ در دوحه پایتخت قطر برگزار شد و پرونده این رقابت‌ها با قهرمانی تیم اولسان کره جنوبی بسته شد.

در همان وقت دادگاه حکمیت ورزش(CAS) به‌صورت رسمی اعلام کرد جلسه رسیدگی پرونده شکایت باشگاه النصر عربستان از باشگاه پرسپولیس در تاريخ ۲۳ آگوست ( یک شهریور) برگزار می‌شود.

***

روز چهارم شهریور، یک خبرگزاری معتبر عربستانی ادعا کرد که رای دادگاه حکمیت ورزش در پرونده پرسپولیس و النصر به ضرر تیم ایرانی صادر خواهد شد، این در حالی است که هنوز دادگاه CAS در این رابطه حکمی نداده و با توجه به روال قبلی، بعید به نظر می‌رسد که 3 روز بعد از تشکیل جلسه، خبری از این دادگاه به بیرون درز کند.

البته انتشار این خبر در خبرگزاری عکاض نگرانی‌هایی را به همراه داشت. در خبر این رسانه آمده بود: «منابع خبری ما گفتند که وکیل باشگاه النصر در نشستی که روز سه‌شنبه با قاضیان دادگاه داشت، تمامی سوالات آن‌ها را از طریق تماس تصویری پاسخ داد. انتظار می‌رود CAS تصمیم نهایی خود را ظرف یک ماه آینده بگیرد که انتظار می‌رود غرامتی به باشگاه النصر پرداخت شود. همچنین برای باشگاه پرسپولیس بابت اشتباهاتی که مرتکب شده، مجازات‌هایی در نظر گرفته خواهد شد.»

گاهی رسانه‌های عربی خبرهای مربوط به میزبانی‌ها را به‌واسطه ارتباطاتی که با AFC دارند و همچنین در این نهاد صاحب کرسی هستند، زودتر از رسانه‌های ایرانی منتشر می‌کنند، اما خیلی از خبرهای آن‌ها هم در حد رسانه‌ای زرد بوده و هرگز رنگ واقعیت به خود نمی‌بیند.

چیزی که مسلم است هنوز رای اولیه دادگاه CAS اعلام نشده و رسانه عربستانی که دوست دارد النصر در این پرونده که هزینه هنگفتی هم کرده، برنده شود، خبری بی‌پایه و اساس را منتشر کرده است.

اینکه رای دادگاه حکمیت ورزش چه هست، در آینده مشخص می‌شود، اما قدر مسلم، دادگاه 3 روز پس از برگزاری جلسه ۵ ساعته رای نمی دهد.

ضمن اینکه رسانه‌های سعودی در این پرونده چندین بار اعلام کرده بود که کمیته انضباطی AFC و فیفا رای را به آن‌ها داده و پرسپولیس را بازنده اعلام کرده، درحالی‌که هرگز چنین اتفاقی رخ نداد و چیزی که در عمل شاهد بودیم، برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا بین 2 تیم ایرانی و کره ای بود.

سعودی‌ها دوست دارند که برنده این پرونده باشند و مثل قبل دست به گمانه‌زنی زده‌اند. آن‌ها این بار هم رویاهای‌شان را رسانه‌ای کرده‌اند، درحالی‌که دادگاه حکمیت ورزش هنوز رایی صادر نکرده است.

این‌طور که در رسانه‌های ایرانی اعلام شده رای دادگاه حکمیت ورزش روز نهم شهریور ماه اعلام می‌شود، هرچند که قطعا احتمال تمدید این تاریخ نیز وجود دارد، همان‌طور که در پرونده محکومیت جودو نیز شاهد بودیم اعلام رای دادگاه CAS چندین بار به تعویق افتاد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.