آخرین وضعیت نقل و انتقالات پرسپولیس؛ یحیی از باشگاه بازیکن خارجی خواستپاکدل با پیراهن سرخ خوشحال‌ترین فرد روی زمین

0 97

میلاد اعظمی – خبرنگار: عصر روز گذشته که حامد پاکدل مهاجم ۳۱ ساله فصل گذشته آلومینیوم اراک با عقد قراردادی 2 ساله به پرسپولیس پیوست تا به‌عنوان پنجمین خرید پرسپولیس قرارداد بسته باشد.
پاکدل از مدت‌ها پیش و از نیم‌فصل گذشته خیلی تلاش کرد تا پرسپولیسی شود و روز گذشته بالاخره این اتفاق رخ داد تا همای سعادت روی شانه‌های او بنشیند و این بازیکن لرستانی و پرسپولیسی به‌صورت رسمی به جمع شاگردان گل‌محمدی اضافه شود. پس از اینکه جذب سجاد شهباززاده و امین قاسمی نژاد منتفی شد و همچنین شهریار مغانلو به سپاهان پیوست برای جذب یک مهاجم نیاز شدید احساس می‌شد در چند روز گذشته چند بازیکن به کادر فنی پرسپولیس معرفی شدند اما درنهایت تصمیم بر این شد تا حامد پاکدل پرسپولیسی به‌عنوان بازیکن جدید و به‌عنوان مهاجم به پرسپولیس اضافه شود.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که پرسپولیس در تمام پست‌های بازیکنان مدنظرش را دارد و شايد دیگر نیاز آنچنانی به جذب بازیکن نباشد اما بازهم به نظر می‌رسد که پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات فعالیت خواهد داشت.

درحال حاضر و پس از جذب حامد پاکدل، مهدی عبدی، پاکدل، آل‌کثیر و مهدی مهدی‌خانی 4 مهاجم تخصصی پرسپولیس هستند، ضمن اینکه بازیکنانی مانند مهدی ترابی، وحید امیری و امید عالیشاه هم توانایی بازی کردن در نوک خط حمله را دارند تا به نظر برسد که نیازهای پرسپولیس در خط حمله برآورده شده است.

در خطوط دیگر هم و در هر پست حداقل 2 بازیکن بسیار خوب حضور دارند که این نوید را به یحیی گل‌محمدی و هواداران پرسپولیس می‌دهد که نگرانی وجود نداشته باشد تا کادر فنی بتواند با تمرکز بالا پرسپولیس را ابتدا برای ادامه لیگ قهرمانان آسیا پس از آن برای فصل جدید لیگ برتر که از اواخر مهرماه شروع می‌شود آماده کند.

در شرایط فعلی اولویت پرسپولیس پیروزی در بازی با استقلال تاجیکستان و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا یا حداقل فینال غرب آسیاست. توجه به این‌که احساس می‌شود تیم پرسپولیس تکمیل است احتمالا یحیی گل‌محمدی و کادرش تمرکز را روی این بازی مهم بگذارند تا بتوانند در این زمینه به موفقیت دست پیدا بکند.

یحیی بازیکن خارجی خواست

روز گذشته به غیر از امضای قرارداد پاکدل با پرسپولیس اتفاق دیگری هم در این باشگاه رخ داد. یحیی گل‌محمدی به‌صورت غیرمنتظره در محل باشگاه حاضر شد تا جلسه را با مدیران ارشد باشگاه داشته باشد، جلسه‌ای که با حضور او سمیعی و صدری برگزار شد تا درباره چند مساله بسیار مهم بحث و تبادل نظر شود.

مساله اول که مورد بحث قرار گرفت شرایط پرسپولیس برای بازی روز ۲۳ شهریور با استقلال تاجیکستان بود. با توجه به اینکه آنالیزور پرسپولیس به کشور تاجیکستان سفر کرده و هیچ‌گونه همکاری با او از طرف فدراسیون فوتبال تاجیکستان صورت نگرفته و این نگرانی به وجود آمد که ممکن است برای پرسپولیس مشکلاتی به وجود بیاید.

آنالیزور پرسپولیس تا به امروز موفق نشده از زمین تمرین و بازی پرسپولیس در کشور تاجیکستان بازدید کند و همچنین بازی‌های تیم استقلال تاجیکستان از تلویزیون پخش نمی‌شود تا بشود آن‌ها را آنالیز کرد، ضمن اینکه از ورود آنالیزور پرسپولیس در ورزشگاه بازی با استقلال تاجیکستان و بازی‌های این تیم هم ممانعت به وجود آمده تا همین مساله نگرانی‌هایی را ایجاد ‌کند.

در همین خصوص گل‌محمدی جلسه را با مدیران باشگاه برگزار کرد تا راه حلی در این مورد پیدا شود. البته شایان ذکر است که فدراسیون فوتبال هم باید با باشگاه پرسپولیس در این زمینه همراهی بکند و قرار بوده که از طرف فدراسیون نامه‌نگاری‌های با فدراسیون فوتبال تاجیکستان انجام شود تا فرستاده پرسپولیس در این کشور مشکلی نداشته باشد اما ظاهراً فعلاً تا این لحظه این اتفاق رخ نداده است تا همه این‌ها به دغدغه برای گل‌محمدی و پرسپولیسی‌ها تبدیل شود.

مساله دیگری که گل‌محمدی در جلسه با مدیران باشگاه به آن اشاره و تاکید کرد فراهم کردن شرایط برای جذب بازیکن خارجی باکیفیت برای لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر است. مساله ای که گل‌محمدی در مصاحبه‌ای که پس از پایان جلسه با مدیران باشگاه هم انجام داد هم گفت و رسماً اعلام کرد تیمش برای تقویت بهتر نیاز به بازیکن باکیفیت خارجی دارد. البته با توجه به اینکه پرسپولیس پرونده باز در فیفا دارد فعلاً فدراسیون فوتبال چنین اجازه‌ای صادر نمی‌کند.

با توجه به اینکه پرسپولیسی‌ها تا چند روز آینده باید بدهی سنگین نزدیک به ۸۰۰ هزار دلاری به گابریل کالدرون را پرداخت کنند و همچنین بعد از آن باید بدهی نزدیک به ۱۰۰ هزار دلاری به اوساگونا پرداخت شود همین الان پرسپولیسی‌ها برای ورود به بحث جذب بازیکن خارجی باید ۹۰۰ هزار دلار را به 2 طلبکار خود پرداخت کنند که رقم بسیار سنگینی است.

پولی که به خاطر ندانم‌کاری مدیران قبلی پرسپولیس به باشگاه تحمیل شد و حالا مدیران فعلی در اوج فصل نقل و انتقالات و بی‌پول باید همچنین مبلغ عجیب‌وغریب و سنگینی را پرداخت کنند تا شرایط قانونی برای جذب بازیکن خارجی فراهم شود. تازه بعد از پرداخت این پول به صدور اجازه باید مبلغی هم در فصل برای جذب بازیکن خارجی هزینه شود که همه این‌ها مشکلات پرسپولیس را چندین برابر کرده است.

البته شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیران باشگاه به گل‌محمدی قول دادند که در این مورد تمام تلاش خود را می‌کنند تا حداقل بشود یک بازیکن خارجی باکیفیت را جذب کرد اما به او هم گوشزد کردند که باشگاه چه مشکلات شدید و عجیب‌وغریبی دارد و باید ابتدا مشکلات مالی برطرف و پرونده‌های کالدرون و اوساگونا بسته شود، هرچند به نظر می‌رسد درنهایت مدیران باشگاه پرسپولیس برای جذب بازیکن خارجی مدنظر یحیی گل محمدی اقدامات لازم را انجام بدهند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.