استقلالی‌ها تحت هر شرایطی موفقیت‌های رقیب را برنمی‌تابندمجیدی و تلاش برای تخریب گل‌محمدی

0 100
استقلالی‌ها تحت هر شرایطی موفقیت‌های رقیب را برنمی‌تابندمجیدی و تلاش برای تخریب گل‌محمدی

شیوا دورانگر – خبرنگار: موفقیت پرسپولیس خاری در چشم دشمنان این گروه شده و سال‌هاست به هر ترفندی شده می‌خواهند مانع از یکه‌تازی سرخ‌ها شوند.یک روز باهم متحد شده و علیه پرسپولیس توطئه می‌کنند تا این گروه را به زیر بکشند، روزی دیگر آدم اجیر می‌کنند که به اعضای این گروه صدمه بزنند، حتی پیش‌آمده در پشت پرده تلاش کرده‌اند تا با مصدوم و محروم کردن نفرات کلیدی پرسپولیس این گروه را خلع سلاح کنند و در مقاطعی با بیانیه و مصاحبه‌های تنش‌زا روی تصمیمات داوران اثر گذاشته‌اند و… به‌رغم همه تلاش‌هایی که برای تضعیف پرسپولیس انجام می‌گیرد، این گروه همه‌ساله موفقیت‌هایش را تکرار و تکرار کرده، اما حتی این هم نتوانسته است ذره‌ای از بهانه‌جویی‌های رقبا کم کند و آن‌ها بعد از هر قهرمانی پرسپولیس دلیلی برای زیرسوال بردن شایستگی این گروه پیدا می‌کنند، بلکه ضعف‌های فنی خود را توجیه کرده باشند که سرمربی استقلال یک نمونه آن می‌باشد. فرهاد مجیدی که با تیمش به مقام سوم لیگ رسید قبل از برگزاری آخرین دیدار فصل خود مقابل سپاهان در کنفرانس خبری مدعی شد اگر پرسپولیس و سپاهان تا هفته آخر در کورس ماندند حاصل تلاش و زحمت مدیران این ۲ باشگاه بوده که به این‌جا رسیده‌اند! او با این صحبت‌ها ضمن کنایه به مدیران استقلال خیلی زیرکانه سعی کرد توانمندی‌های گل‌محمدی و نویدکیا را زیرسوال ببرد.گرچه مجیدی در ادامه صحبت‌هایش از تلاش کادر فنی و بازیکنان این ۲ گروه گفت اما تاکید چندباره او بر نام سمیعی و ساکت موید این نکته بود که او قصد دارد این منظور را برساند که اگر نتوانسته تیمش را در کورس نگه دارد به خاطر ضعف مدیریت بوده است.
همان‌طور که می‌دانید مجیدی در دومین هفته از نیم‌فصل دوم جانشین محمود فکری شد و زمانی هدایت استقلال را بر عهده گرفت که این گروه شرایط خوبی در جدول داشت و فقط ۶ امتیاز با پرسپولیس صدرنشین فاصله داشت. اما بعد از آمدن مجیدی اختلاف ۲ گروه به ۸ امتیاز(تا هفته ماقبل پایانی)رسید و استقلال خیلی زود در هفته بیست و سوم و با شکست در دربی از کورس قهرمانی خارج شد. گرچه مجیدی و شاگردانش با هوچیگری این باخت را گردان داوری انداختند ولی با نظر کارشناسان مشخص شد این فقط استقلال نبوده که از داور یک پنالتی طلبکار است و پرسپولیس هم می‌بایست صاحب یک ضربه پنالتی می‌شد.
جالب اینجاست که مجیدی و تیمش همین چند روز قبل توانستند پرسپولیس را در ضربات پنالتی از جام حذفی کنار بزنند، اما بعد از این اتفاق نه‌تنها خبری از اعتراض به داوری نبود که از کوچک تا بزرگ فقط کم مانده بود به دست‌بوسی فغانی بروند! و تعریف و تمجیدها بود که از سر و روی این داور می‌بارید. و مجیدی سرمست از این برد می‌گفت من به این‌ها نمی‌بازم، بدون اینکه به یاد بیاورد در لیگ دربی را واگذار کرده است. حتی اگر مدیران استقلال هدف صحبت‌های او بوده باشند در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی‌کند، به‌هرحال این نمی‌شود که یک مربی بردها را به نام خود بنویسد و ناکامی‌ها را به‌پای دیگران بگذارد، که گاه داوران و وزیر باشند یا مدیران استقلال. البته این اولین بار نیست که چنین حرف‌هایی از مجیدی می‌شنویم و این مربی چندی قبل هم گفته بود پرسپولیس روی ساختار تفکرات سرمربی‌اش ساخته‌شده و ثبات داشته است اما استقلال روی تفکر مربی بسته نشده و تیمش بالانس نیست و حتی مدعی شد دلال‌ها برخی از این بازیکنان را به گروه آورده‌اند که این با چیزی که این مربی در نخستین روزهای حضورش در استقلال می‌گفت زمین تا آسمان تفاوت داشت. گفتنی است مجیدی بعد از برد در اولین حضورش مقابل فولاد مدعی شد این بهترین استقلال چند سال اخیر است. و آنچه در میان قابل‌توجه تلاش عجیب این مربی برای کمرنگ کردن توانایی‌های گل‌محمدی است که این یا از طریق بولد کردن مدیریت و امکانات پرسپولیس بوده و یا متهم کردن وزارت و فدراسیون به جانبداری از پرسپولیس.
مجیدی همیشه کاراکتر فرد قربانی را می‌گیرد و این‌طور وانمود می‌کند که دسیسه و توطئه علیه آن‌ها در کار است و یک‌بار نشد ببینیم که بپذیرد دیگران بهتر از او کار کرده‌اند. این مربی هر دفعه که به استقلال آمده با مدیران این باشگاه دچار چالش شده و بعد از ناکامی این ذهنیت را به دیگران القا کرده که امکانات لازم را برای موفقیت در اختیارش نداشته‌اند و پرسپولیس در ناز و نعمت بوده است! نه اینکه در استقلال همه‌چیز خوب باشد، اما این‌طور که هم شرایط پرسپولیس را ایده‌آل نشان می‌دهند نبوده است و این تیم به‌رغم قهرمانی‌های متوالی با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم کرده است و حتی به جرات می‌شود گفت ازلحاظ مالی و مدیریتی در وضعیت بدتری نسبت به استقلال قرار داشته است. تا جایی که طی ۴ فصل اخیر شش بار مدیریت باشگاه دستخوش تغییر شد و شاهد اتفاقات عجیب‌وغریبی در باشگاه بودیم. یک روز هیات مدیره علیه مدیرعامل جلسه می‌گذاشت، یک روز مدیرعامل به سرمربی و بازیکنان فحاشی می‌کرد. حتی در مقاطعی باشگاه بدون هیات مدیره اداره می‌شد و مدیرعامل حق امضا نداشت. تکرار مکررات است اگر یادآوری کنیم ۲ مربی موفق تیم به خاطر بدقولی های مالی مدیران تیم را ترک کردند. نکته مهم دقیقا اینجاست که گل محمدی جانشین کالدرونی شد که تیمش را قهرمان نیم‌فصل کرده بود و این مربی تیمی که خودش آن را نبسته بود با وجود وقفه‌ای که به خاطر شیوع کرونا ایجاد شد توانست در فاصله چند هفته به ‌پایان لیگ قهرمان کند. کاری که مجیدی نتوانست با گروه مدعی و پرمهره فکری انجام دهد. در ابتدای فصل جاری هم این مربی با مشکلات مدیریتی زیادی رو به رو شد و به خاطر کم‌کاری رسول پناه برخی از ستاره‌های خود را از دست داد، در حالی که مدیران رقیب با چند برابر کردن قراردادها و پرداخت ارقام نجومی توانستند تمام نفرات اصلی خود را حفظ و گروه پرمهره ای را در نقل و انتقالات تابستانی ببندند. اما گل محمدی در اوج اختلاف با مدیرعامل توانست تیمش را قهرمان نیم‌فصل کند. قطعا مشکلاتی که این مربی با رسول پناه داشت کمتر از آنچه بین مجیدی و مددی گذشته است نبود و حداقل مدیرعامل استقلال هیچ‌وقت در رسانه‌ها به سرمربی تیمش تهمت نزده و یا توهینی نداشته است. الان هم اگر آرامشی نسبی در پرسپولیس حکمفرماست دلیل بر بهبود اوضاع نیست و اگر گل محمدی و بازیکنان سکوت کرده‌اند از سر رضایت نیست و آن‌ها هم مطالباتی دارند که برآورده نشد. پرسپولیس برخلاف استقلال نه هیات مدیره پول‌ساز دارد و نه حامی مالی که بتواند به بازیکنانش پاداش دهد و در حالی که سرمربی استقلال در کنار خود افرادی را دارد که به او پول می‌دهند که قبل از هر بازی شاگردانش را برای برد تهییج کند، اما در پرسپولیس خبری از این صحبت‌ها نیست و بازیکنان هنوز پاداش برخی از بردهای خود را دریافت نکرده‌اند. اما در استقلال نه‌تنها پیش پیش پاداش می‌دهند که برای برد در بازی‌های کم‌اهمیتی چون پدیده و سایپا میلیونی هزینه کرده‌اند. بازیکنان استقلال بعد از آمدن مجیدی
قبل از اکثر بازی‌های وعده پاداش گرفته‌اند اما جالب است که این موضوع در بازی حساس هفته آخر رعایت نشد، در حالی که جنگ بین سپاهان و استقلال همیشه داغ بوده است و در حالت عادی باید برای برد در این بازی سر و دست می‌شکستند!

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.