مناظره رادیوئی دلیریان و امامی / دلیریان : فوتبال ورزش اول کشور است نه کشتی !!

0 166

در مناظره رادیوئی شبکه ورزش، محمددلیریان عضو شورای فنی فدراسیون کشتی سابق بعنوان منتقد فعلی فدراسیون و محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی صحبت¬های جالبی مطرح شد که خلاصه این مناظره جذاب به اطلاع علاقمندان می رسد، اما اینکه چه کسی پیروز این‌مناظره بود قضاوت با خوانندگان مطلب خواهد بود.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، در ابتدای این مناظره دلیریان عنوان کرد، اینکه می‌گویند کشتی ورزش اول کشور است اصلا اینگونه نیست زیرا ورزش اول فوتبال است!.

 

امامی در واکنش به این صحبت دلیریان با صراحت ورزش کشتی را ورزش اول کشور دانست و گفت: هر کاری کنیم کشتی ورزش ملی و ورزش اول ایران است، زیرا در میادین جهانی و المپیک مدال آور و چشم و چراغ ورزش کشورمان است ، شاید از لحاظ بودجه به آن توجه ویژه نمی شود اما صحیح نیست که بگوییم کشتی ورزش اول ما نیست !!

 

دلیریان در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: آقای دبیر گفته است که در دهه ۷۰ جمعیت کشتی بالغ بر یک میلیون نفر بوده البته باید بگویم یک میلیون نبوده بلکه ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار نفر بوده، اما اگر امروزه نهایتاً ۴۵ هزار کشتی گیر داریم این موضوع به خاطر این است که نیامدیم آسیب شناسی کنیم حالا می گوئیم چرا کشتی به این روز افتاده است؟

 

امامی در پاسخ به این مطلب گفت : استناد آمار آن زمان، صحبت­های آقای حاج محمد رضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی است که بارها اعلام کرده آن زمان جمعیت کشتی بالای یک میلیون نفر بوده است.

 

در ادامه عضو سابق شورای فنی فدراسیون قبلی مطرح کرد که چرا علیرضا دبیر قبل از المپیک گفته است از ما توقع مدال در این المپیک را نداشته باشید؟

سخنگوی فدراسیون کشتی  در پاسخ چنین بیان کرد : درست است که ما در کشتی فرنگی یک مدال طلا و یک مدال برنز و در کشتی آزاد یک مدال نقره و یک مدال برنز بدست آوردیم اما جناب دلیریان در خاطر دارند که تیم های کشتی آزاد و فرنگی ما قبل از آمدن آقای دبیر در مسابقات جهانی مجارستان، آزاد ششم و فرنگی یازدهم شدند، بنابر این نمی‌بایست از تیم ششم و یازدهم توقع مدال المپیک داشت.

 

در ادامه مناظره محمد  دلیریان در مورد اینکه فدراسیون کشتی بخصوص در کشتی فرنگی عملکرد کشتی گیران را در رقابت­های بین المللی ملاک عمل قرار داده، ایراد جدی گرفت و اظهار داشت: نباید رقابت­های بین المللی اینچنین در الویت انتخاب باشد.

 

امامی در دفاع از چرخه انتخابی تیم ملی و ضوابط آن بیان کرد: آقای دلیریان شما در فدراسیون قبلی عضو شورای فنی بودید و جهت انتخاب ملی پوشان برای مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست مجارستان در اکثریت اوزان نفراتی را انتخاب کردید که یا در مسابقات انتخابی حضور نداشتند یا دوم شدند و یا تا پایان مسابقات انتخابی به مبارزات خود ادامه ندادند اما جنابعالی و دیگر اعضا شورای فنی از مهمترین دلایلی که در  صورتجلسه برای انتخاب ملی پوشان به آن استناد و امضا کردید این بود که عملکرد مثبت کشتی گیران مد نظر در مسابقات بین المللی و یا ضعف دیگر مدعیان آن وزن در مسابقات برون‌مرزی بود و بر همین اساس اعضای تیم‌ ملی را مشخص و به رقابت­های  جهانی فرستادید، حالا چطور شد آن زمان که جنابعالی در شورای فنی بودید مسابقات بین المللی می‌بایست ملاک‌ عمل باشد اما امروز که محمد بنا در شرایط سخت کرونایی نفراتی را که در چرخه انتخابی مشخص شده اند به تورنمنت های بین المللی اعزام می‌کند و آنان را محک میزند، عملکرد و نتایج  آنان را مد نظر قرار می‌دهد اشتباه است؟

 

محمد دلیریان در واکنش به این صحبت امامی گفت : در آن زمان من مخالفت می کردم اما به دلیل اینکه عضو شورای فنی بودم امضا کردم اما گاهی اوقات در صورتجلسه مخالفت خودم را نیز می‌نوشتم.

 

در بخش دیگری از مناظره دلیریان پنج مدال طلای ملی پوشان جوان را در رقابت­های جهانی روسیه حاصل برنامه ریزی و مدیریت رسول خادم دانست و در ادامه گفت: ما یا باید گلخانه ای عمل کنیم یا اینکه به انتخابی اهمیت دهیم بنابر این نیاز به آمایش سرزمینی دارد تا ببینیم در کجا ها ظرفیت و استعداد وجود دارد.

 

در پاسخ به این مطلب امامی تصریح کرد: بحث آمایش سرزمینی بسیار منطقی بوده و به همین دلیل است که آقای دبیر از بدو ورود به فدراسیون بحث توسعه کشتی رادر الویت قرار داد و با تشکیل جلسات کارشناسی با حضور قهرمانان جهان و المپیک، کارشناسان و صاحب نظران، طرح ۸ ساله توسعه کشتی را تدوین نمود و اگر علیرضا دبیر می‌گوید در حال حاضر کشتی گیران ما در سطح کشور کمتر از ۴۵ هزار نفر می باشد بر اساس آمار و تحقیق بوده و در سفرهای استانی این موضوع و دیگر موارد را پیگیری کرده و حتی از استانداران خواسته که سالن‌های نیمه کاره ای که مدتهاست رها شده است به بخشداران و فرمانداران بدهد تا با کمک هیات‌های کشتی استانها  پس از کامل شدن در اختیار ورزش کشتی قرار گیرد.

 

در پایان محمد دلیریان اظهار کرد: من اگر جای رئیس فدراسیون‌ کشتی بودم در موقعی که استان مازندران سرپاست و بیشترین مدال آوران را دارد بودجه بیشتری برایش در نظر می گرفتم مثل داغستان که بیشترین کشتی گیر را در روسیه دارد.

 

ضمنا در این مناظره محسن کاوه مدیر تیمهای ملی کشتی آزاد و مجید حاتمی از کارشناسان کشتی

نیز بصورت تلفنی مواردی را به عنوان موافق و مخالف بیان‌نمودند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.