باج‌خواهی‌های رادوشوویچ از پرسپولیس تمامی نداردوقتی رادو رنگ عوض کرد!

0 98
باج‌خواهی‌های رادوشوویچ از پرسپولیس تمامی نداردوقتی رادو رنگ عوض کرد!

میلاد اعظمی – خبرنگار: بیشتر از یک ماه است که بوژیدار رادوشوویچ به کرواسی رفته و در تمرینات پرسپولیس غیبت دارد و به احتمال فراوان جداییش از پرسپولیس قطعی شده است. او به بهانه عدم دریافت مطالباتش مقدمات جدایی خود از پرسپولیس را فراهم کرد تا بتواند هر طور شده مابقی پول قرارداد در ۲ سال آینده را هم که نزدیک به ۸۰۰ هزار دلار می‌شود از پرسپولیس بگیرد. این پول تا آخر عمر خودش و خانواده‌اش را ازنظر مالی تامین می‌کند.
در پرونده رادوشوویچ تا قسمتی می‌شود به این دروازه‌بان کروات حق داد که شاید در پرداخت مطالباتش دیر و زود شد اما این نباید باعث شود که رادو بخواهد با برنامه‌ریزی و نقشه کارهایش را پیش ببرد و عملاً از پرسپولیس پول بکند. در این گزارش قصد داریم این پرونده را به‌صورت کامل موردبررسی قرار بدهیم تا تمام ابعاد آن برای شما هواداران روشن شود.
*رادو دقیقا از پرسپولیس چه می‌خواهد؟
شاید مساله اصلی در ماجرای رادوشوویچ این است که او دقیقاً از پرسپولیس چه می‌خواهد. طبق قرارداد عجیب‌وغریبی که محمدحسن انصاری‌فرد با رادوشوویچ تمدید کرد مبلغ ۱۸ هزار دلار به عنوان پاداش رضایت سرمربی از او در قراردادش منعقد شده است. رادوشوویچ در شرایط فعلی این ۱۸ هزار دلار را طلب کرده است. مساله اینجاست که نه کالدرون و نه یحیی گل‌محمدی این رضایتنامه را امضا نکردند و معتقدند که رادوشوویچ نباید این مبلغ یعنی ۱۸ هزار دلار را بگیرد. هم کالدورن و هم گل‌محمدی معتقد هستند که رادو به عنوان دروازه‌بان دوم ازنظر فنی در شرایطی نبوده است که این پول را بگیرد.
*باج‌خواهی‌های جدید رادو
از آن ۱۸ هزار دلار عجیب‌تر، درخواست فعلی رادو از باشگاه است. رادو درخواست کرده باشگاه پرسپولیس پول وکیلش که از پرسپولیس شکایت کرده را بدهند و هم‌چنین پول ایجنتش را هم پرداخت کنند. این در شرایطی است که نه انصاری‌فرد و نه رسول‌پناه مبلغ حق ایجنتی مدیر برنامه‌های او را پرداخت نکرده بودند و حالا رادوشوویچ انتظار دارد که مدیریت فعلی این پول را بدهد. حتی اگر بشود این نکته را قبول کرد که حقوق ایجنتی مدیر برنامه‌های رادو مشکلی ندارد اما نمی‌شود قبول کرد که باشگاه پرسپولیس پول شکایتی که وکیل رادو کرده را هم پرداخت کند. این ۲ درخواست به نوعی باج‌خواهی رادوشوویچ از باشگاه پرسپولیس است.
*باشگاه با تمام درخواست‌های رادو موافقت کرد
در این بین چند روز پیش بود که باشگاه پرسپولیس در بیانیه‌ای اعلام کرد با تمام درخواست‌های داده شده موافقت کرده و از او خواست که به تهران بیاید تا در حضور خبرنگاران مطالباتش را به‌صورت نقدی پرداخت کنند اما نکته عجیب اینجاست که بازهم رادوشوویچ به این کار راضی نشد و به تهران نیامد تا حالا پرونده وارد فاز جدیدی شود.
*رادو حق دارد!
یکی از مواردی که می‌شود در آن به رادوشوویچ حق داد این است که از گذشته طلب‌هایی دارد و باشگاه باید مطالبات او را به‌صورت کامل پرداخت کند. اتفاقات مدیران باشگاه پرسپولیس در این زمینه هیچ مشکلی ندارند و اعلام کردند که مطالباتش را بدون هیچ کم و کاستی پرداخت می‌کند.
*چه بی‌احترامی به رادوشوویچ شد؟
یکی، دو هفته پیش بود که رادو در مصاحبه‌ای اعلام کرد از طرف مدیران باشگاه پرسپولیس و مخصوصاً ابراهیم‌شکوری به او و خانواده‌اش توهین‌هایی شده است. البته رادو هیچ‌وقت نگفته که این توهین‌ها چه بوده تا مشخص شود این صحبت‌های رادوشوویچ محلی از اعراب ندارد. نکته جالب اینجاست که روزی که رادوشوویچ در باشگاه پرسپولیس حاضر شد و مبلغ ۲۱ هزار یورو را به‌صورت نقدی از باشگاه دریافت کرد هنگام خروج از باشگاه حسابی با شکوری گرم گرفت و شوخی کرد و با شوخی خنده باشگاه را ترک بعد از آن‌هم هیچ تماس برقرار نشد. حالا اینکه منظور از بی‌احترامی چیست مشخص نشده. البته نزدیکان این دروازه‌بان کروات اعتقاد دارند منظور را از بی‌احترامی بدقولی مدیران در تاریخ پرداخت مطالباتش بوده است نه چیز دیگری.
*ورود سازمان بازرسی به پرونده رادوشوویچ
مساله‌ای که باعث شده رادوشوویچ از باشگاه پرسپولیس به این صورت طلبکار باشد و بتواند به راحتی باشگاه را اذیت کند احتمالاً تمام پولش را بگیرد تمدید قرارداد عجیب‌وغریبی است که در زمان محمد حسن انصاری فرد با این دروازه‌بان انجام شد. در شرایطی که رادو بیش از ۳۰ سال سن داشت، ناگهان در زمان انصاری فرد ۴ سال قراردادش تمدید شد تا الان این دروازه‌بان کروات بتواند طلبکار باشد. نکته عجیب ماجرا این است که در قرارداد تمدید شده هیچ قید و شرطی برای رادو گذاشته نشده و فقط قرارداد او تمدید شده است تا او در پرسپولیس بماند. نوع تمدید قرارداد رادو و مبلغ عجیبی که برای او در نظر گرفته‌شده باعث شده تا سازمان بازرسی به پرونده رادوشوویچ حساس شود به و به این پرونده ورود کند. واقعاً باید با مصببان‌ همچنین پرونده‌هایی یک‌بار برای همیشه به‌صورت جدی برخورد شود تا دیگر یک مدیر یا نزدیکانش باعث چنین ضررهایی به پرسپولیس نشوند.
*ارزش رادو در کشورش چقدر است؟
یکی از مسایلی که باعث ارائه شده رادو به این صورت به دنبال فسخ قرارداد و گرفتن تمام مبلغ طلبش یعنی چیزی حدود ۸۰۰ هزار دلار از پرسپولیس شود ارزش واقعی این بازیکن در کشورش است. در حالی‌که رادوشوویچ در ایران ماهیانه ۲۱ هزار یورو دریافتی دارد در کشور خودش و در لیگ کرواسی نهایت بین ۳ تا ۴ هزار یورو درآمد خواهد داشت و همین مساله باعث شد تا این دروازه‌بان ۳۲ ساله به فکر این باشد به جای بازیگران در کشورش، دنبال شکایت از پرسپولیس برود و این پول را از پرسپولیس بگیرد تا بتواند تا آخر عمرش از این پول استفاده کنند وزندگی‌اش را بچرخاند.
*رادوشوویچ برنمی‌گردد
وقتی تمام شرایط به این پرونده را موردبررسی قرار می‌دهیم به این نتیجه می‌رسیم که احتمال بازگشت رادوشویچ به پرسپولیس زیر یک درصد است و این یعنی باید پرونده حضور این دروازه‌بان و پرسپولیس را مختومه شده بدانیم و بعد از این فقط رای دادگاه می‌تواند در مورد این پرونده تصمیم‌گیری کند. این در شرایطی است که شاید رادو می‌توانست خیلی بهتر از این‌ها از پرسپولیس جدا شود. دروازه‌بانی که بین هواداران‌ هم محبوبیت خوبی دارد اما حالا با رفتارهایش محبوبیتش را هم از دست داده است.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.